karta upominkowa na prezent?

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Witajcie,

Co uważacie o dawaniu kart upominkowych na prezent dla państwa młodych?
Lepsze to niżeli prezent, który bardzo możliwe, że zostanie powielony przez innych weselnych gości, prawda?
Jak uważacie?
Daliście kiedykolwiek komukolwiek taka karte?
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Nie dałam, ale dostałam. Do sieci księgarni. Byliśmy z M b. zadowoleni.
 
K

kinga_sc

Guest
Nie lepiej kasę w kopercie? Kupią sobie wtey samo coś, a nie. Skąd wiesz, że np karta do tego wybranego sklepu im się przyda?
 

zdzislav

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2010
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Kasa w kopercie to beznadziejny prezent, lepiej kupić zapas kaszek dla dzieci, na wypadek gdyby sobie zrobili.
 

joanna104

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
Taka karta to coś pośredniego pomiędzy prezentem, a pieniędzmi. W sumie fajne wyjście, bo rzeczywiście po co komu trzy tostery i pięć mikserów ;) Lepiej żeby młodzi mogli iść do sklepu i sami sobie kpić. Choć ja osobiście nie mam obiekcji do dawania koperty - tak się przyjęło i nikomu to nie przeszkadza :)
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Karta upominkowa to dobry pomysł. Sama planuję taki prezent moim rodzicom na rocznice ślubu sprawić.
Nie mam zielonego pojecia co by chcieli dostać, a tak dostaną karte z redcoon.pl i sami sobie wybiorą jakiś toster czy coś.
Może i jest to pójście na łatwiznę, ale przynajmniej pieniędzy w błoto nie wyrzucę :)
 

libra103

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hejka,
ostatnio szukałem ciekawego, niebanalnego prezentu na ślub dla swoich znajomych i po zastanowieniu zdecydowałem się na książkę pisaną specjalnie na zamówienie. Wysłałam do ludzi któryzu to robia krótka chcrakterystykę moich znajomych, a oni mieli stworzyć jakieś opowiadanie na ten temat, potem na ich prośbę wysłałem jeszcze parę fotek. Trochę się bałam, że przy takiej cenie będzie to troche kiepskie, ale powstała nie tylko ciekawa historia, ale naprawdę estetycznie wykonana książka. Uwierzcie mi zrobiło to niesamowitą furorę. Podobało się nie tylko mi, ale co najważniejsze moim znajomych, oraz wszystkim gościom.
 
B

benjamima

Guest
ja jestem zwolennikiem obdarowywania jakimś oryginalnym, przydatnym prezentem zamiast pieniędzy... Pieniądze są przydatne, ale to banał, a na taką okazję jak ślub należy wykazać się choć odrobiną inwencji :] Według mnie fajnym pomysłem jest skarbonka, bo dla pary młodej jest to ciężki finansowo czas w życiu :] tylko nie jakaś zwykła, liczy się ciekawy design i jakość, np takie coś //myin.pl/skarbonka-mala-ritzenhoff-mackens-hassler,4607.html ;p ale zachęcam do własnych poszukiwań, można tam tego sporo znaleźć ^^
 

damian_salek

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Co do karty podarunkowej to mam sceptyczne zdanie - taka karta nie musi się spodobać państwu młodym, mogą nie mieć czasu jej spożytkować, lepiej podarować coś oryginalnego.
 
M

Marjeretka

Guest
Jeśli państwo młodzi nie przygotowali listy prezentów, to porywanie się na coś "praktycznego do kuchni" mija się z celem - najczęściej zdarza się tak, że młodzi kończą z mikserem razy trzy ;) A karta to bardzo dobry pomysł, większość sklepów ma coś takiego w ofercie, można wybrać sklep z AGD albo czymś pokrewnym potrzebnym w domu. Jest też opcja wcześniejszego ustalenia - nasz kumpel żeni się w sierpniu i już wiem, że dostanie od nas taki ekspres - jego marzenie od czasów akademika
smile.gif
 

E-kwiaty

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2011
Posty
415
Punkty reakcji
5
Ogólnie rzecz biorąc to jestem przeciwniczką dawania gościom jakichkolwiek upominków. Wiadomo,ze ciasto lub cukierki jak najbardziej tak,ale znowu bez przesady. Im skromniej tym lepiej.
 

Andrea55

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
177
Punkty reakcji
0
Oczywiście że to dobry prezent. Ja nigdy nie daję innych prezentów niż kartki i pieniądze. Przynajmniej para młoda będzie mogła sobie coś kupić, co im jest na prawdę potrzebne.
 

nekta

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Zależy też o czym mówimy - czy karcie zamiast kwiatów, na jakies powiedzmy 30 zł, czy zamiast prezentu - na 300 zł. Gdybym dostała kartę nawet do księgarni, ale za 300 zł to nie wiem czy bym się cieszyła, bo tyle książek na raz mi nie potrzeba. No, chyba że do Media Markt by była ta karta, to wtedy coś do domu można kupić.
Ale karta zamiast kwiatow - jak najbardziej.
 

baska.a

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Rzeczywiście może to być dodatek do pieniędzy (kasa zawsze jest najlepsza- młodzi już będą wiedzieć co z nią zrobić:)
 
Do góry