Karate Kyoushin - co dalej?

xyz01234

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, ćwiczyłem karate shotokan 2 lata, teraz ćwiczę kyokyshin od roku i chciałbym zapisać się na coś jeszcze z tym że nie wiem co by było do kyokushin najlepsze. mam do wyboru krav mage, ju-jitsu i boks. Co wybrać?
 

Kamilosekk

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2010
Posty
95
Punkty reakcji
4
Miasto
Wodzisław śl
To zależy,czy chcesz trenować pod kątem ulicy teraz,czy chcesz kontynuować sztuki walki? jak pod kątem ulicy to z pewnością najlepszy będzie boks.Krav maga jest bardzo ciekawą sztuką walki,ale trzeba ją trochę czasu ćwiczyć,żeby weszła w nawyk.ju-jitsu to głównie parter a pewnie na karate dużo go nie masz,a dobrze znać kilka dźwigni,duszeń.
 

xyz01234

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
pod kątem ulicy dla samoobrony. słyszałem że boks dobry bo uczy dobrze bronić głowe i trzymać garde. z drugiej strony za nim nie przepadam chociaż u mnie w mieście najwięcej osób na to chodzi. Mowisz ze krav mage trzeba długo ćwiczyć - a opłaca się jeżeli ćwiczę do tego kyokushin? czy jednak faktycznie lepiej pochodzić ze 2 lata na ju-jitsu żeby sie nauczyć kilku dźwigni?
 

Kamilosekk

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2010
Posty
95
Punkty reakcji
4
Miasto
Wodzisław śl
Pod kątem ulicy,może są u ciebie w mieście treningi z muy thai,kick boxing,mieszane sztuki walki? to by było najlepsze pod kątem obrony.
Nie wiem co by było lepsze,czy ju-jitsu czy krav maga,pooglądaj filmiki na youtube z tych sztuk walki i sam wybierz co ci się bardziej podoba
 

Sarvin88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Slask
ja trenuje 11 lat kyokushinke ale polecił bym Ci osobiście kravke polecam z muythaisobię nie poradzi ,karate jest w stójce a więc mieszanka też odpada kickboxing bądź kravka szczególnie że shotokana trenowałeś więcej niż kyokushin czyli że tak powiem raczkowałeś w temacie :) Polecam Kravke na uliczy się przydaje po pół roku będziesz lepiej się "bronił" niż po tych 3 latach treningu :)
 

phanthomas

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z Sarvinem, na ulicę najlepsza jest krav maga, nigdzie nie nauczysz się w tak szybki sposób reagowania na sytuację zagrożenia, co prawda treningi są dosyc ciężkie ale myślę że się opłaca, a co do ogólnie innych sztuk walki, osobiście od kilku lat zajmuję się filipińskimi sztukami walki i również mogę je polecic, wszystkie techniki które wykonujemy z kijem są przekładalne na nóż czy gołe ręce, cały system szkoleniowy jest bardzo rozległy od walki kijem, nożem, przez gołe pięści do parteru. Na pewno każdy znajdzie w nim coś dla siebie. No i przede wszystkim atmosfera panująca na treningach i obozach jest wspaniała xD.
 

Keyvee

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2010
Posty
131
Punkty reakcji
4
Ja uczyłem sie elementy Kyokushin opierające się na "pressure points foghting" czyli uderzenia w zbitki nerwów, żeby 2-3 ciosami znokautować kogoś. Bardzo podobny styl z chopami, thrustami (i notabene chyba najlepszy) to Wing Chun; odmiana kung fu, ćwiczona przez Bruce'a Lee. Doskonale to widac w filmie Ip Man. Jednak ze względu, że jest mało szkół w Polsce to podaje liste ponad 100 lekcji na youtubie prowadzone przez Master'a Wonga. Link
 
Do góry