Kaszkiet do czego ubrać?

viris12

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam, otrzymałem ostatnio w prezencie kaszkiet i jak w temacie poszukuję porady do czego go ubrać. Czytałem trochę już na forum i wiem że sporej grupie osób to nakrycie głowy kojarzy się najczęściej ze zniewieściałymi facetami (o ile można nazwać ich facetami) lub z dziadkami. Na wstępie zaznaczam więc że nie należę ani do 1 ani do 2 grupy osobników. Podoba mi się za to styl nieco retro - coś a'la "cwaniak z lat '20". Oczywistym więc jest że nie noszę obcisłych spodni (bądź krótkich białych spodenek). Zastanawiam się natomiast czy czarna skórzana kurtka będzie pasować do owego kaszkietu. Jedyny haczyk to taki że wspomniany kaszkiet nie jest ciemny jak skóra a brązowy. Bardzo podobny do tego : http://img823.imageshack.us/img823/69/2779142579.jpg

Niestety nie mogę przymierzyć i po prostu zobaczyć jak to wygląda bo jestem w Polsce a ową kurtkę mam za granicą. Proszę o sugestie. Pozdrawiam
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Jeśli chodzi o czarne barwy, to lepiej prezentował by się do płaszcza (w krótszej wersji) ale zarówno do kurtki skórzanej będzie się fajnie prezentować, więc jak najbardziej możesz kupować. Sam bym się pokusił na kaszkiet, jednak czapki noszę tylko jak jest mróz i ze względu na odstające uszyska muszę mieć takie nakrycie głowy, które zakrywa mi uszy bo strasznie marzną :D
 

viris12

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
No kurtkę to mam więc kupować nie muszę :). Chodzi mi tylko czy kolory będą pasować a że nie znam się bardzo na modzie nie chce tylko wyglądać śmiesznie/kontrastowo.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Tak, moim zdaniem będzie pasować. Zarówno do czarnej, brązowej jak i jaśniejszej. Dobrze by się to komponowało z okularami zerówkami też w stylu retro :)
 

Male World

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
485
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Zgadzam się będzie pasować, jedyna uwaga nie zakładaj do tego sportowych butów bo sknocisz cały zestaw :)
 

viris12

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Sportowe czyli adidasy rozumiem? http://p.alejka.pl/i2/p_new/31/38/buty-nike-roubaix-v-mens-2_0_b.jpg a takie mogą być czy lepiej jednak np zamszowe koniecznie? Pytam bo strasznie je lubię, a spod spodni widać tylko ich czarne końcówki :p
 

Male World

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
485
Punkty reakcji
23
Wiek
37
jak dla mnie odpada, lepiej postaw na coś skórzanego lub zamszowego
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Popieram przedmówcę, takie zestawienie nie pasuje absolutnie do tego co wcześniej podałeś.
Z luźniejszych może coś takiego: http://www.wojas.pl/produkt/541 albo http://www.wojas.pl/produkt/77
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Czytałem trochę już na forum i wiem że sporej grupie osób to nakrycie głowy kojarzy się najczęściej ze zniewieściałymi facetami (o ile można nazwać ich facetami) lub z dziadkami. Na wstępie zaznaczam więc że nie należę ani do 1 ani do 2 grupy osobników. Podoba mi się za to styl nieco retro - coś a'la "cwaniak z lat '20".

Jęśli Ci się podoba styl cwaniaczka Warszawiaka z epoki 20 lecia międzywojennego to czemu nie.
Mnie osobiście kaszkiet kajarzy się ze starszym panem.
Może te dwie fotki poniżej temu zaprzeczają,ale ja bym kaszkietu nie założył,mimo iż ten chłopak wcale żle nie wygąda.
Z kolei ten grubszy to Pinokio, cwaniaczek z serialu ''Galeria''też się nieżle prezentuje.

imagesCAOPZ8AD.jpg images.jpg
 
C

C_S_

Guest
W przypadku kiedy mowa o takim zestawie- polecam bardziej eleganckie buty niż te sportowe,ponieważ to zepsuje cały szyk,zgadzam się z tą opinią. Takie Buty będą jak najbardziej odpowiednie.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Trepy HD to eleganckie buty? Czyżby powstało jakieś nowe pojęcie elegancji?
 
Do góry