Psychopath

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
112
Miasto
nieznana
Pytanie brzmi:

Czy kanibalizm może być uznawany za chorobę psychiczną? Czy kanibal może zostać nazwany schizofrenikiem?
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Kanibalizm moze być przejawem choroby psychicznej, ale niezawsze musi się z nią wiązać.
 

Szalony90

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2011
Posty
160
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Miasto
Kraków(jakiś czas)
Kanibalizm jest związany z psychiką, Tak samo jak sadyzm .Moim (jakże) skromnym zdaniem kanibal jest osobą z bardzo poważnym urazem płatu czołowego mózgu.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Owszem jest związany, ale czy na tle chorobowym ?
 

Psychopath

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
112
Miasto
nieznana
Nie wspomnialem o tym wyzej, ale moim zdaniem jest to inny poglad na swiat. Mianowicie chodzi mi o to, ze kanibal nie widzi roznicy pomiedzy jedzeniem drugiego czlowieka, a jedzeniem np. wieprzowiny. Nie mowie tu juz o morderstwach na tle kanibalizmu.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Być moze. W przyrodzie kanibalizm jest dosyć rozpowszechninym zjawiskiem ;)
 
S

Solo Lee

Guest
Mianowicie chodzi mi o to, ze kanibal nie widzi roznicy pomiedzy jedzeniem drugiego czlowieka, a jedzeniem np. wieprzowiny.

Skoro nie widzi różnicy między jedzeniem świni a jedzeniem człowieka, równie dobrze może nie widzieć różnicy między zarzynaniem świni a człowieka.

Jak lubisz dziczyznę, to idziesz na polowanie albo do sklepu, jak lubisz człowieczynę to gdzie pójdziesz?

To że coś jest w naturze, nie znaczy że odnosi się na równi do człowieka. Modliszka po stosunku odgryza samcowi głowę. Jest to dosyć rozpowszechnione zjawisko.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Kanibalizm i schizofrenia nie mają ze sobą nic wspólnego.

Skoro nie widzi różnicy między jedzeniem świni a jedzeniem człowieka, równie dobrze może nie widzieć różnicy między zarzynaniem świni a człowieka.

Bo nie ma różnicy.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Nie musi być związany na tle chorobowym by był niewłaściwy. Są kraje w afryce gdzie gwałt nie jest karalny. Gwałciciel nie ma zapewne schorzeń na tle chorobowym, ale nie znaczy że to co robi jest właściwe.

Zgadzam sie, że to nie jest właściwe, ale chodziło mi o powiązanie z psychiką ;)
 

Moigan

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jeśli osadzimy kanibalizm w szerokim kontekście kulturowym, to nie można go uznać za chorobę psychiczną, tak ja zauważył Michał wcześniej - są miejsca, gdzie to jest normalne...
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Nie widzisz różnicy między zarzynaniem świni a człowieka? A widzisz różnice między polowaniem na świnie a polowaniem na człowieka? By zarzynać oczywiście.

Przed napisaniem tego powinieneś sobie zakodować, którąś z możliwych dwóch opcji:
1. Jestem wrogo nastawiony do zabijania zwierząt.
2. Człowiek jest tyle samo, bądź mniej wartą istotą od świni.
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Zależy w jakim przypadku, jeżeli ktoś zjada czyjeś zwłoki bo sam dosłownie umiera z głodu to to chyba nie jest choroba ale jeżeli ktoś je bo mu odwala to to jak najbardziej jest choroba.
 

TobRog1000

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2012
Posty
50
Punkty reakcji
0
Trzeba być niezłym świrem i psycholem, w przyrodzie często występują przypadki kanibalizmu ale przecież człowiek ma mózg i dusze, trzeba być szatańskim pomiotem by dokonywać takich czynów
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Trzeba być niezłym świrem i psycholem, w przyrodzie często występują przypadki kanibalizmu ale przecież człowiek ma mózg i dusze, trzeba być szatańskim pomiotem by dokonywać takich czynów
Co to ma do mózgu czy duszy? Skrajnie głodny człowiek nie myśli racjonalnie. Nie nazwałbym pomiotem ludzi w gułagach czy na wsiach Korei Płn., no ale łatwo się wyrokuje sprzed komputera.
 

TobRog1000

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2012
Posty
50
Punkty reakcji
0
Kanibalizm w żadnej postaci nie jest wyjściem i każdy kto dokona aktu kanibalizmu choćby i nawet z głodu jest grzesznikiem i mordercom
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Mordercą, jak już.
Niczego nie usprawiedliwiam, ale są sytuacje skrajne i wszystkich jedną miarą nie zmierzysz. Myślisz, że np. na wyjątkowo uciążliwych torturach człowiek nie wyparłby się wszystkiego w co wierzy, tylko by je skończyć? Ja myślę, że tak, bo cierpienie fizyczne powyżej pewnego pułapu wyłącza myślenie etyczne, chce się tylko przeżyć. To przyparty do muru, ale zawsze - instynkt samozachowawczy. Skoro używasz internetu, zapewne nie potrafisz postawić się w roli osoby, która egzystuje niedożywiona latami, także skąd w ogóle pomysł, że możesz wartościować jej czyny, nawet ekstremalne.
 
Do góry