Jedno słowo "kocham" ...

natek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2007
Posty
76
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzies daleko
Tak się ostatnio zastanawiałam czy słowo "kocham" jest aż tak ważne ??
Jak uważacie ?? Czy gdyby wasza połówka nie mówiła "kocham" .. wiedzielibyście że ona/on to czuje ??


Jak dla mnie akurat to słowo nie gra aż tak wielkiej roli ... bo czuję że mojemu chłopakowi na mnie zależy ...
Co prawda nie słyszę "kocham" co dziennie .. bo nie ma do tego okazji myślę tez że takie słowo nadużywane nie przynosi później takiej ...satysfakcji (??), ani nie powoduje ze na twarzy pojawia sie czerwony rumieniec ...
bo co za dużo to nie zdrowo :p

I drugie pytanie .. :
Dlaczego dużo łatwiej jest powiedzieć "jesteś kochany/na" niż "kocham cię" ?? (przynajmniej dla mnie )
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
To zależy od okalicznosci. Jeśli np. napisane przez gg, wykrzyczane podczas sexu albo wyjękano po pijaku to raczej ma małe znaczenie :D
 

soulleader

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Leszno
Dla każdego słowa "kocham Cię" znaczą co innego-przecież nie wszyscy postrzegamy miłość w ten sam sposób.
Czy są ważne? Uważam,że tak. Ale nie same słowa świadczą o uczuciu-muszą one jeszcze zostać poparte czynami.

Co prawda nie słyszę "kocham" codziennie

Odpowiedz tak szczerze:nie uważasz,że zbyt częste powtarzanie tych słów może prowadzić do zatracenia ich wartości? Ja osobiście jeszcze nie powiedziałem żadnej dziewczynie wprost tych słów. Owszem,powiedziałem,że się zakochałem,ale nie "kocham Cię" i choć czuję coś do pewnej dziewczyny i staram się to okazywać,to z wypowiedzeniem tych słów czekam na odpowiedni moment. Wtedy naprawdę będą ważne.
 

natek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2007
Posty
76
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzies daleko
Dla każdego słowa "kocham Cię" znaczą co innego-przecież nie wszyscy postrzegamy miłość w ten sam sposób.Czy są ważne? Uważam,że tak. Ale nie same słowa świadczą o uczuciu-muszą one jeszcze zostać poparte czynami.Odpowiedz tak szczerze:nie uważasz,że zbyt częste powtarzanie tych słów może prowadzić do zatracenia ich wartości? Ja osobiście jeszcze nie powiedziałem żadnej dziewczynie wprost tych słów. Owszem,powiedziałem,że się zakochałem,ale nie "kocham Cię" i choć czuję coś do pewnej dziewczyny i staram się to okazywać,to z wypowiedzeniem tych słów czekam na odpowiedni moment. Wtedy naprawdę będą ważne.
Aż wraca wiara w człowieka ;) Wybacz za błędy... ale dyslektycy tak mają.. i dzięki za poprawkę ;)
Dla każdego słowa "kocham Cię" znaczą co innego-przecież nie wszyscy postrzegamy miłość w ten sam sposób.Czy są ważne? Uważam,że tak. Ale nie same słowa świadczą o uczuciu-muszą one jeszcze zostać poparte czynami.Odpowiedz tak szczerze:nie uważasz,że zbyt częste powtarzanie tych słów może prowadzić do zatracenia ich wartości? Ja osobiście jeszcze nie powiedziałem żadnej dziewczynie wprost tych słów. Owszem,powiedziałem,że się zakochałem,ale nie "kocham Cię" i choć czuję coś do pewnej dziewczyny i staram się to okazywać,to z wypowiedzeniem tych słów czekam na odpowiedni moment. Wtedy naprawdę będą ważne.
Aż wraca wiara w człowieka ;) Wybacz za błędy... ale dyslektycy tak mają.. i dzięki za poprawkę ;)
 

Dorcia2614

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2008
Posty
71
Punkty reakcji
0
Miasto
Złotów
Każdy inaczej pokazuje swoje uczucia :)
Jedni mogą mówić "KOCHAM CIĘ", inni kupować jakieś prezenciki itp.,
a jeszcze inni mogą coś innego sobie wymyśleć :)
Na tym polegają uczucia, że każdy pokazuje je inaczej :)
 

zielona15

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
466
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Łódź
słowo kocha jest niewątpliwie ważne..przynajmniej dla mnie, bo wyraża nasze uczucia...zwrot "jesteś kochany/na" można powiedzieć do każdego, kolegi/koleżanki a KOCHAM CIĘ no to już nie :zakochany:
 

Zamyślona

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
1 507
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Dla mnie to jest baaaardzo ważne słowo...zanim je wypowiem to wcześniej 10 razy to przemyśle...
Strasznie mnie irytuje kiedy ktoś szasta nim jak popadnie bez zastanowienia, kiedy ktoś często mówi (bo jak ktoś słusznie zauważył-traci ono na wartości) i kiedy ktoś strzela z takim wyznaniem choć mnie praktycznie nie zna.
 

