Jest po wyborach wiec....

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Ile kosztuje ropa na stacjach??? U mnie ceny wahaja sie kolo 5,14 za litr do 5.10zl. Okolice Bydgoszczy gdzie ostatnio bylem 5.19 do 5.21 na BP. Wiec jakby nie patrzec jest to spora cena. Kiedys kolega sie smial, ze w Polsce bedzie jak w Anglii, gdzie olej napedowy jest drozszy od benzyny. I wiele nie brakuje.

A co byloby gdyby ropa poszla o 20gr. w gore i kosztowala nie 5.14 lecz np. 5.34?! Generalnie olalem temat, ale dzis mnie zatkalo. Znajomy, ktory pracuje w sektorze paliw mowil mi, ze po wyborach zobacze nowa Tuskolandie, nie wiedzialem o co chodzi. Mowil tylko, ze paliwa skocza do gory i beda na poz. kolo 5.20 przez miedzy innymi kryzys i kursy walut. Ale.... Tusk wpadl na pomysl, ze trzeba MIEC KASE NA NAPRAWE DROG I KOLEI STAD RESORT TRANSPORTU MA ZAMIAR PODNIESC AKCYZE NA OLEJ NAPEDOWY O 20GR.!!! od nowego roku. Myslalem, ze sobie jaja robi, ale dzis na Polsacie News i TVN24 to samo mowili. Co za tym idzie, wszystko pojdzie w gore, poniewaz caly transport do sklepow opiera sie na ropie.

Moja propozycja jezeli taka informacje sie potwierdzi, totalna blokada drog jak to bylo w innym kraju, chyba we Francji az do skutku, tym bardziej ze juz mamy tak drogie paliwa, ze nawet Niemiec u nas nie tankuje, bo mu sie to nie do konca oplaca.
 

winyl

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
133
Punkty reakcji
2
Miasto
śląsk
To nie jest sprawa TUSKA o tym że paliwa zdrożeja wiadomo byłlo od dawna przed wyborami "Podwyżki to efekt domina spowodowany wzrostem akcyzy na olej napędowy i drogiego euro na początku października. W nowym roku w związku z ujednoliceniem regulacji do unijnych, stawka akcyzy na diesla wzrośnie z 302 do 330 euro za 1000 litrów. Jednak, ponieważ kurs euro wzrósł w ciągu roku z 3,93 zł aż do 4,41 zł, to po przeliczeniu podatku na złotówki wzrost ten może wynieść aż 27 gr na litr ON."
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Nie do konca, poniewaz regulacje unijne to jedno i tu ropa miala podejsc tylko o 6gr. Ale te 20 to po prostu pomysl ministra infrastruktury na zdobycie kasy do budowy drog i torow. Zgodnie z tym co podaje RMF FM24 decyzja o tym zapadla przed wyborami, ale nikt o tym specjalnie podczas kampani nie wspominal ;) Ciekawe czemu.

A kurs Euro nie ma az takiego znaczenia na cene ropy, poniewaz gr. Lotos i Orlen, ktorego przelicznik cen jest obowiazujacy w Polsce kupuje rope za dolary.
 

winyl

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
133
Punkty reakcji
2
Miasto
śląsk
To dziwne bo ja o 20gr podwyżce po nowym roku słyszałem dobre 2msc temu, ale takie paliwa zawsze beda drozec a w kampani wiadomo nikt nie bedzie mówił o jakiejkolwiek podwyzce czy w paliwach czy żywnosci itp, jakby nie te podatki to bysmy kupowali pewnie po 2zł za litr i to by była normalna cena,żywnośc i ubrania mogłyby wtedy też dużo byc tańsze wiadomo-transport, ale tak to jest w naszej kochanej ojczyźnie ze musimy płacic podatek od podatku
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Ja wiem tylko tyle,że dwa miesiące temu butla gazu kosztowała 40 zł,a w tej chwili kosztuje już 60 zł.nie mówiąc o np tonie węgla,miesiąc temu jego cena wynosiła / orzech/ 690 zł.w tej chwili 760 zł. tona oczywiście.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Jest po wyborach wiec....


bedzie po staremu, dalej bedziemy robic za niewolnikow na naszych socjalistycznych panow.

Juz nie dlugo, Europa sie wali...
 
Do góry