Jeanine A Papierosy ?

Status
Zamknięty.

bellakarolina

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2005
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Opolskie
Hej wam, ja bylam niedawno u ginekologa i przepisal mi tabletki Jeanine, sa to moje pierwsze antykoncepty w zyciu i dlatego nie wiem czego moge sie po nich spodziewac, zastanawiam sie takze nad tym, jak dzialaja one u kobiet ktore pala papierosy i czy to prawda, ze palenie zmniejsza skutecznosc tabletek i zwieksza ryzyko nabawienia sie akis chorob....moze ktoras z was bierze Jeanine i pali papierosy ??? Fajnie by bylo jakbyscie mi pomogly bo w necie niestety nie umiem znalezc nic dotyczacego tego tematu...z gory dziekuje :)
 

dziulusia

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Ruda Śląska
Hej!

W kwietniu minal rok odkad biore tabletki antykoncepcyjne Jeanine, pale nalogowo od dobrych 3 lat i od momentu gdy zaczelam brac rowniez te tabletki nie zauwazylam zadnej zmiany. Okres wystepuje regularnie (jak to podczas stosowania tego typu antykoncepcji) zadnych chorob nie mialam i nie mam (badam sie regularnie) a moj ginekolog gdy go zapytalam czy papierosy moga w jakims stopniu zaszkodzic mojemu zdrowiu lub sprawic ze antykoncepcja bedzie nie dokonca skuteczna powiedzial, ze papierosy nie maja zadnego wplywu na branie tych tabletek, skutecznosc jest nadal zachowana, a co do chorob to powiedzial, ze moga wystapic takie jak u kazdego palacza czyli np. astma, rak pluc ale to moze zdazyc sie kazdemu bez wzgledu na to czy zazywa ten preparat czy nie.

Pozdrawiam i zycze milego dnia :*
 

bellakarolina

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2005
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Opolskie
Hej a Plamienia dlugo mialas ?? Jesli wogole mialas, bo tego tez wlasnie sie boje, ze beda bardzo dokuczliwe itp....
Dzieki za odpowiedz, pocieszylas mnie :)))) buzka i pozdrawiam ;)
 

Pani Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Tak ogolnie jesli chodzi o zmniejszenie skutecznosci jakiejkolwiek antykoncepcji to wystrzegaj sie dziurawca zwyklego, dodawany jest do ziolowych lekow. Jesli nie masz padaczki, depresji i HIV to nie musisz sie martwic. No moze jeszcze dopisze ze antybiotyki oslabiaja dzialanie antykoncepcji, ampicylyna, ryfampicylyna i gryzeofulwina. Poza tym mozesz sie czuc bezpieczna. No moze jesli jeszcze stosujesz tabletki to wystrzegaj sie wymiotowania. Jesli plasterkow to tylko to co wyzej.
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Tabletki stosowane przez palące kobiety po 35 roku może doprowadzić do zawału serca mięśniowego, ale nie musi. Jesteś młoda i serce masz napewno w dobrej formie, lekarze raczej pytają się o to czy się pali czy nie i moja kumpela nie dostała tabletek u jednego lekarza, ale poszła do kogo innego i dostała, ale stwierdziła, że może dzięki temu, że bierze tabletki przestanie palić. Narazie dobrze jej idzie :)
To nie jest jakies bardzo ważne przeciwskazanie, ale mogą być powikłania, ale z drugiej strony nie można tak na wszystko patrzeć, zresztą niepalące kobiety też muszą liczyć się z jakimiś powikłaniami, które mogą, a nie muszą wystąpić.
 

Pani Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Dopisuje dokladna liste lekow i preparatow przy ktorych nie nalezy stosowac antykoncepcji, przynajmniej jesli chodzi o Evre:
-leczenie HIV i reszty: ritonavil
-antybiotyki: ampicylina, ryfampicylina, gryzeofulwina
-Substancje poprawiajace nastroj: modafinil
- leki przeciwpadaczkowe: topiramat, barbiturany, fenylobutazon, sol sodowa fenytoiny, oksykarbamazepina, felbamat
- i ten okropny dziurawiec zwyczajny.


Pozdrawiam i zycze milej konsumpcji zwiazkow!! :lol:
 

bellakarolina

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2005
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Opolskie
Ja tez mam zamiar skonczyc z tym okropnym nalogiem, ale to dopiero na wakacjach bo w szkole to sie nie da.....:( tym bardziej, ze wiekszosc osob z klasy pali....ale na wakacjach to mi sie uda napewno, przynajmniej mam taka nadzieje, wiec juz nie bedzie problemu z tabletkami :) ale narazie musze sie przemeczyc.... a mnie sie lejkarz nie pytal czy pale, pytal tylko o tendencje do tycia i uczulenia, pozatym to nic wiecej...pozdrawiam
 

dziulusia

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Ruda Śląska
No ja nie mam i nie mialam zadnych plamien ogolnie wszystko jest spoko po tych tabletkach, sa naprawde cudowne i polecam all:)
 

bellakarolina

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2005
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Opolskie
Czesc mam maly problem, wczoraj wzielam Jeanine a po ok 45 minutach wymiotowalam, jak myslicie, wchlonela sie juz tabletka czy sie jej pozbylam z organizmu :( ??? odpiszcie...
 

ewa85

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
335
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
Czesc mam maly problem, wczoraj wzielam Jeanine a po ok 45 minutach wymiotowalam, jak myslicie, wchlonela sie juz tabletka czy sie jej pozbylam z organizmu :( ??? odpiszcie...

chyba się nie wchłonęła :/ przy moich tabletkach jest chyba napisane, ze jeśli wymiotuje sie w czasie do 4 godzin od polkniecia tabletki, to moze byc problem...
 

bellakarolina

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2005
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Opolskie
Wczoraj wzielam nastepna tabletke, zobaczymy co bedzie dalej....a wszystko przez moj zoladek, ostatnio mam z nim jakies problemy :/ a dokladnie od kiedy zaczelam brac Jeanine, ale jeszcze poczekam, moze organizm sie dopiero przyzwyczaja.....
 

bellakarolina

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2005
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Opolskie
Hej ja mam jeszcze jedno pytanie co do Jeanine.....czy jesli wzielam 1 opakowanie a teraz nie mialam kasy na drugie i wezme je w przyszlym miesiacu to czy znowu zaczna sie te okropne plamienia ???? Jak myslicie dziewczynki....????? PozdroFka
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Z tego co wiem palenie nie ma związku z plamieniami, ani nie zmniejsza skuteczności.

Ale - jest jedno duże ale - znacznie zwieksza ryzyko choroby zakrzepowej, więc nie warto palić - wogóle, a kobieta biorąca hormony w szczególności. Ryzyko rośnie stopniowo, wraz z wiekiem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry