Jarosław Kaczyński "Człowiekiem Roku"

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Witam. Jarosław Kaczyński zgarnia w ostatnim czasie mnóstwo nagród, m.in. został Człowiekiem Roku 2015 wg tygodnika Wprost. Jego wkład w zwycięstwo Dudy i PiSu w zeszłorocznych wyborach jest bez wątpienia kluczowy, ale czy jest to w pełni jego zasługa a może zasługa konkurencji, która mocno osłabła? Może po prostu wstrzelił się w nastroje społeczne? Jeśli tak, to jakim politycznym graczem jest "Jarek"? Trzeba przyznać, że żaden polityk nie wzbudza w naszym kraju tak skrajnych emocji jak Jarosław Kaczyński. Albo się go kocha albo nienawidzi, natomiast nie da się przejść obok niego obojętnym. Po ośmiu latach w opozycji, zgarnął pełną pulę i mimo iż nie pełni żadnej funkcji w rządzie, to jest tym, który rozdaje obecnie karty w polskiej polityce. Jakie jest Wasze zdanie na jego temat?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Po pierwsze jako jeden z nielicznych polityków tego kalibru, wywodzi się z inteligencji. W czasach kiedy mamy kryzys prawdziwych elit, to istotny fakt. Jest bardzo zręczny w swoich działaniach, zaś ostatnie wybory rozpracował świetnie. Facet działa jak buldożer, jest diablo inteligentny i dobrze manipuluje. Bez względu na osobiste sympatie, zwycięstwa medialnego i politycznego w 2015 odmówić mu się nie da.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
pisiory odrobiły lekcje, Kaczyński zadbał o to, aby powtykać na odpowiednie funkcje właściwych ludzi (podobno kadry to połowa sukcesu)
numer z TK (ochłap ścierwa rzucony psom, na sznurku), kiedyś władza grała Smoleńskiem, ci grają TK, widać, że się uczą
zwykłym kowalskim TK i demokracja po porostu dynda luźno, zwykli ludzie po to wybierali PIS, aby wyrzucił poprzednią ekipę i spuścił wodę... (jak PO robiło) + powsadzać do więzień trochę ludzi z PO
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
To nie do końca jest tak, że konkurencja osłabła i dlatego Kaczyński się wybił. To raczej jego zasługa, gdyż umiejętnie rozmontował obronę obecnej opozycji. To on jest głównym architektem sukcesu PiS.
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Trudno się z tym nie zgodzić z obiektywnego punktu widzenia i chociaż z Kaczyńskim nie zawsze mi po drodze, to trzeba przyznać że dał radę, utrzymał się na powierzchni mimo ogólnie negatywnej narracji medialnej, na dodatek okrzepł w tych latach opozycji.

https://www.youtube.com/watch?v=xi9wrg_XNBE

:)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Dobre :) jak oni to zrobili :) ?


A tak poważniej to moim zdaniem człowiek samotny (w sensie singiel), bez żony, dzieci, rodziny, innych celów przysłaniających obrany cel i kierunek,
może być bardziej skuteczny i zdeterminowany w swoim działaniu. Zwłaszcza ktoś kto stracił brata w nie wyjaśnionych jaka pewnie uważa okolicznościach.
Pragnienie oddania jakiejś sprawiedliwości dzięki odzyskaniu władzy, jest może dodatkowy motywatorem jakiego chyba nikt inny z polityków jak On (z uwagi na okoliczności) nie posiada.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
W tej chwili na polskiej scenie politycznej nie ma żadnego polityka, który mógłby dorównać Kaczyńskiemu zarówno inteligencją, zmysłem jak i doświadczeniem politycznym.
To polityk klasy światowej - nie zgadzam się z nim poglądowo, ale muszę mu pewne działania przyznać jako wzorcowe, absolutnie perfekcyjne.
Pomimo wrogości mediów, pomimo wrogiej i agresywnej opozycji - on obrócił beznadziejność sytuacji w ogromny sukces polityczny.
Pamiętam, że kilka lat temu mówiono, żeby Kaczyński odszedł z PiS. Gdyby wtedy odszedł - PiS miałoby w wyborach mniej niż SLD.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Mi się wydaje że ludzi są jednak bardziej obłudni.

Jak Kaczyński odnosi sukcesy to wielu go podziwia i chwali.
Jak przegrywa czy się potknie, to Ci sami się z niego śmieją i piszą że obciach nam robi na zachodzie.
 
