Jezusa nie było! To wymysły anonimowych osób!

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
@Szpak Nie zrozumiałeś. Ludzie oddają życie za to co myślą, że jest prawdą. W przypadku uczniów, którzy oddawali życie za Jezusa, musiał istnieć jakiś czynnik, który ich do tego zachęcił. Gdyby zmówili się pewnego dnia, jak to zasugerowałeś, aby Jezusa wymyślić, ciężko by im było się tak poświecić.
Poczytaj sobie o wojnie żydowskiej 66-70 roku. Izrael został tak zniszczony, że tereny rolnicze wokół Jerozolimy zostały przywrócono do użytku dopiero w XX wieku.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Próżna nadzieja w nadzieji, że lektórą w poszukiwaniu prawdy będą takowe źródła a jeszcze mniejsza, iż będą czytane ze zrozumieniem tamtych czasów jak i relacji jaka je łączą z współczesnymi. Tu raczej króluje miłość do pzrekowry, buntu, "źródeł" typu YouTube oraz stron w podobnym duchu.

Można być krytykiem a nawet trzeba.
Ja wręcz kocham krytykę bo wiem że mnie rozwija.
O ile krytyk jest do krytyki właściwie przygotowany.
Jeżeli nie jest to pozostaje jedynie jakiś nieudaczny bełkot,
który i tak nie zaspokoji ego pseudo krytyka a zniechęca i odpycha innych.
Alegorycznie można szczekać na przejeżdzającą karawane jak stado kundli.
Jednak szczekające kundle nie mają świadomści,
że ich szczek tak naprawdę nic nie wnosi a jedynie sobie samym robią dobrze.
Powiem mocniej, one muszą szczekać gdyż taka jest ich natura.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Pewnie że można wierzyć schizofrenikom takim jak np. Fryderyk Nietzsche. Jednak jak bym miał umierać to wolę za sprawiedliwą i dobrą "idę", niźli za poparańca nie umniejącego się odnaleźć w życiu przez swój "wielki umysł" i nadrważliwość na nie takich jak On sam
Co ma piernik do wiatraka .A ja mam w d...e sprawiedliwe i dobre idę .

Lobo zapewne istniał taki czynnik ,ale źródeł hist. nie ma .Czy ludzie nie oddawali życia za innych Bogów ,czy oni istnieli ?



 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Czy ludzie nie oddawali życia za innych Bogów

Jakieś przykłady i źródła ?


A ja mam w d...e sprawiedliwe i dobre idę

To jest widoczne jak mało co u Ciebie. Nie dziwi że potem piszesz jak piszesz i odnaleźć się nie możesz.
Dlatego lepiej jest czesem wyprowadzić pieska na spacer niźli poświeceć czas na polemiki z poodbnymi Tobie.
Pierwsze to dobry uczynek, drugie prawie barbażyństwo

Ale przyjdzie jeszcze czas na przemyślenie postawy. Może nie dziś, nie jutro, ale przyjdzie.

Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście ?
Przecież z obfitości serca usta mówią.
Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy.
A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu.
Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony.

(Ew. Mateusza 12:32-38,)
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
To jest widoczne jak mało co u Ciebie. Nie dziwi że potem piszesz jak piszesz i odnaleźć się nie możesz.
Ale przyjdzie jeszcze czas na przemyślenie postawy. Może nie dziś , nie jutro, ale przyjdzie.

Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście ?
Przecież z obfitości serca usta mówią.
Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy.
A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu.
Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony.

(Ew. Mateusza 12:32-38,)
Przestań uroki rzucać i bajkopisarzy cytować .Te opowiastki na wyprane mózgi może jeszcze działają .
mruga.gif
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
"Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście ?
Przecież z obfitości serca usta mówią.
Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy:


Udowodnij, że to nie prawda. Każdy rozsądnie myślący człowiek przyna tu racje.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Miałeś udowodnic że to co piszę to nie prawda a nie przedstwiać tysięczny raz swój pogląd.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
"Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście ?
tu nie prawda ,jeśli te słowa tyczą się ludzi nie wierzących w Boga .Co ma żmija wspólnego z tym wszystkim .to tylko bajkopisarze wiedzą .

Przecież z obfitości serca usta mówią.
kolejna nie prawda ,mózg za to odpowiada ,brak wiedzy pasterzy .

Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy:
tu prawda ,tylko co uznajemy za dobre a co za złe .
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Dziękuję za odpowiedź. Uważam że w dwóch pierwszych kwestiach niepoprawnie to rozumiesz.
Ale jednak może oceni wypowiedź ktoś inny skoro na mnie ciągle pozostajesz zamknięty.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Lobo ilu ludzi umarło za Jezusa ,chodzi mi o tych co go znali za życia,a nie tych co go nie znali a uwierzyli ?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Skoro już jestem a Lobo nie ma to się wetne i odpowiem, iż wielu z tych którzy z nim byli blisko znając JCH osobiście, począwszy od Jakbuba przez Piotra do Marka. Umarli mączeńsko za swoje przekonania i wiarę jaką głosili.

