Kamil Durczok vs Ewa Kopacz

S

serwor

Guest
Dzienikarze nie rzadza ale rzadza ich szefowie, bez TVN, GW i im podobnym PO nigdy by nie wygralo wyborów.
Ale dla mnie mozecie wierzyc w Mikołaja,wolnosc mediów, demokracje i w co tam chcecie.


Durczok się komuś naraził i to bardzo.
Byc może, tylko ze on zawsze trzymał z tymi kto mu placił, a płacili mu ci co popierali PO.
Tylko nic mu nie musieli dopisywac,jakby chcieli cos mu dopisac to by dodali cos wiecej.
Ale tak szczerze dla mnie to moga sobie z nim robic co chca, nie bede płakał za nim, każdy kto pracuje w TVN a szególnie w TVN24 to czlowiek bez kręgosłupa, sprzedawczyk.
Zreszto podobnie jest w innych stacjach, takiej cenzury, propagandy i kłamstwa jakie sa teraz w mediach nie było nawet w PRL.

I co najfajniejsze ludzie w to wierzą.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Zgadzam się. Mam znajomą która pracowała dla tej stacji w sekcji rekrutowania ludzi do rozmów w toku. Sodoma i Gomora.
Co sie nasłuchałem...co sie tam wyrabia to sie nadaje na film sensacyjny.
 
S

serwor

Guest
No i wywalili Durczoka z TVNu, trzy osoby dostały forse aby były cicho i nic nie mówiły.
Komisja ustaliła, że trzy osoby zostały narażone na niepożądane zachowania. Jako zadośćuczynienie TVN SA zaoferuje tym osobom kwoty do wysokości 6-krotności ich miesięcznego wynagrodzenia" - czytamy w komunikacie prasowym. Komisja badała sprawę domniemanych przypadków mobbingu i molestowania seksualnego.

POLUB NAS



"Podczas posiedzenia Zarządu, które miało miejsce 10 marca 2015 roku, Zarząd przyjął do wiadomości, że spółka TVN i pan Kamil Durczok osiągnęli wzajemne porozumienie w sprawie zakończenia współpracy ze skutkiem natychmiastowym" - podaje TVN w specjalnym komunikacie prasowym.

Komisja zobowiązała się do wprowadzenia w życie zasad przeciwdziałania niepożądanym zachowaniom. Dodatkowo pracownicy TVN zostaną "ponownie zapoznani z wytycznymi, jak należy reagować w przypadku, który może okazać się niepożądanym zachowaniem".
Z komunikatu dowiadujemy się, że komisja prowadziła swoje działania "głównie poprzez rozmowy z 37 obecnymi i byłymi pracownikami i współpracownikami" redakcji "Faktów TVN" i "zidentyfikowała przypadki niepożądanych zachowań włącznie z mobbingiem i molestowaniem seksualnym".
 
M

MacaN

Guest
Te trzy osoby i tak dostaną kopa, nie przedłużą umowy i po sprawie. ( W TVN-ie nie ma praktycznie umów na czas nieokreślony )
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli potwierdziło się że rączki go swędziały, szkoda że kolejny człowiek z możliwością kariery musi koniecznie tą karierę zepsuć bo mu dostęp do władzy i pieniędzy rozum odebrał, tak to już bywa że jak się przyjedzie z prowincji to błyskotki mogą olśnić i zawrócić w głowie
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
odbiło chłopaczkowi, jak temu MFW trochę czasu temu
 

Miriam13

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Dobrze czasem poczytać...mozna na forum wiecej dowiedziec sie niz z gazet
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
MacaN napisał:
Te trzy osoby i tak dostaną kopa, nie przedłużą umowy i po sprawie.
Raczej nie. Gdyby dostały kopa to byłoby zniweczenie tego całego "od teraz już będzie dobrze", bo będzie znaczyło, że Durczoka nie ma, a problem nadal jest. Nawet, jeżeli nie byłoby za to odpowiedzialności karnej to znowu by stracili wizerunkowo.




danielr9 napisał:
Ja jednak uważam, że ta sprawa ma drugie dno.
No bo co komu rzeczywistość, jeżeli może sobie żyć w swoim urojonym świecie?
 