slonce77

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2007
Posty
62
Punkty reakcji
1
Wiek
31
eh...hmm...
ja słyszę to codzienni, kilka razy codziennie.
Nie ma to dla mnie zadnego znaczenia,
bo ja tej osoby nie kocham.
(no, ale jest to mój chłopak) xDD
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Z tego, co zauważam po innych, to słowo `kocham` coraz bardziej traci na swojej wartości, wyjątkowości..
Kocham - pokazuję.. Mówić można o miłości piękne rzeczy.. Oby tylko było w tym uczucie!
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
A dla mnie to słowo duzo znaczy i uwielbiam je słyszeć.Na szczęście słyszę codziennie, a jak nie to pytam, mimo tego, że jestem pewna w 100%.
 

*Majka*

UŻYTKOWNIK wszechmocny, wszechwiedzący, wszechcośt
Dołączył
26 Wrzesień 2007
Posty
608
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
nie z tej ziemi :)
Odpowiedz tak szczerze:nie uważasz,że zbyt częste powtarzanie tych słów może prowadzić do zatracenia ich wartości? Ja osobiście jeszcze nie powiedziałem żadnej dziewczynie wprost tych słów.


i tu sie zgadzam, slowo powtarzane zbyt czesto traci swoja wartosc juz nie jest czyms hm... niezwylkym .. normalne cos jak "czesć" czy nie wiem "śniadanie" [jakos mi to przyszlo do glowy glodna jestem :)]

jasne latwiej powiedziec "jestes kochany" bo to komplement i do niczego nie zobowiązuje przynajmiej niczego wielkiego
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
nie powiedzialem jeszcze nikomu "kocham Cie"
dla mnie to slowo ma duzo znaczenie, i dopiero jak juz bede pewny, to go uzyje :)
 

MlodyDlaCiebie

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2007
Posty
573
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Polska
Słowa "KOCHAM CIĘ" są bardzo ważne przynajmniej dla mnie wypowiedziane do dziewczyny są po prostu magiczne i stwierdzają wszystko co jest miedzy nam.
Ale wiadomo są rożne gusta i rożni ludzie więc dla innych to a dla innych tamto jest ważne :) nie ma reguły do tych słów kwestia charakteru i osobowości niczego więcej
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
słowo kocha jest niewątpliwie ważne..przynajmniej dla mnie, bo wyraża nasze uczucia...zwrot "jesteś kochany/na" można powiedzieć do każdego, kolegi/koleżanki a KOCHAM CIĘ no to już nie :zakochany:

no właśnie według mnie jest tak samo mam takie samo zdanie na ten temat :)
 

natuśka

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2008
Posty
83
Punkty reakcji
7
to zalezy jak kto lubi... mozna mowic kocham Cie codziennie poniewarz to bardzo miłe ale po co?? skoro wiesz ze komus na Tobie zalezy to nie musi powtarzac tego codziennie bo to by juz było nudne...
 

domcia64

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Słowo Kocham Cię jest dla mnie przynajmniej bardzo ważne..Moim zdaniem nie powinno się mówić kocham jeśli się tego nie jest pewnym, bo wtedy rani sie tą osobę...I doszłam do zniosku(może za późno, ale uczymy się na własnych błędach) ze słowo kocham napisane w smsie na gadu czy w liście nie ma znaczenia.. :)
 

soulleader

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Leszno
I doszłam do zniosku(może za późno, ale uczymy się na własnych błędach) ze słowo kocham napisane w smsie na gadu czy w liście nie ma znaczenia..

Z Twojego postu wynika,że potrafisz do każdego w smsie,czy na gg pisać bez żadnych oporów "kocham Cię"...no bo przecież w takiej formie te słowa dla Ciebie nie mają znaczenia...
Dla mnie mają znaczenie. "Kocham Cię" nieważne w jakiej postaci-czy to sms,czy na gg zawsze ma znaczenie. Może nie mieć takiej mocy jak wypowiedziane twarzą w twarz,ale zawsze to coś znaczy...nie pisze się takich słów do "obcych" ludzi...
 

black butterfly:)

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
wydaję mi się,że to słowo: kocham zawsze i w każdej formie ma znaczenie:)
może je tylko stracić, gdy jest nadmiernie nadużywane:(
 

Fanz

...
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
1 196
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Starachowice
Dla mnie słowa kocham Cię mają bardzo małe znaczenie. W świecie, gdzie ludzie łączą się ze sobą, wyznają miłość przez komunikatory i po 2 tygodniach rozchodzą to już nie brzmi tak samo. Duża część nastolatek uważa, że kocha swojego idola, jakiegoś rockmana czy innego showmana, a tak naprawdę są jedynie zauroczone. Zauroczenie mylone jest z miłością.
Wartość spadła.
Dlatego zamiast słowami wolałbym utwierdzać w przekonaniu konkretnymi czynami.
 
Do góry