Janusz Palikot

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
To prawdziwy skandal że PIS gdy był u władzy nie ukarał Palikota za machloje finansowe itp.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiesz, zbyt wielkie wpływy miał wówczas Palikot w Lublinie...
a prokuratura (będąca pod wpływem PIS) zrobiła niewiele
więc albo ten wpływ był mizerny, albo prokuratura pracowała tak jak miała pracować
a sąd orzekł jak miał orzec
moim zdaniem Palikot jeżeli nie ma realnego wsparcia Tuska teraz to po wyborach może w końcu zapłacić za swe grzeszki..
 
S

serwor

Guest
To prawdziwy skandal że PIS gdy był u władzy nie ukarał Palikota za machloje finansowe itp.
PIS za swoich rzadów skoncentrowal sie do walki z SLD,oni chyba mieli nadzieje ze uda im sie jakos przejąc elektorat PO.

PIS nie jest aniołkiem,jest po prostu mniejszym złem.
Najwiekszym złem jest PO ich szturm do kasy i robienie lodów na wszystkim czego dotkną.
POlska po prostu może tego nie przetrwać.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
No i Palikot w sondażach ma 7 procent. Goni SLD. Ja w sondaże nie wierzę ale można się na nich opierać.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
to że ktoś taki może mieć, aż tak wysokie poparcie, świadczy o dwóch sprawach, po 1 jest postrzegany o ironio, jakby nie był jednym z "onych", po 2 o autentycznej niewiedzy o tym człowieku (bo nie wierzę, że świadomie może ktoś go popierać, kto wie o jego działalności przestępczej), po 3 ktoś łyknął haczyk "antyklerykalny", co działa nie ważne jak, nie ważne co, ważne że "dokłada czarnym", to społeczeństwo jest głupsze niż mi się wcześniej zdawało...
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Narod jest glupi. Czy ze swojej winy czy nie kwestia inna.

Rozumiem ze PiS moze miec swoich fanatykow, w ten sposob koscileno - betonowy mozna czesc oglupic.

Rozumiem ze PO, chociaz nie nie rozumiem, PO jako antyPiS, w poprzednch wyborach mogli sie ludzie na to nabrac.. ale ze po rzadach PO ludzie dalej ich popieraja, po tym jak juz jawnie ich okradaja przez podwyzke VAT badz OFE, o innych kwestiach nie wspominajac to nie, nie rozumiem jak PO moze miec poparcie...

PSL, wiadomo ma wlasna ekipe cwaniaczkow lasych na korytko

LSD, wiadomo, po dobie komunizmu w niektorych wciaz sentyment dla komuszkow

ale Palikot ? Przeciez on klasycznie cwaniaczy, klasycznie karierostwo i dobieranie sie do koryta, jak na niego mozna glosowac to juz doprawny nie rozumiem,

czy ten Narod moze byc jeszcze glubszy niz myslalem ?

Takie cuda to tylko w demokracji, co sie dziwic.. "decyduje" motloch...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Poparcie ma rosnące proporcjonalnie do spadków SLD. Jest człowiekiem przynoszącym hańbę klasie politycznej ale ma charyzmę i jest urodzonym populistą. Szef SLD jest człowiekiem bez charyzmy, słabiutki strateg i w ogóle człowiek bez wizji. Kampania SLD jest nijaka i dodatkowo podkopywana przez PO. Co za czasy że SLD nie kojarzy się z antyklerykałami i socjalizmem a jakiś szemrany biznesmen
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Ja wciaz mysle ze Palikot to byl chytry plan aby po wyborach PO miala pelnie wladzy, koalicja z przybudowka - Palikotem, ktory w niczym nie bedzie wadzil bo sie zadowoli posadka, wkoncu jako koalicjant mialby szanse byc wicepremierem, co przy pozostaniu w PO byloby marzeniem...