S

Sa Mara

Guest
Kto chwali i podziwia Kaczora? Chyba jacyś polityczni kamikadze, kochający dreszczyk emocji oderwany od racjonalnego rozumowania.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
sa mara niewiele poniżej 40%, aż tak bardzo pogardzasz rodakami?
(realistycznie mniej, co znowu nie zmienia istoty, że przy takiej "pracy" opozycji, poparcie będzie im wzrastać...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Sa Mara napisał:
Kto chwali i podziwia Kaczora? Chyba jacyś polityczni kamikadze, kochający dreszczyk emocji oderwany od racjonalnego rozumowania.
Zgarnął wszystko?
Jest polskim Napoleonem i tyle w temacie.
Gdyby on chciał to może Cie z mapy wymazać...tak to wygląda.
Jest półbogiem w Polsce w tej chwili o mysl co chcesz, ale taka jest polityka, że miarą sukcesu jest władza.
A Kaczyński tą władzę ma i to jest władza realna.
 
S

Sa Mara

Guest
Brave napisał:
sa mara niewiele poniżej 40%, aż tak bardzo pogardzasz rodakami?
Ja tak samo jak i jakieś 70% społeczeństwa ma problem z pisowcami. Współczuje hardcorowym wyznawcom Kaczyńskiego czyli tzw. twardemu elektoratowi oraz podziwiam ale w żadnym wypadku nie pochwalam odwagę tej grupy wyborców, którzy dołożyli się do tego, że PiS wygrało wybory z samodzielną większością.


danielr9 napisał:
A Kaczyński tą władzę ma i to jest władza realna.
Proszę Cię, nie bądź śmieszny. Hitler też miał władzę i to zdobytą w legalny sposób. A tak na serio, co mnie interesuje skala władzy? Mnie jako obywatelkę interesuje jakość tej władzy. A jaka ona jest każdy widzi, nawet Ty. Mizerna. PiS w ciągu czterech lat zarżnie polską gospodarkę, wywali grube miliardy przez okno, jak narzekałeś na PO, że za bardzo ją uciska, to pomysły pisowskie będą spełnieniem Twoich najczarniejszych koszmarów. PiS to najgorsza forma populistycznego socjalizmu.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Sa Mara napisał:
Proszę Cię, nie bądź śmieszny. Hitler też miał władzę i to zdobytą w legalny sposób. A tak na serio, co mnie interesuje skala władzy? Mnie jako obywatelkę interesuje jakość tej władzy. A jaka ona jest każdy widzi, nawet Ty. Mizerna. PiS w ciągu czterech lat zarżnie polską gospodarkę, wywali grube miliardy przez okno, jak narzekałeś na PO, że za bardzo ją uciska, to pomysły pisowskie będą spełnieniem Twoich najczarniejszych koszmarów. PiS to najgorsza forma populistycznego socjalizmu.
W latach 2005-2007 PiS zajął się ściganiem politycznych głów...a kompletnie olał gospodarkę.
Efektem były najlepsze wzrosty gospodarcze jakie notowaliśmy w historii. PiS odczepił się od przedsiębiorców i za to im wtedy było można naprawdę dziękować...bo nikomu nie przeszkadzali w robieniu kasy. Ja w roku 2005 jako jeszcze student zarabiałem na sprowadzanych samochodach takie pieniądze, że za 2 lata wybudowałem nowy dom.
Coś na co dziś 30 latkowie z małym dzieckiem muszą brać kredyt 40 letni...jak im dadzą kredyt na 450 000 bo od tego trzeba zacząć.
Mnie PiS w niczym nie przeszkadzał - nawet było fajnie bo urzędasy się tak trzepały ze strachu....że wszystko podpisywały i żadnych problemów nie robili.

