język polski czyli dzisiejsze błędy..

wyc1or

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2005
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
Grudziadz
Ja np. nigdy z ortografi nie bylem orlem, ale wiekszosc z bledow wylapuje i poprawiam ...

a co do rzeczxy typu "!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
"a o co chodzi??????????????????? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D"

to hm... mi sie z takimi ludzmi az niechce rozmawiac na gg. - na jakichs forach to przeboleje ^^.

No i zIoMiAlsKi StYl PiSaNiA TeZ W DzIsIeJsZyCh CzAsAcH aZ oDpYcHa z Co 2-gIeGo bLoGa
_
Taka iniciatywa niejest zla, ale nie przyniesie zadnych efektow. Ja od dawna pisze bez ogonkow, jak niewiem jak sie pisze jakis wyraz (zalozmy, ze ktory), to pisze go przez 2 "o" w przypadku ó/u itd. (czyli. ktoory)
 

nierealna

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2005
Posty
19
Punkty reakcji
0
Niby dobrze, ale to i tak razi.. Powinno się pisać wszystkie ogonki typu "ą" czy "ę". Potem można mieć problemy choćby w szkole na języku polskim.
 

mloda102

...:::Sporadyczny bywalec:::...
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
919
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Szczecin
nierealna, co do ogonków to niestety takie jest już przyzwyczajenie ludzi siedzących przy komputerku i piszących na gg lub posty, tak jest poprostu szybciej i łatwiej a ludzie ułatwiają sobie życie jak tylko mogą i myślę, że można to jakoś przeboleć (sama tak piszę, ale chciałam ci zrobić przyjemność :))
wyc1or, z tobą sią zgodzę, a najbardziej z :
wyc1or napisał:
No i zIoMiAlsKi StYl PiSaNiA TeZ W DzIsIeJsZyCh CzAsAcH aZ oDpYcHa z Co 2-gIeGo bLoGa
faktycznie też mnie to odpycha, no i oczywiście ludzie piszący do mnie:
"elo skond klikasz","cze poklikamy?" no i cala masa skrótów, ziomalskich tekstów i niezrozumiałych form zdań :zdegustowany:
Sama też nigdy nie byłam orłem z ortografii, ale myślę, że mieszcze się w normie ;)
 

butterfly

marzycielka
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
405
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
zielone wspomnienie
macie rację! taki styl pisania naprawdę odstrasza :dezorientacja: mnie najbardziej denerwują przekształcane formy wyrazów, np. tesh :/ itp. oraz nadużywanie znaków...natomiast jeżeli "chodzi" o błędy ortograficzne to przecież każdemu może się zdarzyć :p

PS. wyc1or, witam serdecznie na forum

pozdrawiam!
 

Madziula

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2005
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
Częstochowa
Błędy to jeszcze nie koniec świata, bo są ludzie, którzy mają dysleksję.
Ale TaKiE pIsAnIe MnIe DoBiJa.
 

przypadkowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Białystok :)
A moim zdaniem sama inicjatywa jest dość fajna ;)
Ja staram się pisac ogonki, ale czasami z rozpędu mi nie wychodzą :p
Jesli chodzi o ortografię... niestety zauwazyłam, ze przez kontakt z internetem głupieję... wydaje mi się, ze moze to przez to, ze naczytam się tego pokemoniarskiego stylu i tak mi zostaje w głowie :zdegustowany:
A 'przygody z shiftem' 'niom' 'ciom' 'jush' tesh' i temu podobne twory sprawiają, ze az mnie trzesie...
Odnośnie dysortografii, jakoś moim zdaniem od razu widać czy dana osoba ja ma, czy olewa sobie zwyczajnie język...
I tez mi sie czasami odechciewa pisac z kimś kto bładzi do mnie na dzień dobry...
Ależ ja jestem czepialska :p
 

Aron

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2005
Posty
131
Punkty reakcji
0
Miasto
Jastrzębie
Madziula no tak, jest dysleksja, ale ta choroba jest dosc rzadka a z tego co widze to okolo 50% osob, ktore znam z neta ma wlasnie dysleksje, to chyba drobna przesada :D Jesli chodzi o pisanie bez ogonkow to pisze tak od dawna i tego nie mam zamiaru zmieniac, wazne, ze robie malo bledow ortograficznych :) Za to nauczylem sie i zbyt czesto wrzucam emotki, trzeba bedzie to zmienic, bo to powoli jakis nalog jest. PiSaNiE bL0G0W3 4z Mn13 SkR3c4 :/ Powinni tego zabronic...
 