Naprawdę wystaczy poszperać w necie.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Oraz wielu, którzy Jezusa bezpośrednio nie spotkali, ale byli świadkami śmierci tych pierwszych np. Paweł.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Teraz Twoja kolej Szpaku

Pisałeś:
"Czy ludzie nie oddawali życia za innych Bogów"


Ja prosiłem o jakieś przykłady i źródła.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
np. boskich cesarzy ,faraonów ,za Bogów Azteckich za Allaha ale to wasz Bóg. Jak dla mnie to Jezus nie był Bogiem i dla niektórych wierzących też .
mruga.gif


Poszperam ,znajdę więcej.

To mamy trzech męczenników z tego jeden według tradycji został umęczony ,czyli mógł nie być .Chora ideologia posyłała na śmierć niewinnych ludzi .
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
np. boskich cesarzy ,faraonów ,za Bogów Azteckich za Allaha ale to wasz Bóg. Jak dla mnie to Jezus nie był Bogiem i dla niektórych wierzących też .
mruga.gif


Poszperam ,znajdę więcej.

To mamy trzech męczenników z tego jeden według tradycji został umęczony ,czyli mógł nie być .Chora ideologia posyłała na śmierć niewinnych ludzi .
A ty rozumiesz ideę dobrowolnego poswięcenia a nie bycia złozoną ofiarą ? Jest różnica poswięcić własne życie za swoją wiarę, a być złożonym jako ofiara przez kogoś innego w imię owej wiary ? Taki mały element - wolna wola.
I tym te się różnią ofiary chrześcijańskie i azteckie.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Czytaj ze zrozumieniem ,nie napisałem ,że składali ofiary .
Za Stalina tez ludzie oddawali życie .

Każda nowa religia była zwalczana przez starą .Po 300 r. moi i twoi przodkowie mordowali w imię nowego Boga .
Czy Jezusów było dwóch ?
cyt . Postanowiono połączyć starą semicką wiarę w Jahwe z mitraizmem. Niebyło to w sumie takie trudne, gdyż istnieli żydzi, którzyakceptowali poglądy głoszone przez Szawła z Tarsu. Jezus, a wzasadzie dwóch Jezusów ( Jeszu ben Padira i Jezus zNazaretu - to według niektórych historyków prawie 100 latróżnicy w czasie). Inni zaprzeczają istnieniu Jezusa zNazaretu, traktując go jako postać wirtualną potrzebną to"zbudowania pomostu" pomiędzy mitraizmem, astarotestamentowym Jahwe. Zresztą te dwie postacie (boskie wedługobecnych wierzeń ) pasują do siebie jak "pięść do nosa".Jezus głoszący miłość i braterstwo, a stary skostniały Jehowa bawiącysię nieszczęściami, Hioba, sprowadzający Potop, niszczący miasta irządny ofiar całopalnych - to nie mogą być te same osoby. Zasługą Pawłaz Tarsu (Szawła) jest więc szerzenie chrześcijaństwa i rozwójgmin. W tym czasie nikt nie pomyślał nawet by istniał jakiś inny Bógpoza Jahwe ! Jezus otrzymuje boskość dopiero dzięki KonstantynowiWielkiemu . Islam Jezusa traktuje do dziś jako proroka . Tak samoReligia żydowska (starotestamentowa) nigdy nie widziała w nim Bogamimo, że to przecież ich krajan. A semici zawsze bardzo popieraliswoich. Niemniej od tego czasu, a więc po soborze w Nicei (325r. n.e)następuje " unia chrześcijaństwa" z władzą cywilną (Kościółpozostał wierny zasadzie popierania rządzących w zamian za wpływy dodziś). Chrześcijaństwo się rozwija, choć już od III w. n.e biskupemmógł być każdy kogo było na to stać. Wcześniej biskup byłwybierany przez gminę w uznaniu zasług w szerzeniu wiary. I zapobożność). Kościół się zhierarchizował i stał żądny władzy. Obiecuje pomoc upadającemu Rzymowi w formie jedności władzy boskiej i cesarskiej. Sprzeciwianie się władzy stało się grzechem wobec Boga. Pieniądze płynęły w zamian szerokim strumieniem. Teraz już chrześcijaństwonie musiało kryć się z niczym. Na czym polegała mentalność ówczesnychchrześcijan już wiemy.


[font="Tahoma][size="5"]Krótki dyskurs o Talmudzie [/size][/font]
[font="Tahoma][size="4"]
[/size][/font]
[font="Tahoma][size="4"]Tajne karty Talmudu
Starożytny Talmud, będący zbiorem pism rabinicznych z okresu 100 r. p.n.e. — 500 r. n.e., daje niezwykły wgląd w czasy, w których dzieje się historia opisana w Nowym Testamencie. Tak jak inne żydowskie teksty, mimo uprzedzenia, z jakim traktuje się w nim Jezusa, jest dobrym źródłem informacji potwierdzających prawdziwość wydarzeń opisanych w Nowym Testamencie.


Żaden tekst Talmudu w sposób bezpośredni nie wspomina o Jezusie Nazareńskim, a teksty podciągnięte pod tę osobę zawierają informacje niezgodne z wersją ewangeliczną (Jeszu ben Stada jest nieślubnym synem żony Papposa ben Yehudy, żyjącego pod koniec I w. n.e. , a nie Józefa).

[/size][/font]
[font="Tahoma][size="4"] [/size][/font]
[font="Tahoma][size="4"] [/size][/font]
[font="Tahoma][size="4"]http://www.racjonali...kartach.Talmudu
[/size][/font]http://www.racjonali...l/kk.php/s,3421
 
Do góry