Kastet - legalny?

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
a co myślicie o kubotanach?
Hm dla mnie to zawsze była zagadka, bo tak dla przykładu [ ... ] to to jest brelok do kluczy, a potem jak się go chwyta w pięść to jakby taki legalny "kastet" się robi tak?
W sumie kubotan to całkiem fajne rozwiązanie, bo wygląda jak zwykły breloczek, a jak trzeba to zmienia się w skuteczne narzędzie do samoobrony .
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
W sumie kubotan to całkiem fajne rozwiązanie, bo wygląda jak zwykły breloczek, a jak trzeba to zmienia się w skuteczne narzędzie do samoobrony .
Byłem ostatnio w militaria.pl w sklepie i jakoś nie przekonuje mnie ten typ samoobrony. Gaz wydaje się być zdecydowanie bardziej skuteczny i prosty w użyciu. Moj mace nigdy mnie jeszce nie zawiódł i zawsze jest w pogotowiu.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Byłem ostatnio w militaria.pl w sklepie i jakoś nie przekonuje mnie ten typ samoobrony. Gaz wydaje się być zdecydowanie bardziej skuteczny i prosty w użyciu. Moj mace nigdy mnie jeszce nie zawiódł i zawsze jest w pogotowiu.
bardzo ludzie chwalą te gazy a masz w chmurze czy żelu ? a taki policyjny nie wystarcza do samoobrony ?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
bardzo ludzie chwalą te gazy a masz w chmurze czy żelu ? a taki policyjny nie wystarcza do samoobrony ?
Ja preferuję żel, bo trafia w cel bezpośrednio, ale trzeba troche potrenować. Co do policyjnych to pewnie też zadziałają, ale ja stawiam na sprawdzona jakość. Mace używa policja w USA jak dobrze pamietem wiec wiem ze sa to porządne gazy.
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Ja preferuję żel, bo trafia w cel bezpośrednio, ale trzeba troche potrenować. Co do policyjnych to pewnie też zadziałają, ale ja stawiam na sprawdzona jakość. Mace używa policja w USA jak dobrze pamietem wiec wiem ze sa to porządne gazy.
Jeśli chodzi o trening, to mozna się zaopatrzyć w taki zestaw z płytką -- > https://www.militaria.pl/mace_security_international,_inc/zestaw_treningowy_mace_z_dvd_80222_p74141.xml fajne rozwązanie dla kogoś kto pierwszy raz ma zamiar się z tym zapoznać :)
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Jeśli chodzi o trening, to mozna się zaopatrzyć w taki zestaw z płytką -- > [...] fajne rozwązanie dla kogoś kto pierwszy raz ma zamiar się z tym zapoznać
Korzystałaś może z tego zestawu na początku? Czego Cię nauczył?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Ja preferuję żel, bo trafia w cel bezpośrednio, ale trzeba troche potrenować. Co do policyjnych to pewnie też zadziałają, ale ja stawiam na sprawdzona jakość. Mace używa policja w USA jak dobrze pamietem wiec wiem ze sa to porządne gazy.
też preferuję gaz w żelu. Ewentualnie w piance. A co do policyjnego to to lipa jest w porównaniu z np mace


Volian napisał:
Korzystałaś może z tego zestawu na początku? Czego Cię nauczył?
zapewne celności bo niczego innego to nie nauczy. Na dvd ktoś nie nauczy Cię jak panować nad sobą w stresowej sytuacji. Na pewno jest o tym mowa ale teoria gdy nie jesteśmy zestresowani a praktyka gdy ktoś nam chce zrobić krzywdę to dwie różne rzeczy
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
też preferuję gaz w żelu. Ewentualnie w piance. A co do policyjnego to to lipa jest w porównaniu z np mace
Co powoduje, ze policyjny tak kiepsko wypada na tle innych firmy?


corka napisał:
zapewne celności bo niczego innego to nie nauczy. Na dvd ktoś nie nauczy Cię jak panować nad sobą w stresowej sytuacji. Na pewno jest o tym mowa ale teoria gdy nie jesteśmy zestresowani a praktyka gdy ktoś nam chce zrobić krzywdę to dwie różne rzeczy
Jasne, masz racje,ale bardziej chodzilo mi o techniczna strone obchodzenia sie z gazem,bo trzeba wiedziec jak odbezpieczyc, jak wycelować itp dlatego pytam, bo moze kupilbym dla siostrzenicy
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Co powoduje, ze policyjny tak kiepsko wypada na tle innych firmy?
W sumie po samej cenie mozna zauwazyc różnicę, moze w składnie się czymś rożnią...