Madzia:(

LooooL :)
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
971
Punkty reakcji
1
Wiek
37
heh no i ja także jestem na nie pisanie takimi slangami typu jush,tesh itp :/ a wogole jak np na gg albo na czacie ktoś napisze do mnie "z kond jestes" to juz naprawde żyć się odechciewa <olaboga> :/ Ludzie do szkoły trzeba chodzić i uczyć sie polskiego :/ Aż nikiedy płakać mi się chce jak widze jak można tak banalne błędy robić :dezorientacja: Ja rozumię że czasem błąd może sie zdażyc,bądź dyslekcja ale niekiedy to już przesada...wolałabym nic nie napisać niż robić takie byki :dezorientacja: :dezorientacja: :dezorientacja:
 

Tom

AlucarD
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Nowy Targ
Myśle tak samo jak wy. Ludzie rzeczywiście ułatwiaja sobie życie ale bez przesady.W końcu może nawet dojść do tego że bedziemy pisać do siebie skrótami a błedy moga sie czasem zdarzyć bo ja tez czasami robieno ale co zrobić. :D :hyhy:
 

Kaczusiaaa

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
437
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.....
uwazam ze stronka fajna... ale jesli jest o błedach ort. to poco tam jest cos o tym jak ktos pisze moze ludki na blogach lubia pisac zamiast "w => ff" , "ó/u => oo " ," k => Q" itd... ja czasami tez tak pisze... :]
 

wyc1or

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2005
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
Grudziadz
A co do tej calej akcji, moj kolega ja podsumowal jednym zdaniem :D i chyba musze sie z nim zgodzic.. mianowicie.

"loool- im sie chyba tez nudzi tak jak nam" ^^

Akcja moze i potrzebna ale jak bym mial co robic to bym na nia nie wpadl :)
 

nierealna

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2005
Posty
19
Punkty reakcji
0
Kaczucia napisała tak: "uwazam ze stronka fajna... ale jesli jest o błedach ort. to poco tam jest cos o tym jak ktos pisze moze ludki na blogach lubia pisac zamiast "w ff" , "ó/u oo " ," k Q" itd... ja czasami tez tak pisze... "

Sama tak czasem piszesz? Czyli przyznajesz się do swojej głupoty związanej z 'pSzerabianiem' języka polskiego? Nie no, oby tak dalej, a na pewno daleko zajdziemy.
 

justik18

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2005
Posty
159
Punkty reakcji
0
Miasto
Dobrodzień
hmm...no ja tez nie lubie jak ktos pisze zamiast już jush a co do ortografii to..czasem jak ktos w jednym wyrazie zrobi 3 błędy to nie da sie tego odczytac no ale coz...jezeli ktos jest dyslektykiem to trzeba mu wybaczyc:)
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
No i ja widze że tu niedługo dojdzie do kłótni...ale oby nie.....a co do stylu pisania...ja wogóle cały czas pisze z ogonkami i ortografią i myśle że robie to dobrze...ale stawianie kilku kropek to już nawyk.....a pozatym oddzielają niektóre części zdania które by musiałyby być oddzielane średnikiem którego nielubie... brzydko wygląda w zdaniu dla mnie...wole kropki...dobra kończe...
 

nierealna

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2005
Posty
19
Punkty reakcji
0
HackP mówisz, że piszesz 'z ortografią'. No to tak na marginesie => nie lubię pisze się oddzielnie, a nie tak jak Ty napisałeś. :)
 

mloda102

...:::Sporadyczny bywalec:::...
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
919
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Szczecin
nierealna, kazdy robi bledy jakies wiec nie czepijamy sie juz drobiazgow, jak na cale zdanie zrobil jeden blad to chyba jest to do wybaczenia
 

justik18

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2005
Posty
159
Punkty reakcji
0
Miasto
Dobrodzień
ojojoojojojo ludziska moje kochane:)widze ze tu robi sie nie smacznie,ja nie mowie ze pisze genialnie bo zdarzaja sie błedy,,,,ale hm..no wybaczcie:):)i lepiej sie uspokoić:)i sie nie denerwowac:)hyhy :hyhy:
 
Do góry