Java SOFT

kaloryfer100

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Siema. Czy da się zrobić oprogramownaie w javie tak żeby działało na urządzeniach mobilnych np. telefon, odtwarzacz multimedialny??? Jeśli tak to w jaki sposób i skąd wziąść tak zwane"hardware" czyli te procesory, układy scalone,płytki itp???
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Żeby napisać program w javie nie potrzebujesz hardware.
 

kaloryfer100

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
a jak sie pisze na kompie w javie i sie odpala na kompie tem program to można go też wgrać na telefon???
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
jeżeli telefon ma zainstalowaną wirtualną maszynę javy to piszesz na komputerze, masz tam jakieś pewnie środowisko do testowania, które symuluje zachowania telefonu - a jak uznasz, ze gotowe to po prostu instalujesz aplikacje na telefonie. taaadaaaam ;x ;)
 

kaloryfer100

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Jak to się wgrywa??? Na płytkę czy coś czy podlaczam do kompa i wyszukuje mi to jako dysk i mogę na niego to wgrać czy musze jakoś do płytki od razu wbudować???
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Na jaką płytkę ? Przecież chcesz napisany program wgrać na telefon. Musisz więc użyć BT, podczerwieni lub kabla usb ew. wap. Poza tym co masz na myśli pisząc

czy musze jakoś do płytki od razu wbudować???

Możesz to rozwinąć ?


Poza tym odnoszę wrażenie, że nie masz zielonego pojęcia na temat tego jak napisać program w javie oraz ogólnie na temat programowania.
 

kaloryfer100

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Co do programowania to znam na pozionie zaawansowanym C++ , trochę Java oraz c# . Tylko programy Java piszę na komputer a nie na telefon. Wiem jak robić tam programy ale nie wiem jak np. dopasować rozdzielczość do ekranu, jak zapisywać na dysku flash dane i jak to wrgać na płytkę, bo przecież trzeba to oprogramowanie jakoś umieścić. I nie chodzi o program na telefon z OPROGRAMOWNIEM tylko żeby wgrać OPROGRAMOWANIE.
Czyli chce wgrać na "telefon" swoje oprogramowanie. (nie hakując ale robiąć własna płytkę)
 
Do góry