Fakt, że dziś wieje socjalizmem...ale póki co to zaczynają od banków, hipermarketów itd...coś co w zachodniej Europie jednak jest opodatkowane.
Zajmują się TVP, trybunałem itd...mnie to szczyka. Jako obywatel czuje się bezpieczny bo ten trybunał to ściema..tak czy inaczej mamy Sądy odwoławcze w postaci Sądów chociażby w Strasburgu. Każdy człowiek może tam zaskarżyć Państwo i proces jest rzetelny. Jest cała masa instytucji chociażby jak ECHR (Europenian Court of Human Rights). Rola Trybunału jest marginalna dla Obywateli...Polacy odwoływali się wiele razy do Strasburga i wygrywali procesy z często dużymi odszkodowaniami.
Dlatego pieprzyć ten Trybunał...ja bym go zlikwidował.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Ja tak samo jak i jakieś 70% społeczeństwa ma problem z pisowcami. Współczuje hardcorowym wyznawcom Kaczyńskiego czyli tzw. twardemu elektoratowi oraz podziwiam ale w żadnym wypadku nie pochwalam odwagę tej grupy wyborców, którzy dołożyli się do tego, że PiS wygrało wybory z samodzielną większością.
hehe, to działa jak automat, doskonale zareagowałaś, ani trochę inaczej niż się spodziewałem, napiszę więc, z twymi w mniejszym lub większym stopniu ulubieńcami (do kupy) ma problem jeszcze więcej ludzi niż z pisiorami (zastosowałem twą, przewidywalną semantykę)
ok, przepraszam za to, że zabawiłem się twoim kosztem, prowokując przewidywalną w 100% reakcję (to działa automatycznie, niestety...), obiecuję, więcej nie czynić tego.... ta zabawa miała jedynie pokazać dyskutantom zjawisko

polecam poczytać inne me posty i zrozumieć dlaczego PIS wygrał oraz zrozumieć nieudolność tzw. opozycji i nieustające strzały w stopę przez tę opozycję wykonywane, wiem, że jest to trudne
w innym miejscu kilka słów jeszcze klepnę i może linka dorzucę

danielu, olaniem gospodarki nazywasz ściągnięcie najlepszego jakiego pamiętam ministra finansów (Gilowskiej)? chyba, że chodziło ci o to, że sam aparat pisowski odpuścił tę dziedzinę zdając się na zewnętrznego fachowca (produkt pozaplatformiany "legalizmu" Palikota)
niestety dobieranie się do hipermarketów/banków jest nieudolne i równie mocno uderzy w mały (polski) handel
to znowu sugeruje, że w PIS jest deficyt osób czujących gospodarkę (casus Gilowskiej?)

wracając do tematu, czy ktoś w historii po przepoczwarzeniu się tzw "komuny" Kaczor doporowadził jako pierwszy do tego, że jakaś partia może samodzielnie rządzić, niezależnie od tego, jak złe mam zdanie o tym co może uczynić PIS, to bezdyskusyjnie taki wyczyn godzien jest człowieka roku...
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
Też mam wrażenie, że PiS wygrał przez słabość PO. Społeczeństwo nie wybierało konkretnego kandydata tylko konkretnego chciało odsunąć od władzy, a że PiS to druga najważniejsza partia w sejmie...
Co do zmian i nowelizacji różnych ustaw, szczerze spójrzmy prawdzie w oczy - PO robiła dokładnie to samo obsadzając stanowiska "swoimi". Robiła to przez lata władzy, więc nie rzucało się w oczy. Telewizja publiczna cała obstawiona przez ludzi PO, teraz nagle szum robią. KOD - ponoć sztucznie stworzony przez Petru, by robić szum po każdej inicjatywie PiS-u oraz pokazać UE jak u nas źle, jak łamie się prawa obywateli i Konstytucję.
Czy Człowiek Roku mu się należy, czy to tylko polanie wazeliny - trudno powiedzieć, jeśli Jarek rządzi zza pleców Dudy i Szydło.
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
W 2012 Człowiekiem Roku został Bronisław Komoroswki - ja się pytam, co on takiego zrobił i jakich to sukcesów nie doniósł prócz tego, że został prezydentem? Przecież to była marionetka sterowana przez PO... Przejrzałam całą listę ludzi roku Wprost i dziwnym jest, że okazywali się nimi politycy świeżo przy władzy np. rok 2005 Jarosław Kaczyński, rok 2008 Donald Tusk. Tak jakby wygrane wybory czyniły tych ludzi godnymi nagrody, a nic więcej się nie liczyło.
Odpowiadając na pytanie, komu tytuł - z polityków może Beacie Szydło?
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Brave napisał:
a znowu wracając do tematu, kto waszym zdaniem (niezależnie od sympatii) mógł być obwołany człowiekiem roku? wakat?
Jest zwyczaj przyznawania drugiej nagrody nie przyznając pierwszej.
Druga sprawa, zbyt mało danych w konkursie: Za co mają być te zwycięstwa?
 
Do góry