kąpielówki

salatka

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
74
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Planuje zacząć chodzić na basen i tu pytanie: W czym teraz się pływa?
Najbardziej podobają mi się szorty/spodenki czy jak to się nazywa, te luźne, długie. Ew. widziałem gdzieś na necie te przylegające do skóry, ale też długie, prawie do kolan. Tyle, że ani jednych ani drugich zbytnio nie mogę znaleźć w sklepach sportowych, wszędzie królują bokserki, w których osobiście czuję się jakbym biegał z przyjacielem na wierzchu. Gdzie w sieci mogę znaleźć jakiś przyjemny wybór tych dwóch pierwszych? I w czym wygodniej, bo mimo wszystko luźne spodenki bardziej kojarzą mi się z szaleństwem na plaży niż ciągłym pływaniem przez 40min.
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Ale na basen nie wpuszczą cię w szortach... to są przecież spodnie plażowe, zresztą, nie wiem jak ty byś chciał w tym pływać, to tylko zwiększa powierzchnię i przez to męczy... Najlepsze są wg mnie bokserki bo slipy to tak hm.... no nie wiem, jakoś nie bardzo, wszystko widać i w ogóle ;p
 

Ar.

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Stąd
najgorzej jak się zobaczy fajną laskę i taki namiocik się robi, hah :D ja noszę normalne kąpielówki z tym, że bliżej im do bokserek jeśli chodzi o krój niż zwykłych majtek.
 

Linneusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Wszystkie spodnie a'la szorty na basen są surowo zabronione, slipy albo bokserki mistrzu.
 

darkwarrior

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
422
Punkty reakcji
2
ja zawsze i na plaży i na basenie jestem w kąpielówkach normalnych. bokserki nie są jak dla mnie wygodne, a takie szorty to już w ogóle nie wiem jak byś chciał w tym pływać.
 

salatka

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
74
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Aż zaszedłem na ten basen i zapytałem pani w biurze czy są jakieś zakazy jeżeli chodzi o strój, i faktycznie, szorty zakazane. Swoją droga pytałem znajomego, który już jakiś czas tam chodzi, i powiedział, że bardzo często biegają w spodenkach i nikt problemu nie robi. Widać zakaz jednym, a pilnowanie drugim. Nic, ryzykować nie będę, trzeba będzie wybrać się po bokserki, oby tylko były dostatecznie długie... ;] Dzięki za pomoc. :)
 

LaTReC

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2009
Posty
111
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Rzeszow/Usa
Ja osobiscie lubie wlasnie takie bokserkowe spodenki do plywania ale niektore plywalnie wymagaja kapielowek.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
z zasady jak się przyglądam panom na basenie wszyscy są w bokserkach bądź takich zwykłych kąpielówkach.. radzę kupić też takie ponieważ w szortach po pierwsze nie wpuszczą cię na basen, a po drugie źle by ci się pływało...
na allegro i innych stronach jest tego mnóstwo więc napewno coś znajdziesz dla siebie..
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Ja lubię takie dłuższe spodenki ale niekiedy jest mały problem z dostaniem się na basen. xD
 

KarolS90

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Heh, to jakieś dziwne te baseny :p Ja zawsze w dłuższych, obecnie mam takie na basen : http://www.alpha-male.eu/pl,pid_model,12.html i nie ma problemow nigdzie :)
 

iplywamy

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Generalnie na większości basenów strój kąpielowy musi przylegać do ciała. Zazwyczaj też musi być też czepek na głowie :)
Niektóre baseny dopuszczają spodenki ale to raczej parki rekreacyjne niż baseny pływackie.
Kąpielówek jest bez liku - czy to bokserki czy w wersji slipki - wystarczy pójść do sklepu sportowego lub poprzeglądać allegro...
co do doboru czepka to polecam http://iplywamy.pl/notatka/jak-wybrac-odpowiedni-czepek/ - zebrałem tu kilka ważniejszych informacji :)
 

Sportowybazar_pl

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Zgadza się,większość basenów wymaga teraz tego,aby mieć czepek oraz bokserki kąpielowe. Bez problemu kupisz je w sklepach internetowych z akcesoriami sportowymi,nie są to drogie rzeczy. Sam czepek możęsz kupić takze na basenie.
 
Do góry