Jethro Tull

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Jethro Tull – brytyjski zespół rockowy reprezentujący style folk rock, progresywny rock. Grupa założona w 1967 roku istniejąca do dzisiaj. Znakiem zespołu jest charakterystyczny, ekscentryczny wokalista- Ian Anderson.

Grupa naprawdę ciekawa. Do ich piosenek rockowych dodawane są dźwięki fletu, instrumentów klawiszowych i inne. Piosenki są zróżnicowane z rytmami wpadającymi w ucho.

Zna ktoś?

Dla tych, którzy nie mieli okazji zapoznać się z ich utworami polecam: "Bungle in the Jungle", "Aqualung", "Hymn", lub też "Thick As A Brick".
 

VBR

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2006
Posty
326
Punkty reakcji
0
taak, dobrzy są! momentami nawet bardzo, Aqualung to świetna płyta... imo najlepsza w ich dorobku. Zapomniałem prawie o nich:) dzięki że mi przypomniałeś o ich istnieniu.
 

TheJim

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2008
Posty
56
Punkty reakcji
0
Kiedyś wpadła mi w łapy jakaś składanka, ale szczerze powiem, że nie pamiętam zespołu, widocznie nie zrobili na mnie wielkiego wrażenia ;) W każdym razie postaram się przesłuchać i napiszę coś więcej...
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Moim pierwszym były "Ćmy" ("Moths") - usłyszany z wkładki ( giętkiej ) w przemyconym z RFN "Bravo".
Mam sentyment do Jethro Tull, mam ich płyty, byłem na koncercie - jednak to dla mnie okazał się tylko kolejnym etapem w rozwoju muzycznym.
Anderson na koncertach lubi przybierac pozę "stojacego na jednej nodze" - mam wrażenie, że muzycznie druga została mu kiedyś amputowana. Słowem - utknął w miejscu, a to nigdy nie jest dobre dla muzyka.
Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku - ja.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Znam tylko "Aqualung", może ze względu na solówkę których jestem fanatykiem, nie zagłębiałem się w tym zespole, a może warto ? w sumie czemu nie. Tata ma gdzieś ich 2 płytowe wydanie z jakiegoś koncertu, trza to nadrobić. Wybieram się w podróż opowiem jak wrócę...
 
Do góry