Z drugiej storny, napisal bardzo nieladna ksiazke o kolegach z PO, moze to przykrywka, moze nie...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Mi się jednak wydaje że gra pod zbudowanie własnej siły lewicowej widząc kłopoty SLD. Po wyborach może przechwycić niektórych posłów lewicy, gdy zacznie się w SLD walka o władzę (resztę może przechwycić PO). Z drugiej strony może być to na rękę PO. Tusk wie że przegram minimalnie i jest to mu na ręką. W najbliższych czasach trzeba będzie mocno oszczędzać, ciąć wydatki, podwyższać podatki. Będzie musiał to robić PIS - atakowany z każdej strony przez inne partie. Kłody pod nogi będzie rzucał Prezydent wypominając że PIS winien służyć ludziom jak obiecał a nie ich odchudzać. Po góra 2 latach PIS będzie tak zmęczony atakami że odda władzę jak w 2007r. Wtedy w nowym rozdaniu będzie wielka PO koalicji z jedyną lewicą - Palikota. Opowiadanie ze PO się rozpadnie po przegranych wyborach to banialuki. Nie rozpadło się PO po 2005r, PIS po 2007r. Obydwaj liderzy to potęgi strategi i dzielenia ludzi - dadzą sobie radę z utrzymaniem władzy w partiach.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Tusk zapowiedzial ze bedzie premier gora 2 razy. Wiec generalnie jak teraz wygra to total chillout.

Beda mogli sobie krasc i krasc i krasc, te 4 lata beda wylaczny aby sie ci panowie porzadnie ustawili, a co po nich ? Co ich to ma obchodzic ?

Obecne partie nie rozpadna sie nigdy, zagwaranoway sobie udzial w scenie politycznej, maja media, maja pieniadze podatnika.

Krotko mowiac, okupuja to Panstwo.

Czy rzadzi PiS, PO, LSD nie ma znaczenia rowniez dla nich, w perpsektywie dlugookresowaj wszyscy maja zapewnione cieple posadki i korytko.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Skonstruowany system jest wręcz doskonały dla partii aktualnie zasiadających. Wielkie uznanie za intelekt dla P. Dorna. Jedyną szansą wejścia dla osoby trzeciej jest : wielka charyzma, duża kasa, ruch społeczny. Palikot to wie i realizuje. Jednocześnie jak wspomniałem słaba jest SLD - wyraźny brak wielkich graczy jak Kwaśniewski czy Miller
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 455
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ta uczciwosc to oczywiscie w " ". Cos na zasadzie pojecia sprawiedliwosc SPOLECZNA ktora w swojej istocie jak wiadomo jest razaca niesprawiedliwoscia.

Urban, Palikot - nie wiele sie roznia, Urban nie kandyduje wiec nie musi siac klasycznej klamliwej propagandy.

Kazdy polityk robi z siebie wojownika o sluszna sprawe bo przeciez oglupia do siebie ludzi i obiecuje im co popadnie robiac z siebie ten jedynie sluszny wybor - nic nowego.

Lobo, takie pojecia jak normalnosc, sprawiedliwosc, uczciwosc - sa czarno - biale :]

Nie moga byc roznic ludzie w PO i innych partiach skoro wszyscy popieraja ten rezimowy i zbrodniczy uklad.

Wszyscy sa winni.



