Karate

sloneczko_neo15

Wariatka z głową w chmurach ^^
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
595
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Opole
Karate to sztuka walki, która ćwiczy nie tylko ciało lecz umysł również... O ile pamiętam to karate oznacza "gołą pięść" czy coś takiego. NIe uzywa się w tej sztuce walki ani kija ani nic w tym stylu. Osobiście ćwiczyłam przez prawie 7 lat i nie żałuję tego ;] Fakt że niektóre treningi były ostre i po powrocie do domu byłam wykonczona, ale teraz chciałabym móc znów trenować,a nie mogę :( Mam żółty pas i 2 medale ;]

Ktoś z was trenuje karate?
Ile lat?J
aki pas?
Co sądzicie o tej sztuce walki?
 

K.A.D.

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Szczecin
Ja trenuję już kilka lat u szczecińskiego, bardzo dobrego nauczyciela- Marka Ramusa, z klubu Saniga. Mam zielony pas.
 

werify

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
110
Punkty reakcji
2
Miasto
z dzierża(dzierżoniów)
karate-pusta piesc ja osobiscie trenuje kyouschin 5 lat

8,3 kyu niebieski pas


wkurza mnie schighun Andrzej Drewniak jak nam robi egzaminy
 

MaTa_HaRi

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
2 754
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
HH, Deutschland
kiedyś trenowałam jujitsu...chciałabym znowu się na coś zapisać, ale chwilowo, nie mam na to czasu ani funduszy :/
 

Erdill

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Rzeszów
Ja trenuje cztery lata karate tradycyjne. Mam 3kyu (1 brązowy pas) - może to być dziwne, że tak szybko zdałem. Zdawałem dwa razy na rok szkolny. A słowa Karate oznacza "pusta ręka. "Goła ręka" to się kojarzy z ręką bez skóry
 

Elektra2386

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Ja ćwiczyłam karate kyokushin-kan 4 lata. Zdobyłam żółty pas z zielona belką (5 kyu).Bardzo lubiłam chodzić na treningi, ta sztuka walki nadawała mojemu życiu sens, byłam szczęśliwa:) Niestety okazało się że nie jestem zbyt dobra, nie zdobyłam żadnego medalu, miałam startować w zawodach, lecz niestety nie szło mi zbyt dobrze i instruktor powiedział że lepiej będzie żebym nie startowała:( Po tym stwierdziłam że nie ma sensu dalej ćwiczyć, skoro i tak nie będę nigdy dobra:( A i na dodatek nabawiłam się kontuzji, podczas rozciągania naderwałam sobie ścięgno i teraz kuleje, chociaż noga mnie nie boli.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Ja ćwiczyłam karate kyokushin-kan 4 lata. Zdobyłam żółty pas z zielona belką (5 kyu).Bardzo lubiłam chodzić na treningi, ta sztuka walki nadawała mojemu życiu sens, byłam szczęśliwa:) Niestety okazało się że nie jestem zbyt dobra, nie zdobyłam żadnego medalu, miałam startować w zawodach, lecz niestety nie szło mi zbyt dobrze i instruktor powiedział że lepiej będzie żebym nie startowała:( Po tym stwierdziłam że nie ma sensu dalej ćwiczyć, skoro i tak nie będę nigdy dobra:( A i na dodatek nabawiłam się kontuzji, podczas rozciągania naderwałam sobie ścięgno i teraz kuleje, chociaż noga mnie nie boli.

to kretyn ten instruktor, nie ma ludzi, którzy nie są dobrzy tylko ci którzy mają słabe samozaparcie i za mało intensywny trening. co do karate to od tego wyszedłem. trenowałem w zbyt wielu szkołach i zbyt wiele stylów i to był mój błąd aczkolwiek na zawodach miałem jakieś osiągnięcia.

co do stylów to poza kyok i oyama trenowałem shinai-do wywodzący się z idokanu jeden z lepszych stylów, gdyby nie to, że sensei trochę "zapił" dosłownie sprawę to generalnie na wychowanków tego stylu nie było mocnych, żółte paski lały brązowe i czarne od Drewniaka.
 

dziewczynaosw

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2009
Posty
38
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Kanada
Hejka. Ja ćwiczyłam 6-7 lat Karate Shotokan. Przerwałam sama nie wiem czemu. Pas niebieski. Od września zaczynam ju-jitsu . Pozdro :)
 

_zibi_

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Po części karate, albowiem w Ju-Juitsu jest wiele elementów, które można podpiąć pod karate. Tak jak i w karate tak i w Ju-Jitsu używamy rąk i nóg, zarówno do obrony jak i do ataku.
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
4 lata MMA.
Nie jest to zbliżone do zadego karate czy cos, ale już się bardzo w to wciągnełem.
Osiągnięcia:
- Srebrny medal na Mazowszu
- Srebrny medal na olimpiadzie we Wiedniu drużynowo 2x2
- Złoto na Mistrzostwach Polski -18 lat

- Odznaczenie w formie statuetki (z wygrawerowanym moim nazwiskiem :) ) za walki, i niepowalenie przez 24 walki.

No i jeszcze cos tam było, ale to mniej ważne.:)
 

Flame_pl

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Kiedyś w czasach podstawówki trenowałam karate,ale szybko mi się znudziło :] znajomy namawiał mnie na tajskie sztuki walki,ale póki co nie mogę sie na to zdecydowac,bo po pierwsze wymaga to sporo odwagi oraz wyrzeczeń,a po drugie czasu...
 
Do góry