KAC

enterme

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
mogę podzielić się radą którą usłyszałam w tajemnicy od zaprzyjaznionego neurochirurga: jeśli sporo wypiliśmy i tego wieczora wracamy do domu to:
bierzemy lek przeciwzapalny/przeciwbólowy JESZCZE PRZED ZASNIĘCIEM. Pomaga częściowo zapobiec stanowi zapalnemu organizmu czyli kacowi a nie zwalcza już powstały na drugi dzień.

łatwiej uśmierzyć kaca już w zarodku niż walczyć z nim, kiedy się już rozprzestrzeni... próbowałam to nie raz i naprawdę następnego dnia jest łatwiej się podnieść
 

Kaitlyn

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Słyszałam, że najlepsze to rozbić jajko do mleka, wymieszać i wypić :3
 

mofayah

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2011
Posty
98
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Ja znam jeden, ale za to na prawdę niezawodny sposób na kaca:
Dzień przed domniemanym kacem wypić szklankę wody zamiast alkoholu, czyli po prostu odpuścić sobie spożywania %.
Jeśli jednak już dojdzie do tego niechcianego zjawiska to chyba najlepiej usiąść gdzieś w cichym miejscu, oczywiście z sokiem pod ręką.
Jeśli obudzisz się w nocy przez pragnienie - koniecznie się czegoś napij! Z doświadczenia wiem, że zmniejsza to skutki porannego kaca.
 

Lord_diablo

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2011
Posty
32
Punkty reakcji
1
rosół albo barszczyk czerwony, kompleks witaminek, cytryna z cukrem, kawa z cytryna, prysznic nie za ciepły nie za zimny :) lub ehhh klina klinem dwa brony na kaca killera i po problemie ostatnio tylko klinuje najlepsze efekty :)
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Są tylko dwie naprawde skuteczne metody na agresywnego kaca. Albo jakaś benzodiazepina (np. relanium albo jeszcze lepiej alprazolam czyli xanax) lub sie powtórnie upić.
 
A

annabela

Guest
co to kaca, byłam ostatnio na weselu w Nowym Targu i taką oto mądrość usłyszałam, jest to chyba wiersz Wandy Czubernatowej:

Fto ni mioł kaca, nie wiy co to smutek
kie kufa drewniano, ocka ropom skute
kie koty łupiom raciami o blachy, a wróble w
bębny bijom i dziurawiom dachy
suchość w cłowieku od krztonia do dusy, a
bolom cie pazury i kudły i usy

Moze i som jesce tacy co kaca nimieli, ale cos
oni w zyciu culi, cos oni widzieli?

:)
 

cwaniak ;**

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
po dwóch szklanicach ciiiiisowianki z wyciśniętą całą cytryną będziesz zdrów jak ryba
 

JohnConstantine

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lubartów woj.Lubelskie
Ja mialem niezawodny sposob na kaca jak wracalem do domu po imprezce stawialem mnostwo zimnej wody z cytyna kolo lozka jak sie przebudzalem pilem wode.piles piwo kup cwiartke wodki i zrob sobie z niej 3 drinki rano popoludnie wieczor.piles wodke piwa 3 tak samo rano wieczor popoludnie miedzy czasie rob cos co pomoze ci wypocic z organimu alkohol pij duzo zjedz rosol
 
A

annabela

Guest
no pomysł wręcz szalony uważam...napisałam właśnie w podobnym wątku że do kaca lepiej po prostu nie doprowadzać i stosować jednak 2kc, różne są ta ten temat opinie ale ja też się sporo broniłam i wiem że na mnie działa, fakt nie pije za dużo, nie jakieś hektolitry wódy co drugi dzień, ale zdarzają się niespodziewane imprezzki w środku tygodnia, jak np mecze Euro;) i przydaje się kiedy rano trzeba wstać do pracy;)
 

Ignotus

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Gdzieś tam......
Duuuużo wody to po pierwsze;) Mi zawsze lepiej jest gdy jak wstanę zjem jajecznicę (taką z jednego jajka i bez żadnych przypraw, najlepiej na masełku). Oczywiście trzeba się wziąć za siebie, iść do kuchni i ją zrobić, ale się trud opłaca :tongue: Rosół też jest niczego sobie no ale przecież nie będę sobie go specjalnie gotowała, szczególnie na kacu :tongue:
 

trataa

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
1) Duże piwko z samego rana :D
2) Podczas picia wypić szlankę wyciśnietego soku z cytryny - na drugi dzień kaca nie ma!:D

Sprawdzone sposoby ;)
 

Xatu89

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2012
Posty
75
Punkty reakcji
1
Podczas picia alku pij duze ilosci wody mineralnej - kaca nie bedzie. Nie potrzeba pic soku z cytryny ; ) wystarczy 1-2litry zwyklej wody.
Z tym ze niektorym moze byc trudno o tym pamietac.To jest tez kwestia przyzwyczajenia. Ja nawet jak jestem mocno na*ebany to nie zapominam ; )
zimna woda odswieza tez pomiedzy drinami.
Pij wode - Nie bedziesz mial kaca!
 

Poyeb

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Piwko z rańca :D. Daaaawno już nie miałem porządnego kaca, jednak zawsze jak wstawałem to jadłem rosołek(kac = niedziela :D). No i po rosołku szedłem na buszka i było już wporzo :D. Kac się kończył wchodziła chill po trawce i szafa gra :). Mój niezastąpiony sposób, aaa najlepsze jest to, że po buchu apetyt rośnie. Wiadomo, że na porządnym kacu często nie chce się jeść nawet tego dobrego rosołku :).
 

Andrzej Baczko

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
123
Punkty reakcji
0
Woda i kefir ze względu na białko. Idz do łazienki usiąć na tron i wypuść z siebie tą hemię i po wszystkim.
 
Do góry