Jezyki obce !

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
Ja jak się na chińszczyznę jakąś nie dostanę, to pewnie też ;) albo ostatnio myślałam nad angielskim z rosyjskim.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
No pewnie że potrzebne, teraz to ciężko prace znaleźć nie umiejąc języka obcego chociaż w stopniu minimalnym, oczywiście nie mówię to o takich miejscach pracy jak budowa itp. Tam nie wymagają języka obcego, chociaż z pewnością jest to bardzo mile widziane :p

znajomosc jezykow + dobra szkola, wtedy duzo latwiej o prace ;) jestem na AP Edukacja, i mam jezyki i mam tez prace, wiec cos w tym jest ;)
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Jasne, że potrzebny. Jeśli nie zweryfikują tego w szkole, czy na uczelni, to zweryfikuje znajomość języków po prostu praca. Ja się teraz męczę, staram się na szybko douczać angielskiego. Ale wiadomo. To nie jest łatwa sprawa. Zapisałem się go szkoły nawet (Lingua), żeby trochę nadgonić angielski. I to był dobry pomysł, fajni lektorzy - dobrze przełamywać lody z native speakrem.
 

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
A ja chodzę do Lingualand na karmelicką w Krakowie. Tam też mam zajęcia raz z polakiem a raz z nativem właśnie. Duzo to daje, bo jednak trzeba się skupiać na tym co ktoś mówi i nadążać. To jednak motywuje do nauki. Ja się uczyłam angielskiego całe życie, ale nie jestem jakimś orłem. Postanowiłam że mimo pracy w końcu się zepnę i zrobię kurs i zdam w końcu jakiś egzamin. A ta szkoła ma uprawnienia do przeprowadzania międzynarodowych certyfikowanych egzaminów TELC, LCCI.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
oj tak oj tak języki obce są bardzo potrzebne nawet bardziej niż bardzo. szczególnie znajomość angielskiego jest bardzo potrzebna.
bez znajomości tego języka ciężko jest znaleźć pracę, ale też podróżować ;) dlatego warto jest się uczyć języków.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Warto mieć przynajmniej jeden język obcy opanowany, na tyle żeby móc się spokojnie porozumiewać i przydałoby się jeszcze ze dwa tak żeby chociaż zapytać o drogę :D
Wart, warto się uczyć języków. Angielski wiadomo podstawa dla każdego obecnie. Ale też warto by się poduczyć jakiegoś nietypowego języka (egzotycznego dla przeciętnego kowalskiego wtedy łatwiej o jakąś konkretną pracę)
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
fakt..angielski to podstawa, w dzisiejszych czasach nie dostanie się dobrej pracy bez znajomości tego języka, dlatego ważne jest też wybranie dobrej szkoły językowej, typu AXON, gdzie największy nacisk jest kładziony na komunikację, a nie na czystą teorię z podręcznika
 

elisella

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
Ja uczylam sie niemieckiego w Istytucie Austriackim przy Bastowej 3 i musze przyznac ze bylam zachwycona. Teraz nie mam zbytnio czasu uczeszczac na kursy. Ale mam zamiar ponownie sie zapisac. Naprawde Österreich Institut jest godny polecenia. Pelna profesja!!!! Zwlaszcza Pani Ania Koziol, i Darek Kastelik - swietni nauczyciele!!! Wczesniej przez jeden semestr uczylam sie w Goethe Institut na Rynku i szczerze powiedziawszy nie bylam zbytnio zadowolona :( Moze tylko ja mam takie odczucia... Nie wiem...

Od przyszlego roku chcialabym sie wziac za hiszpanski, bo mam jakies tam plany w zwiazku z wyjazdem do Hiszpanii, ewentualnie Argentyny. Co powiecie o Instytucie hiszpanskim na Kanoniczej? DZieki z gory za opinie. Pozdrawiam :****
 
Q

qarolka

Guest
teraz bez języka obcego to chyba trudno sobie wyobrazić sobie studiowania, podróżowania, także trzeba się uczyć koniecznie! Dobra szkołą językową jest AXON , dużo ludzi jest z niej zadowolonych, przede wszystkim małe grupy, obcokrajowcy jako nauczyciele i dużo zajęć z wykorzystaniem multimediów
 
Do góry