Janosik

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
"słynny Harnaś powraca", takie zapowiedzi słychać podczas reklam w Kino Polska.
Janosik znów leci w TV. W soboty (o 18.50) i w niedziele (o 18.00).
Wczoraj był pierwszy odcinek, dzisiaj był drugi.

Stary Polski serial z 1973 roku. Ma czas akcji w XIX wieku i opowiada o Janosiku, który po natknięciu się na przedstawiciela wyższych sfer (który rozkazał swoim strażom chłostać chłopa, którego powóz z sianem stał na jego drodze), sprzeciwił się temu i stanął w obronie chłopa. Niestety jednak jeden ze strażników od tyłu walnął go kamieniem w głowę i zostaje zabrany na zamek do lochów.
Po osadzeniu w lochach razem ze zbójnikami, Janosik razem z innymi ucieka i dołącza do grupy zbójników pod dowództwem Harnasia Jakubka.
Wówczas poznaje zbójnickie prawa.
Po dłuższym czasie sporów z Jakubkiem, staje z nim do pojedynku i wygrywa.
Po tym wydarzeniu Janosik sam zostaje Harnasiem.

To krótkie streszczenie pierwszych dwóch odcinków. Wychowałem się na Janosiku.
Dawno tego nie widziałem i bardzo się cieszę, że znowu leci w TV.
Moim zdaniem to świetny serial.

Kiedyś do nakręcenia dobrego filmu, wciągającego, pełnego akcji itp. wystarczył po prostu dobry pomysł i wysportowani aktorzy.
I Janosik jest moim zdaniem znacznie lepszy od nowych seriali i filmów przeładowanych efektami specjalnymi i nie wiadomo czym.
Kiedyś bardzo dobrze radzono sobie bez tego.

A co wy sądzicie ? Ja oglądam regularnie i nie przegapię ani jednego odcinka.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Stare seriale biją te nowe potworki o niczym i bez polotu. Janosika nigdy nie miałem jednak okazji specjalnie oglądać. Jakiś czas temu z ciekawości przełączyłem na jeden z odcinków, całkiem całkiem.
 

Zorina

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Uwielbiam.
Mimo licznych powtórek nigdy mnie nie nudzi.
Ten humor ,krajobrazy ,świetne aktorstwo -zabójczo przystojny Marek Perepeczko i piękna Ewa Lemańska -jedna z najpiękniejszych par w kinie.
Tylko ostatni odcinek mnie zawsze bardzo smuci
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Serial Janosik jest świetny czego nie można powiedzieć o filmie pełno metrażowym "Janosik historia prawdziwa" który niedawno wyszedł. Bardzo się rozczarowałem tym filmie spodziewałem się szczerze mówiąc czegoś znacznie ciekawszego. Z całym szacunkiem dla dorobku pani Holland ale tym razem to się nie popisała.
 
Do góry