jakie szkoły skończyć?

orbiitka

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2010
Posty
4
Punkty reakcji
1
jakie szkoły skończyć by być dobrym architektem ?
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Mój ulubiony chyba polski architekt Marek Budzyński jest profesorem warszawskiej politechniki. Zaprojektował jeden z moich ulubionych budynków: BUW myślę, że Politechnika Warszawska to dobry wybór.

Robert Konieczny - architekt, którego również lubię, znany z takich projektów jak na przykład dom Aatrialny, ukończył Politechnikę Śląską.

Myślę, że wszędzie można zostać dobrym architektem. najwięcej zależy od Ciebie, nie od uczelni...
 

miami

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Zgadzam się. Dużo zależy od wyobraźni przestrzennej i od umiejętności wyobrażenia sobie jakiejś unikatowej bryły budynku, która nie jest jednocześnie dziwaczna. Do listy podanej przez rumsztyka dorzucę jeszcze Politechnikę Krakowską, Wrocławską i Szczecińską. I pamiętaj, że idąc na architekturę masz dodatkowy egzamin z rysunku odręcznego oraz wybór: urbanistyka lub krajobraz.
 

safarigirl

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
42
Punkty reakcji
0
Trzeba mieć jakieś predyspozycje i dobre wyczucie estetyki. Ale są szkoły, które cię ukierunkowują odpowiednio i otwierają Twoje horyzonty. Ja skończyłam Szkołę Kreatywnej Fotografii, jeden z wydziałów Krakowskich Szkół Artystycznych w Krakowie. Mają tam drugi wydział: Szkoła Projektowania Wnętrz. Wszystkie wydziały funkcjonują na podobnych zasadach, nacisk jest na rozwój wszechstronny w zakresie wybranego kierunku. Wiem, że we wnętrzach uczą się programu 3d max, malują, rysują, tworzą makiety. I z tego co wiem, 70% absolwentów pracuje w zawodzie. Sama się nawet zastanawiałam, czy po fotografii nie iść jeszcze na to, ale ostatecznie dałam sobie spokój, bo kończyłam dwie szkoły równolegle i na razie mam dość edukacji ;)
 

youdontknowmyname

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2010
Posty
32
Punkty reakcji
1
Taaaaaak, w SWP fajnie jest, koleżanka tam chodziła i chwaliła. Byłam z nią na wystawie zorganizowanej przez szkołę na koniec roku i jakie fajne krzesła porobili to szok. Było nawet krzesło z trawy i kanapa zrobiona z pomalowanej na czerwono wanny - ekstra!
 
Do góry