Jeff Buckley

Tangerine

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
197
Punkty reakcji
0
Czy słucha ktos jego muzyki? Usłyszałam o nim w tym roku w 10 rocznice jego śmierci i najpierw zaciekawił mnie jego życiorys i...sposób w jaki zmarł, a potem muzyka. Wprawdzie spokojna, ale cos w niej jest. COś takiego jakby wiedział, że to jego 1 i zarazem ostatnia płyta. Polecam "Grace"
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Tak, Jeff był genialny, szkoda, że tak krótko żył. Sądzę, że facet był i jest inspiracją dla wielu muzyków, pomimo że nagrał tylko jedną płytę. Np. Chris Cornell solowo przypomina go do złudzenia.
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Hmm. Kiedyś usłyszałem o nim, że nagrał jedną płytę i umarł tragicznie, początkowo myślałem że to kolejny gwiazdor zrobony przez krytyków, ale ostatnio się spotkałem z jego twórczością i jest rzeczywiście niesamowita. Jak ktoś lubi np. Radiohead to pozycja dla niego obowiązkowa.
 

MuadDib

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Też niedawno odkryłem Jeffa Buckleya, nagrał genialną płytę potem utonął...szkoda
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
do jednego Buckleya podchodze neutralnie, drugiego (tylko nie wiem który to który) nie lubie, wręcz nerwicy dostaje od 'alleluja'
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
34
"alleluja" spiewal Jeff ;) tylko ze to nie jego piosenka jest. W oryginale bodajze Cohen.
 
Do góry