W Berlinie Partia Piratow zdobyla 9% poparcia, nie takie cuda sa w durnokracji mozliwe :)
Niemczech media nie cenzurują innych partii i tam jest normalne że lider niewielkiej może rozmawiać przedstawicielem głównej partii np CDU. U nasz debaty są tylko między głównymi partiami i sondaże Niemczech mają więcej wspólnego realnym wynikiem wyborach niż Polsce i nie znanych powodów Polsce sondaże nie pokazują nie zdecydowanych i nie zdecydowanych dzielą między partie. Pokazują tylko największe partie np Wprost zrobił sondę której zapytał na jaką partie głosujesz były wszystkie partie oprócz Samoobrony i Nowej Prawicy i ludzie którzy chcieli zagłosować na te partie nie znanych powodów były rubryce inna partia. Finansowanie partii jest zbyt hojne i małe partie nie mają szans z nimi. Finansowanie partii z budżetu powinno pokrywać tylko koszty funkcjonowania tej partii i zwrot kosztów wyborów. Głównie by pomóc nowym partią bo często muszą brać kredyt i zastawić dom . Bardzo krótkim czasie muszą zebrać podpisy i znaleźć kandydatów. Rejestrowanie partii jest czasochłonne. Ordynacja wyborcza daje szanse dużym partią. Nasz ordynacja promuje wielkie partie i panuje kult jedynek. Szanse dostania się do sejmu
ma osoba która jest na liście pierwsza . Dostają się też numery 2 i 3. Pozostałe nie mają szans.Dlatego do sejmu dostają się zawsze jedynki . Dwójki i trudnościami trójki. Osoba która ma jedynkę nawet jak dostanie 12 tys głosów to i tak dostanie się do sejmu. Osoba która ma 10 miejsce i dostanie 40 tys nie wejdzie do sejmu bo tak stworzona jest ordynacja wyborcza. Chyba że ma znane nazwisko. Dlatego trzeba zmienić wygląd list wyborczych. Kandydaci są ułożeni alfabetycznie lub druga wersja na środku jest symbol danej partii a nazwiska kandydatów ułożone są kształt koła lub kwadratu. Dzięki takiemu ułożeniu listy nikt mnie jest pierwszy i ta osoba musi się promować. Społeczeństwo nie interesuje się polityką i bardzo trudno zebrać podpisy a szczególnie od sklepikarzy. Partie w Polsce są niewielkie Główne partie liczą całym kraju kilka tysięcy ludzi innych krajach jednym mieście jest więcej członków danej partii niż całym kraju w Polsce. Ludzie są leniwi np Podczas Wyborów Prezydenckich miał odbyć się wiec Kaczyńskiego i miały być rozdawane ulotki , gazeta , długopisy , koszulki. Przyszło sporo osób ale większość wzięła koszulki i poszła. Zostało tylko 10 lub 20 osób. A dokończa tylko 5 osób lub trochę więcej.Sondaże które dają mu szanse wejść do sejmu i dają mu szanse wejść do sejmu mogą być wymyślone. Polska Plus partia Dorna miała wejść do sejmu i sama się rozwiązała. PJN miała wejść do sejmu a rzeczywistości partia nie posiada struktur lokalnych i wielu posłów zrezygnowało i przeszło do PO by uratować swoje stanowiska i zarobki. SLD przegrało wybory samorządowe i do europarlamentu. Wybory Samorządowe okazały się klęską. Katowicach mają jednego radnego a Warszawie stracili sporo radnych. PSL zajął 3 miejsce. SLD zniechęca swoich wyborców. Czytelnicy Nie i Faktów i Mitów. SLD nie dawał na listy ludzi związanych z tymi gazetami i dodatkowo nie realizował programu ateistycznego i lewicowego. Przez wiele lat musieli głosować na SLD bo innego wyboru nie było. Gazety SLD Trybuna i Przegląd mają słabą sprzedaż. Trybuna nie istnieje . Przegląd sprzedaż spadła tak bardzo że musieli opuścić swoją siedzibę. Krytyka Polityczna marginalne znaczenie. Ludzie popierający komunizm oburzenie powodu nie zorganizowania pochodu 1 majowego Warszawie. Kampania SLD jest słaba. Napieralski został szefem SLD dzięki poparciu Faktów i Mitów ale nie realizował programu który obiecał. Geje i inne mniejszości seksualne nie branie tych ludzi na listę i nie przychodzenie na parady tych grup. Marginalne znaczenie i dodatkowo według badań SLD członkowie SLD nie popierają gejów i nie chcą liberalizacji aborcji tylko wolą obecną ustawę. Nie dziwi to. Komuniści i PZPR obyczajowo byli konserwatywni. Europie Zachodniej komuniści nie uznawali małżeństw i żyli wolnych związkach , promowali aborcje i homoseksualizm. Europie Wschodniej żyli związkach małżeńskich i tworzyli normalne rodziny. Małżeństwa tej samej płci dla nich były nie wyobrażalne i zakazali ich.