Karta dzwiękowa w laptopie

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
sląsk up!
Witam
Mam w planach zakup laptopa do 2500 zł z przeznaczeniem do robienia muzyki i zależy mi na dźwięku. W stacjonarnym kompie mam sb live 5.1 i wystarcza.
Czy zintegrowane karty w laptopach też wystarczą??
Jakimi parametrami się kierować ??

Sklepy rzadko podają w ofertach informacje dotyczące dzwięku dlatego prosze o pomoc.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Mało laptopów ma dobre karty dźwiękowe, ostatnio miałem takiego jednego ale cena 4700 zł więc po za zakresem. Dobre karty dźwiękowe mają laptopy firmy Apple ale to nie PC więc pewnie odpada i cena nie ta.

Generalnie w laptopach najczęściej siedzi kodek firmy realtek, także jakością dźwięku nie grzeszy podobnie jak Twój obecny Live.
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
W laptopach jak kolega wyżej napisał zazwyczaj karty dźwiękowe są kiepskie bądź bardzo kiepskie ALE istnieją karty dźwiękowe na port PCMCiA, USB, Express Card, więc pomyśl lepiej o takiej :).

Pozdrawiam RegiS.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
haha creativ w zastosowaniu profi, proszę nie załamujcie mnie.

W profi audio creativ nie ma nic do powiedzenia, tu liczą się takie firmy jak M-audio, Terratec, Alesi ...
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
Ludzie spokojnie jeżeli mówi, że wystarcza mu zintegrowany Realtek w stacjonarnym to nie mówcie o jakiś extreme edycjach.

Pozdrawiam Regis.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
stacjonarnym ma live 5.1 a do realtek to duży postęp.

A moja wypowiedź miała tyczyć tego "wypaśnego" dźwięku z creativa o której pisał Breslau
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
Hmm racja nie doczytałem. Mój błąd. No więc moje rady kończą się tylko na tym, że sa karty na PCMCiA/Express Card/USB a jaką wybrać to nie do mnie pytanie ponieważ się na tym nie znam.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Jeżeli masz 2500 to polecam kupić lapka za 2100 i do tego maya 44usb. Naprawdę mocny sprzęt do tworzenia muzyki. Sam jej do teraz używałem. No i pracuje na ASIO 2 co trzeba uwzględnić :p

A na jakich programach pracujesz i z jakiego sprzętu korzystasz do produkcji?
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
sląsk up!
Dzięki. Będe musiał się skusić na jakąś karte na usb...niestety to dodatkowy wydatek.

Co do mojego SBlive to nie jest badziew, bo sprawdza się wystarczająco i jestem z niej zadowolony.

Pracuje na sony acid pro 6 i fl studio 7. Do tego wtyczki waves planuje kupić klawiature midi M audio axiom 25.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Co do mojego SBlive to nie jest badziew,

Pod względem jakości dźwięku jest, szczególnie to słychać na niskich tonach, bardzo je przeciąga i na siłę uciepla. Brak wyraźniej różnicy. Stopa nie ma zaznaczonego konturu.
 
Do góry