języki obce - słówka

leenka_88

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Witam,
tak jak w opisie tematu :) czyli jakich języków obcych się uczycie i jakie macie sposoby na zapamiętanie słówek ? ja nie mam żadnego sposobu na zapamiętanie słówek, gramatyka, jakieś konstrukcje skomplikowanych zdań chłonę jak gąbka, ale słówek za Chiny nie mogę zapamiętać, a poco mi gramatyka bez znajomości słówek...uczę się angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, chciałabym jeszcze co najmniej w dwóch językach mówić, ale muszę znaleźć sposób na słówka tym bardziej że w sesji letniej mam obronę certyfikatu z angielskiego i muszę naprawdę sporo nadrobić, żeby to jakoś sensownie zdać.
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
ja dużo zapamiętywałem słowek z filmów bez lektora :p
i dużo też mi dały gry online :p cały czas tylko po angielsku :p siedziało się przed komputerem ze słownikiem :p
 

leenka_88

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
35
ale czy jakieś sposoby zapamiętania słówek są skuteczne bo takie kłucie "na blachę" to moim zdaniem mija się z celem, ja chce słówko zapamiętać, żeby nie uczyć się go co miesiąc.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
ja najczesciej ucze sie z ogladania filmow bez lektora i z tego co z lekcji zapamietam :) wkuwac chyba bym nie umial :p
 

naciak1616

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
57
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Moj ulubiony sposob to skojarzenia np 45 slowek ucze sie w 15 - 20 minut :) wszystko kojarze sobie z jakimis rzeczmi czynnosciami ( np. generous - (hojny) kojarze sobie z generalem i ktory odznacza zolnierza za jego honosc i w ten sposob jest hony XD heh ciezko to opisac ale latwo sobie samemu skojarzyc z czyms :) jak sie nie da zapamietac na skojarzenie to pisze 10 razy na kartce i juz pamietam XD TRENING czyni mistrza XD
 
Do góry