Jakiego Zespołu Słuchasz Najczęściej

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Ja na pewno Twoich postów nie ignoruję. Poza tym akurat tutaj nie wjeżdżałem na grunge (chociaż i tak go nie lubię), tylko na to, co napisał Jumbie w swoim poście. Zobacz sama, co on tam napisał.
Nie otwiera Ci się nóż w kieszeni na taki widok w takim dziale ? Bo mi tak, a na dodatek jeszcze pieniądze się same rozmieniają na drobne....
Każdy, kto choć trochę się zna, wie że takie zespoły mają z prawdziwą rockową muzyką tyle wspólnego, co piernik z wiatrakiem i pasują do tego działu jak pięść do nosa, czyli innymi słowy nie pasują w ogóle i nie powinny się tu znaleźć.

Dlaczego wolisz się nie wypowiadać na mój temat ? Wypowiedz się, jak chcesz.

Kilka moich postów skierowanych bezpośrednio do Ciebie totalnie zlałeś, więc stwierdziłam, że mam u Ciebie jakiegoś szczególnego ignora ;)
Co mogę powiedziec? Trzeba się pogodzic, że w metalu i rocku jest dużo chłamu tak jak w każdym gatunku muzycznym. Wg mnie można to w pewien sposób piętnowac, ale Twoje święte oburzenie, że kicz muzyczny przycmiewa wartościową muzykę metalową to przesadzona i bezpodstawna reakcja. Zwłaszcza na tym forum, gdzie "czystki" czyli kasowanie postów hmmm niepoprawnych politycznie są na porządku dziennym :bag: Master wyjątkowo pozostawił post Jumbie, bo jest zabawny, a Ty rzuciłeś się na niego jak głodna hiena.
Szczerze mówiąc, takie posty bardzo ożywają forum, więc jestem za tym, żeby nie było "czystek".
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Zastanawiam sie ktore z wymienionych nie pasuje do rocka? Czesc z nich to raczej malo ambitne kapele ale jak ktos slucha kiepskiego rocka to jego posty tez wywalac bedziecie?
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Inesss96 - następny, co zaśmieca dział chłamem, nie pasującym do tego działu. Z tą drugą kapelą wypad do działu o rapie, a z tym pierwszym - nie wiem do jakiego działu pasuje, ale na pewno nie do tego.
Kapele, z którymi wyjechał ten gagatek nie mają nic wspólnego z Metalem, ani w ogóle Rockiem.

Może według Paraboli takie wjeżdżanie na ludzi rzucających takimi gó.wnia.nymi kapelami jest bez sensu, ale prawda jest taka, że tego typu muzyka nie jest i nigdy nie będzie należała do gatunków rocka, czy podgatunków jego gatunków.
Owszem, muzyka się rozwija,ale to nie jest rozwój, tylko totalnie coś innego, niż Heavy Metal, czy jakieś inne odmiany rocka.
Takie kapele to totalny kicz, nie mający nic wspólnego z metalem i ogólnie rockiem, a mimo to (o zgrozo) podpinany pod niego.
To tak, jakby denaturat, albo jakieś najgorsze, najtańsze jabole stawiać obok Whiskey Jack Danielsa, najlepszych miodów pitnych i innych szlachetnych trunków z górnej półki i podpinać tanie dziadostwo pod nie.
Akurat takie porównanie do alkoholu mi przyszło na myśl.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
rozwój to krok do przodu, a nie skok w bok. w tej muzyc nu metalowej nie słyszę w ogóle wyniosłości jaka charakteryzuje metal, brak w niej dumy
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
To tak, jakby denaturat, albo jakieś najgorsze, najtańsze jabole stawiać obok Whiskey Jack Danielsa, najlepszych miodów pitnych i innych szlachetnych trunków z górnej półki i podpinać tanie dziadostwo pod nie.
Akurat takie porównanie do alkoholu mi przyszło na myśl.

Tak się składa, że nie cierpię Whisky, łącznie z Jackiem Danielsem, ale lubię gold tequila Montezuma z cynamonem i pomarańczą. I likier Baileys. Są słodkie, ale to nadal szlachetne trunki, które też nieźle kopią.

Zrozumcie wreszcie, wszyscy nie mogą lubic tego samego. Jeśli się nie lubi likieru, nie można go zaliczac do przetworów mlecznych tylko dlatego, że jednym z jego składników jest śmietanka. A właśnie robicie to z nowymi gatunkami rocka i metalu, których nie akceptujecie, bo posiadają elementy innych rodzajów muzyki. I robicie tym wodę z mózgów młodszym słuchaczom mocniejszych brzmień, którzy dopiero zaczynąją wdrażac się w temat, czym możecie ich skutecznie zniechęcic. Czy spodziewacie się, ze 12-latek będzie słuchał Cannibal Corpse?!

Przemyślcie to jeszcze raz, dobra rada na resztę 2008 roku.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
heh, ale ten przeciętny dwunastolatek jak już przy alkoholach jesteśmy to twierdzi że Montezuma jest bardziej whiskey niż Daniels ;] a to nie są nowe gatunki metalu, to zdrada, nie tworzenie czegoś nowego, ale pieprzenie się po kątach, zesmarkaczenie muzyki,
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
taka mała sugestia- jak ktos napisze nie pasujące kapele to proszę dawać tylko raport i nie cytować postu tej osoby, bo później usuwam post tej osoby a wasz post z ochrzanem zostaje i robi się mały zamęt :p
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Moznaby wreszcie odkopac ten temat :)

U mnie ostatnio najwiecej Kyuss, Soundgarden i Tool.

@solka
Teraz to zaluje, ze odkopalem. Lepiej przeedytuj, bo tu nic poza rockiem/metalem nie wchodzi w gre.
 

Growl

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
112
Punkty reakcji
0
Przecież niedawno mówiliście że metal ma w sobie nawet coś z muzyki klasycznej :D
Najczęsciej? Hmm Metallica, Slayer, Children of Bodom, Opeth dalej są Limp Bizkit i Slipknot.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Na pewno Ludwik jest bardziej metalowy od tego co tu parabola ze swą heretycką armią chce wrzucić. ale choćby i mury przełamała, ostatniej lini obroni nie zmiazdży, i się jeszcze odegramy
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Ja ostatnio sporo wałkuje Black Sabbath , Alice coopera , Europe , Scorpions , Furia , Venom ( głownie płytka "Black Metal" [nowe wydanie]) , Behemoth ( zafascynował mnie "Grom" , zresztą patrz "skąd" ;) ) No i sztandarowo Kat.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Mnie naszło na Amon Amarth, a mianowicie dwie ostatnie płyty. Jest na nich dużo agresji, ale także dobrze wyczuty rytm i wikingowskie melodie. Momentalnie pobudza do życia. Dorwałem też jakiś inny starszy album (nie pamiętam nazwy). Surowy, ostry i podsumowując całkiem całkiem, ale wolę nowszych Amarth'ów.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Dla growla 20%, bo po ki ciul biadoliłem angelowi o subfora ?
Masz subforum nu metal to pisz tam, a nie tu
 
Do góry