Jakiego Producenta Masz Procesor ?

Producent Twojego Procesora

  • AMD

    Votes: 0 0,0%
  • INTEL

    Votes: 0 0,0%
  • NIE WIEM

    Votes: 0 0,0%
  • Fujitsu

    Votes: 0 0,0%
  • IBM

    Votes: 0 0,0%
  • Freescale

    Votes: 0 0,0%
  • Texas Instruments

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
przemcio1 motorola robiła procki dla maców, natomiast powstawały w kooperacji z firma IBM w zasadzie były uproszczona wersja procesora IBM Power który był towrzony dla serwerów.

Dużo firm robi procesory np Sun kiedyś robił Spraca.
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Więcej osób ma AMD bo tańszy jest, ale teraz jakby ktoś zmieniał kompa to raczej każdy bierze INTELa. Co nie?
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Zmieniałem kompa nie dawno i wziołem AMDka. A to, że tańczy nie znaczy gorszy.
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Procesory dopiera się pod względem swoich potrzeb. Jeśli komputer ma służyć tylko i wyłącznie jako maszyna do grania, każdy weźmie AMD, jeśli komputer ma służyć wyłącznie do pracy każdy bierze INTEL, Kupno intela jest bardziej opłacalne jak na kompie będziemy często pracować i czasem grać, jednak jest droższy, AMD do intensywnej pracy się nie nadaje.
 

MHz

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2006
Posty
172
Punkty reakcji
0
Wiek
18
AMD do intensywnej pracy się nie nadaje
Tu niestety trzeba się zgodzić...

Zmieniałem kompa nie dawno i wziołem AMDka. A to, że tańczy nie znaczy gorszy

Dokładnie. Tańszy to nie znaczy,że gorszy przecież są też Athlony,Semprony po cenach większych niż 500zł. I muszę stwierdzić,że te do 400zł też są dobre.

AMD to dobre machiny do gier moim zdaniem ale nie tak jak kolega ujął do intensywnej pracy. powód? szybko się grzeją... ale za to są podatne na podkręcanie. z przeciętnego Athlona 1000+ już można dać nawet 200mhz+ i zyskasz dodatkową prędkość.

Z Intela nie wydziergasz dużo. Nie są one stworzone do overclock'u . Magiczne ceny Intel'ów i ogromne prędkości nic nie dają skoro przeciętny Athlon1000+( ~700mhz) = Intel Pentium III (1000mhz)

I stąd właśnie wziął się ten dopisek na końcu nazwy procesora Athlon:

np. Kupujemy procesor AMD Athlon 3200+ dostaliśmy owy proc do rąk odpalamy a tu zdziwko :eek: dlaczego mój proc ma 2200mhz a nie tak jak w nazwie 3200?? oszuści jedni!! NIE PRAWDA!
AMD Athlon 3200+ = Intel Pentium IV pracujący właśnie z tą częstotliwością 3200mhz. I teraz odpowiedź na pytanie dlaczego tak jest?
Bo Athlon mimo,że ma 2200mhz i w nazwie 3200+ chodzi tak samo jak Intel 3200mhz...
Teraz już rozumiemy skąd wziął się ten dopisek...

Pfuuu ale się rozgadałem SORRY WIELKIE!! Może to komuś pomoże w przyszłości :]