M

MacaN

Guest
Frasunek napisał:
Raczej nie. Gdyby dostały kopa to byłoby zniweczenie tego całego "od teraz już będzie dobrze", bo będzie znaczyło, że Durczoka nie ma, a problem nadal jest. Nawet, jeżeli nie byłoby za to odpowiedzialności karnej to znowu by stracili wizerunkowo.
Nie. Większość ludzi pracujących w TVN-ie pracuje na kontraktach. Jeśli ktoś wytoczył taką sprawę Durczokowi, to stracił na tym wizerunek TVN-u. Lepiej w takim wypadku poszukać bardziej lojalnych pracownic :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przecież w USA takie sprawy się wycisza i płaci pod stołem odszkodowania aby tylko wrzawy nie było
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
MacaN napisał:
Nie. Większość ludzi pracujących w TVN-ie pracuje na kontraktach. Jeśli ktoś wytoczył taką sprawę Durczokowi, to stracił na tym wizerunek TVN-u. Lepiej w takim wypadku poszukać bardziej lojalnych pracownic
Ciekawy jestem procesu Durczoka - podobno będzie się domagał 2mln.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak się okaże że bez dowodów gazeta napisała co napisała to się nie dziwię, Durczok może domagać się rekompensaty za utraconą karierę i to może spokojnie iść w miliony
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
jak się okaże że bez dowodów gazeta napisała co napisała to się nie dziwię, Durczok może domagać się rekompensaty za utraconą karierę i to może spokojnie iść w miliony
Zgadza się - skoro poszedł w proces cywilny z gazetą to najprawdopodobniej go wygra.
Gdyby nie miał pewności co do swoich racji to nie wytaczałby procesu firmie.
W Prawie cywilnym działa to bowiem w ten sposób, że jeśli Durczok oskarżając firmę przegra proces to ona wytoczy mu w automacie kolejny o fałszywe oskarżenie i utratę wizerunku gazety.
Wtedy taka firma żąda też zwrotu kosztów obrony swojego "dobrego imienia" i przedstawia fakturę od jakiegoś radcy prawnego np. na 100 000 PLN.

To dlatego tzn zwykły Kowalski nigdy nie wygra z korporacją w Sądzie.
Nawet gdy ma 90% pewności na wygraną to zawsze zostaje to niepewne 10%, które może go kosztować utratę całego majątku.
Zwykle przed procesem przychodzą do takiego Kowalskiego adwokaci i mu mówią, że jeśli nie pójdzie na ugodę to go zniszczą.
Wtedy Kowalski choć miał 90% szans na wygraną 100 000 PLN odszkodowania godzi się na 5000 PLN ugody.
Procesu nie ma bo zostaje rozstrzygnięty na etapie tzw. "mediacji".
Takie prawo mamy - niestety.
 
M

MacaN

Guest
Tak, tylko np. badanie variografem nie jest miarodajne, to urządzenie można oszukać. Durczok musi pokazać mocne dowody.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Podobno jest też drugi proces o 7 mln PLN i przeprosiny za artykuł "Wprost" pt."Kamil Durczok. Fakty po faktach".
Gazeta napisała, że Durczok uciekał przed policją z mieszkania w którym znaleziono "biały proszek".
Wcześniej według "Wprost" miał si zabarykadować w lokalu i nie wpuszczać nawet jego właściciela.

To akurat będzie mu łatwo udowodnić. Na pewno są oficjalne raporty policji w tej sprawie.


Właściciela lokalu też łatwo będzie namówić na świadka w sprawie.
Tym bardziej, że gra toczy się o 7 mln.
 
M

MacaN

Guest
To fakt. Jednak pytanie, czy sąd przyzna mu aż tyle pieniędzy ? W USA to byłoby oczywiste, w Polsce niekoniecznie...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
MacaN napisał:
To fakt. Jednak pytanie, czy sąd przyzna mu aż tyle pieniędzy ? W USA to byłoby oczywiste, w Polsce niekoniecznie...
w USA gdyby taka gazeta napisała artykuł pomawiający znanego dziennikarza np. stacji CNN i to doprowadziłoby do tego, że ten straciłby pracę i wizerunek to myślę, że odszkodowanie byłoby gigantyczne tak, że gazeta musiałby być zlicytowana.

W Polsce fakt - mamy nieco inne prawo bo musimy jakby udowodnić w sądzie dlaczego wnioskujemy o taką kwotę.
Durczok na pewno z prawnikami to wyliczył i nawet jeśli Sąd nie uzna mu tych 7 mln to może przyznać połowę tej kwoty co i tak zamiecie "Wprost" w spore kłopoty.
 
Do góry