Jezus

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Ale dzięki tej atrakcji turstycznej powstaną nowe miejsca pracy.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Panu Bogu nie są potrzebne jakieś mniej lub bardziej udane posążki i obrazy. On chce abyśmy czynili tak jak on nam każe. W figurach nie ma Boga. On jest w nas.
 

cichy_997

I love Roman®
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
574
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zielona Góra
Panu Bogu nie są potrzebne jakieś mniej lub bardziej udane posążki i obrazy. On chce abyśmy czynili tak jak on nam każe. W figurach nie ma Boga. On jest w nas.

no tak...ale nie wiesz jaki jest człowiek ??? zeby uwierzyc, pamiętac musi widziec i czuc cos lub kogos :D
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Szkoda tylko że zalatuje bałwochwalstwem.
Świątynie powinny być proste i pozbawione przepychu.
Na co komu monumentalny witraż, olbrzymia figura czy obraz o wymiarach 3x5 m, skoro parafianie cierpią biedę?
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Nareszcie ktoś przejrzał na oczy.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Po 17 latach wreszcie skanalizowano Zieloną Górę xD
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Panu Bogu nie są potrzebne jakieś mniej lub bardziej udane posążki i obrazy. On chce abyśmy czynili tak jak on nam każe. W figurach nie ma Boga. On jest w nas.
To prawda.
Warto by było tylko dodać, że w nas jest pod wzgledem duchowym i oczywiście wtedy, gdy damy Mu w naszym sercu miejsce.
Rzeczywistym miejscem gdzie przebywa Bóg jest niebo (nie mylić z kosmosem)
 

cichy_997

I love Roman®
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
574
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zielona Góra
ja o tym wiem, ze Bóg jest w nas, w naszym sercu ale dzisiejsi ludzie potrzebują jakiies przypomnienia o nim...
 

tomoe

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2006
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Poznań
" Gdzież się oddalę przed Twoim duchem? Gdzie ucieknę od Twego oblicza? (8) Gdy wstąpię do nieba, tam jesteś; jesteś przy mnie, gdy się w Szeolu położę. (9) Gdybym przybrał skrzydła jutrzenki, zamieszkał na krańcu morza: (10) tam również Twa ręka będzie mnie wiodła i podtrzyma mię Twoja prawica. (11)"
Ps 139

Ja bym sobie raczej zadała pytanie : Gdzie Boga nie ma, niz zastanawiała się gdzie jest... :)
 

cichy_997

I love Roman®
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
574
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zielona Góra
wiem, ze Bóg chce abysmy nosili go w sercu, mieli czyste serca, wierzyli w niego ale w dzisiejszym świecie człowiek zapomina czasem o potędze Boga, a jak sie spojry na ten "posąg" to moze coś pomysli "Boze, Ty jestes najwiekszy" itp... <_<
 

Kijek

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
486
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Gdyby Piotr, Paweł i inni apostołowie oglądali dziś to, co ludzie i Kościół zrobili z Jezusem, byliby przerażeni. Dla nich Chrystus był Mistrzem. Tymczasem my uczyniliśmy z Niego nieledwie pogańskiego bożka.
Przecież to poganie używali do pozyskiwania zwolenników takich narzędzi socjotechnicznych, jakimi są wielkie budowle, przepych, rytuały i tym podobne. Pierwotne chrześcijaństwo odrzucało to z odrazą : uczyło prostego, skromnego życia, w którym Bóg był obecny nie przez ceremonie i ozdoby, ale przez miłowanie bliźnich i praktykowanie dobra przy minimum środków zewnętrznych.

Jeśli materialnie duchowieństwo w dalszym ciągu będzie odstawać od społeczeństwa. Jeśli z jednej strony będziemy mieli bardzo dużo biednych w Polsce, z drugiej strony tak silna będzie klasa bogatych, do której należą księża - a wystarczy popatrzeć na domy, klasztory i plebanie - to kto wie? - może kiedyś dojść do jakichś aktów obrazoburczych. W roku rewolucji francuskiej 95% ludzi przystąpiło w Paryżu do komunii wielkanocnej. A wystarczyły dwa, trzy lata i Kościół widzialny został zmieciony.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Wierzącym przypomnę Wierzę Babel a z nie wierzącymi sie solidaryzuję. Enter albo Amen, jak kto woli:)
 
Do góry