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Czytałem ostatnio, że Palikot lubi wykorzystywać ludzi, z którymi współpracuje i narobił sobie długów. Mało tego, wyznaje zasadę "oddam połowę albo wcale" jak jest komuś winny pieniądze. Ja nie dam takiemu człowiekowi rządzić.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
taka mała konstatacja: to że o nim dyskutujemy, to już jego sukces, ludzi jego pokroju wiele, a nie dyskutujemy o nich, owszem media teraz silnie "pompują" Palikota, ale my się chyba jednak trochę od nich różnimy, stąd postanawiam, że o kuglarzu spod Biłgoraja wypowiadał się będę mniej, nie zasługuje na to aby o nim zbyt wiele pisać...
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
http://www.youtube.com/watch?v=A924C1G2evI
Kadry partyjne Palikota. Na listach całe spektrum wynalazków, transseksualiści, biedronie, feministki, bandyci skazani za wymuszanie haraczy, wariaci jak ten powyżej.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Palikot i jego ekipa niczym nie różnią się od innych kandydatów do sejmu i senatu. W każdej partii są cudaki i każdemu ugrupowaniu można coś zarzucić.
Palikot powinien znaleźć się w Sejmie bo to i tak nic nie zmieni w gospodarce ani polityce ale przynajmniej będzie zabawniej.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
nie wiem czy osób tak zdegenerowanych jak Palikot, jest tak wiele w Sejmie...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Dosyć już jest zabawnie. Serio. Ja wolę się pośmiać z czego innego niż z tego, że ktoś mnie okrada. Chyba, że mówimy o paligłupach. Paligłupom jest pewnie autentycznie zabawnie, kiedy pomyślą, że są naiwniacy co na nich głosują.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Kogo byśmy nie wybrali to i tak podatki będą , cenę benzyny ustalą rynki a banki określą wysokość odsetek. Rewolucja ogólnoświatowa póki co nie wchodzi w grę bo i krwi nie chce się nikomu przelewać za cokolwiek a w tv to ładniej wygląda im dalej jest od nas. Palikot jest takim samym dobrym wyborem jak każdy inny. Ma tą przewagę nad wieloma, że stać go na bawienie się w politykę i polityka nie jest jego źródłem dochodów.
Nie jestem fanem Palikota ale wolę go bardziej widzieć w sejmie niż na przykład Kaczyńskiego i jego drużynę albo Poncyliusza Piłata:)
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Kogo byśmy nie wybrali to i tak podatki będą , cenę benzyny ustalą rynki a banki określą wysokość odsetek. Rewolucja ogólnoświatowa póki co nie wchodzi w grę bo i krwi nie chce się nikomu przelewać za cokolwiek a w tv to ładniej wygląda im dalej jest od nas. Palikot jest takim samym dobrym wyborem jak każdy inny. Ma tą przewagę nad wieloma, że stać go na bawienie się w politykę i polityka nie jest jego źródłem dochodów.
Nie jestem fanem Palikota ale wolę go bardziej widzieć w sejmie niż na przykład Kaczyńskiego i jego drużynę albo Poncyliusza Piłata:)
Kaczyński vs Palikot, Macierewicz vs Biedroń, Kurski vs Kotlinowski, Szydło vs Nowicka, Brudziński vs Pękalski hmmm tylko masochista wybierze wariatów od RPP.
Podobno wczoraj dziewczyny z TVN-u ostro pojechały po tych "kadrach" Palikota, czyżby Januszek juz nie był lubiany przez Waltera.
 
Do góry