Volian napisał:
Jasne, masz racje,ale bardziej chodzilo mi o techniczna strone obchodzenia sie z gazem,bo trzeba wiedziec jak odbezpieczyc, jak wycelować itp dlatego pytam, bo moze kupilbym dla siostrzenicy

Na pewno troche obycia sie człowiek naogląda i coś tam przyswoi. ale fakt zeby sie nauczyc trzeba uzywac, może gaz treningowy tutaj bedzie spoko rozwiazaniem ?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
W sumie po samej cenie mozna zauwazyc różnicę, moze w składnie się czymś rożnią...
Jakieś głębsze sugestie co do porównania? Ja widziałem że Mace ma 1,4%MC https://www.militaria.pl/mace_security_international,_inc/gaz_pieprzowy_mace_magnum_3_gel_-_zel_48_ml_80269_p73169.xml


mymyk napisał:
Na pewno troche obycia sie człowiek naogląda i coś tam przyswoi. ale fakt zeby sie nauczyc trzeba uzywac, może gaz treningowy tutaj bedzie spoko rozwiazaniem ?
W zestawie jest taki gaz,płyta i jeszcze normalny gaz więc na pewno będziesz z tego korzystała nie? Gaz treningowy sam też mozna kupic?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Jakieś głębsze sugestie co do porównania? Ja widziałem że Mace ma 1,4%MC https://www.militari...0269_p73169.xml
niby policyjny taki gorszy, ale na pewno jak ktoś nim dostanie po oczach to nie będzie się cieszył :) tak czy siak będzie piekło. W ogóle słyszałam że mleko pomaga jak dostanie się gazem, ktoś stosował ?



Volian napisał:
W zestawie jest taki gaz,płyta i jeszcze normalny gaz więc na pewno będziesz z tego korzystała nie? Gaz treningowy sam też mozna kupic?
oczywiście że tak https://www.militaria.pl/mace_security_international,_inc/gaz_treningowy_mace_trainer_-_19_ml_strumien_80221_p74140.xmlnawet wkłady można kupić
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
niby policyjny taki gorszy, ale na pewno jak ktoś nim dostanie po oczach to nie będzie się cieszył tak czy siak będzie piekło. W ogóle słyszałam że mleko pomaga jak dostanie się gazem, ktoś stosował ?
Zobacz sobie filmik adbustera bodajże. Stosował gaz policyjny i zanim zaczął działać to napastnik by mógł nieźle Cię urządzić. Także lepiej kupować sprawdzonego Macea. Co do neutralizacji to chyba lepiej czymś takim https://www.militaria.pl/holsters_hpe/chusteczka_czyszczaco-kojaca_gas_relief_p13128.xml



kotka10 napisał:
oczywiście że tak https://www.militari...0221_p74140.xmlnawetwkłady można kupić
Spoko, dzięki za info. Chyba już bardziej się zestaw opłaca kupić. Tak z ciekawości jeszcze, widział ktoś gazy treningowe ale takie piankowe?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Zobacz sobie filmik adbustera bodajże. Stosował gaz policyjny i zanim zaczął działać to napastnik by mógł nieźle Cię urządzić. Także lepiej kupować sprawdzonego Macea. Co do neutralizacji to chyba lepiej czymś takim https://www.militari...lief_p13128.xml
a one są tylko do gazu czy można ich używać też do czegoś innego ?



Volian napisał:
Spoko, dzięki za info. Chyba już bardziej się zestaw opłaca kupić. Tak z ciekawości jeszcze, widział ktoś gazy treningowe ale takie piankowe?
niestety jeszcze takiego nie widziałam, ale jak gdzieś spotkasz to daj koniecznie znać.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
a one są tylko do gazu czy można ich używać też do czegoś innego ?
Chusteczka nasączona bezpiecznym środkiem do łagodzenia skutków porażenia gazami typu:
- CS,
- OC,
- CN,
- środki chemiczne.
To tak z opisu produktu w militariach bo nie chciało mi się tego pisać jeszcze raz. Także jak masz styczność z tego typu substancjami to mogą CI się przydać :)


kotka10 napisał:
niestety jeszcze takiego nie widziałam, ale jak gdzieś spotkasz to daj koniecznie znać.
Przeszukałem trochę neta ale nigdzie nie ma więc pewnie nikt ich nie robi. Np. Mace ma bardzo dobre gazy piankowe ze względu na ich dużą skuteczność
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Chusteczka nasączona bezpiecznym środkiem do łagodzenia skutków porażenia gazami typu: - CS, - OC, - CN, - środki chemiczne. To tak z opisu produktu w militariach bo nie chciało mi się tego pisać jeszcze raz. Także jak masz styczność z tego typu substancjami to mogą CI się przydać
takie substancje są chyba tylko w gazach


Volian napisał:
Przeszukałem trochę neta ale nigdzie nie ma więc pewnie nikt ich nie robi. Np. Mace ma bardzo dobre gazy piankowe ze względu na ich dużą skuteczność
mace w piance? Mace to głównie w żelu widziałam
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Do góry