Ja mam proca AMD wykorzystuje go głównie do grania :]
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Nie zapomnij dodać, że Athlon pod wzgledem pamięci cache L2 jest gorszy od Intela, ale zaś ma większą pamięć Cache L1
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
No, ale wiesz cofing pod C2D jest droższy. Musi być lepsza płyta, najlepiej ASUSA za 500zł ona była bardzo dobra pod Core 2 Duo, ale nie pamietam modelu
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
No, ale wiesz cofing pod C2D jest droższy. Musi być lepsza płyta, najlepiej ASUSA za 500zł ona była bardzo dobra pod Core 2 Duo, ale nie pamietam modelu
Nie koniecznie. Może być płyta ASRock 775Dual-VSTA - kosztuje niewiele ponad 210 złotych. Do stworzenia bardzo prostego komputera opartego na tym właśnie procesorze powinna wystarczyć.
Mam pentium III 933 mhz . Aż się dziwie , że tak mało osób ma pentium .
Nie dziwie się. Jedyne słuszne procesory Intela to C2D.
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Ale jak wiadomo C2D daje duże możliwości, może się nie źle kręcić, więc lepsza płyta do tego typu rzeczy jest bardziej przydatna, zależy też czy chodzi o lepszy model C2D z 4MB czy gorszy z 2MB Cache
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Ale jak wiadomo C2D daje duże możliwości, może się nie źle kręcić, więc lepsza płyta do tego typu rzeczy jest bardziej przydatna, zależy też czy chodzi o lepszy model C2D z 4MB czy gorszy z 2MB Cache
Oczywiście. Masz w tym trochę racji, ale ... napisałeś, że jak chcemy sobie pograć to należy wziąść AMD ja zaprzeczyłem, bo C2D jest wydajniejszy po KAŻDYM względem. Świetnie nadaje się do aplikacji jak i do grania w gry. Nie było mowy o cenie ... także ... B)

1. Jeśli nie interesuje Ciebie kręcenie to dobra, droga płyta nie będzie Tobie potrzebna.
2. C2D jest na tyle dobry,że tego nie potrzebuje. <_< B)
3. Peace ;-)
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
No właśnie. Ja pisząć o AMD miałem na myśłi cenę, jak by każdego było stać na C2D to bym napisał, że najlepszy wybór to C2D. Ja jakbym miał kupić to bym kupił C2D :)

1. Jeśli nie interesuje Ciebie kręcenie to dobra, droga płyta nie będzie Tobie potrzebna.
2. C2D jest na tyle dobry,że tego nie potrzebuje.
3. Peace ;-)


On się, nie źle kręci, że warto go podkręcić, ja osobiście nie lubię kręcenia :] Co do płyta przyda się taka za przynajmniej 350zł, chodzi tutaj o stabilnośc pracy, jak wiadomo są C2D na szynie 800MHz i 1000MHz. Te tańsze płyty nie obsługują C2D na szynie 1000MHz :p A jak się kupuje to wiadomo, że lepiej kupić na szynie 1000MHz
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
No właśnie. Ja pisząć o AMD miałem na myśłi cenę, jak by każdego było stać na C2D to bym napisał, że najlepszy wybór to C2D. Ja jakbym miał kupić to bym kupił C2D :)
A ja myślę, że tego nie maiłeś na myśli. Dopiero teraz jak wkroczyłem to napisałeś to, aby się "wykręcić". Wcześniej byś tego nie napisał.

Przecież nawet najdroższy procek AMD nie dorównuje C2D.
ja osobiście nie lubię kręcenia
Czemu? Nie umiesz ;] Nie fajnie jest dostać dodatkowego kopa całkowicie za darmo?
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
A ja myślę, że tego nie maiłeś na myśli. Dopiero teraz jak wkroczyłem to napisałeś to, aby się "wykręcić". Wcześniej byś tego nie napisał.
Nie, nie pisałem, żeby się wykręcić. Wiem ile kosztuje natańszy Core i najtańszy AMD i Intel. Więc wcale się wykręcić nie chciałem.

Czemu? Nie umiesz ;] Nie fajnie jest dostać dodatkowego kopa całkowicie za darmo?

Nigdy tego nie robiłem, lubię miec ustawienia fabryczne. Co do moich podzespołów niema sensu ich podkręcania. Skoro już mowa, o podkręcaniu. Mam Celka 1,2Ghz Tualatin i własnie ostatnio myślałem, żeby go podkręcić. Słyszałem, że po podkręceniu dorównuje nie jednemu P4
 
Do góry