Jakie studia wybrać?

mili_3011

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
A może kierunek BEZPIECZEŃSTWO WEWNETRZNE w Collegium Balticum?
masz do wyboru specjalizacje tj.:
•Zarządzanie kryzysowe
•Penitencjarystyka
•Bezpieczeństwo osób i mienia
•Bezpieczeństwo transportu i komunikacji
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Witam:) czy są na tym forum osoby studiujące na PŁ?:) bądź innej polibudzie;p zastanawiam się nad kilkoma kierunkami, szukałam w necie, ale nie ma zbyt wielu opinii na ten temat. Może ktoś studiuje na wydziale chemicznym i mógłby się wypowiedzieć? chodzi mi o inż.materiałową, inż.chem.i procesową, zwykłą chemię(możliwość ciekawych specjalizacji) lub zarządzanie i inż.produkcji...

nie wiem który z tych kierunków daje szansę na pracę w przyszłości (wizja bezrobocia po ciężkich studiach nie jest zachęcająca :/ ).
ponadto interesuje mnie ilość fizyki etc.;p

jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć to z góry dziękuję. ;)
 

gogetto

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jaki kierunek byście na moim miejscu wybrali ??
Dostałem sie na Wydział samochodów i Maszyn Roboczych na Politechnice Warszawskiej
Na Matme na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego oraz na cywilne Budownictwo na WAT ( Wojskowa Akademia Techniczna ) .
 

olchia

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o kierunki perspektywiczne, to zdecydowanie królują kierunki techniczne, ara inżyniera trwa
http://www.wskiz.edu/index.php?option=com_content&task=view&id=2988&Itemid=1 to jest artykuł oparty na szacunkach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W końcu trafny wybór to połowa sukcesu w dostaniu w przyszłości dobrze opłacalnej pracy, póki co inżynierowie dosyć dobrze zarabiają, taż informatyka czy automatyka i robotyka lub nawet ochrona środowiska, to kierunki 21 wieku :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia. :)
 

Fidelis

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Ja osobiście zachęcałbym ( o ile nie jest już za późno ) do poprawienia wyniku matury. Co roku szkoły dają taką możliwość absolwentom. I radziłbym się solidnie do tego przyłożyć. Bo faktycznie Twoje wyniki nie powalają, taka prawda. Myślałeś/aś może o uczelni prywatnej? Niekiedy w tego rodzaju uczelni wystarczy świadectwo zdania matury i wpłacenie czesnego... jeśli nie bierzesz takiej opcji pod uwagę to popraw maturę, nie ma co się zastanawiać. Zależy też o jakim kierunku myślisz. Bo np. na politechnikach ciągle brakuje żaków, niektóre prowadzą nawet po 2 dodatkowe nabory, z tego co słyszałem. Ogólnie to uważam, że bezsensu jest studiowanie czegoś czego się nie lubi tylko dlatego, że potem pewna praca jest. Pewnej pracy nie ma nigdy nawet po 10 skończonych kierunkach. Trzeba słuchać siebie i iść tam , gdzie się najlepiej będziesz czuł/ czuła. Niestety, nie pomogę wybrać Ci kierunku, tę decyzję sam musisz już podjąć.
 

Fidelis

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Cos z poprzednią wiadomością nie tak. Doszła nie tam, gdzie chciałem. Dziwne. No dobra mniejsza. Jeśli chodzi o Ciebie to myślę, że najodpowiedniejsza będzie uczelnia techniczna. Hm... coś związanego z gegrą... Wybór jest spory. Geodezja, geologia, inżyneria lądowa; morska . Po każdym kierunku są szansę na dobrze płatną posadę. Trzeba po prostu chcieć ją znaleźć. A wybór kierunku najodpowiedniejszego dla Ciebie to już tylko Twoja decyzja . Sam musisz ją podjąć :)
 

matel_service

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Polecam Kolejową Szkołę Policealną oraz Kolejowe Technikum dopełniające w Warszawie, jest to Warszawskie centrum edukacji "Matel Service", na dodatek jest to jedna z ostatnich, o ile nie ostatnia, szkoła kolejowa w Polsce:)

Kolejowa szkoła policealna:
technik automatyk sterowania ruchem kolejowym
technik dróg i mostów kolejowych
technik elektroenergetyk transportu szynowego
technik elektryk
technik logistyk
technik spedytor
technik transportu kolejowego
Technikum uzupełniające dla dorosłych:
technik dróg i mostów kolejowych
technik elektryk
 

laleczka22

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
dolny śląsk
Cześć wszystkim! We wrześniu zacznę ostatni rok w liceum i kompletnie nie wiem co, tak naprawdę, chcę studiować... Na maturze zamierzam zdawać polski PR, matmę PP, niemiecki PR i geografię PP, choć myślę nad PR. Co do kierunku studiów, to myślałam nad filologią duńską/norweską/niderlandzką/germańską/etnolingwistyką, geografią, a nawet nad stosunkami międzynarodowymi. Proszę, poradźcie mi coś! Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam!
 

laleczka22

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
dolny śląsk
Myślę, że jak jesteś obrotna, to filologia jakaśtam jest całkiem całkiem ;)

Dziękuję bardzo za zainteresowanie i odpowiedź! :)
Właśnie ostatnio coraz częściej myślę o filologii, ale jestem strasznie niezdecydowana i myślę: "Co by było, gdybym wybrała jednak kierunek związany z geografią?"
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
A może jakiś ekonomiczny kierunek? Z geografią i językiem rozszerzonym powinnaś się dostać na jakąś sensowną uczelnię.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Ja tam wyszedłem z założenia, że wszystkiego się można nauczyć przy systematycznej pracy i nie ma się co na zapas martwić.
 

laleczka22

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
dolny śląsk
W takim razie, może bym spróbowała? Pożyjemy, zobaczymy... ;)
Tymczasem dziękuję bardzo za zainteresowanie moim "problemem" i pomoc :) Pozdrawiam!
 

lukaszenko88

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Z takimi wynikami to faktycznie ciężko.
To co ja polecam to TYLKO kierunki inżynierkie, nawet prywatnie, może w czasie studiow weźmiesz się za siebie za naukę i pokarzesz, że stać Cię na więcej. http://www.wskiz.edu/index.php?option=com_content&taiają. Warto się uczyć i studiowaćsk=view&id=2988&Itemid=1 zobacz jak bardzo potrzebni są inżynierowie i ile zarabiają. Warto się uczyć,warto studiować:)
 

Turysta128

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja stawiam na Turystykę i Rekreację :) Co do późniejszej specjalności to się jeszcze zastanawiam, bo mam sporo do wyboru

- fizjoterapia w turystyce uzdrowiskowej (SPA, odnowa biologiczna, masaż klasyczny)
- animator rekreacji
- organizacja biur podróży
- hotelarstwo
- turystyka biznesowa
- menadżer imprez turystycznych i rekreacyjnych
- rekreacja osób starszych i niepełnosprawnych
- techniki relaksacyjne w turystyce i rekreacji
- turystyka religijna
- turystyka międzynarodowa
- masaż w rekreacji
- agroturystyka

ale wybór jest i właściwie po każdej specjalności można się nieżle ustawić jak ktoś dobrze pogłówkuje :)
A tak przy okazji to może ktoś wybiera się na Turystykę na WSSM w Łodzi...? Może jakieś piwko integracyjne przed początkiem roku? ;)
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
ja polecam ekonomiczne kierunki, sama skończyłam finanse i wciaz sie doszkalam na podyplomówkach by miec bogate CV :) teraz np robie certyfikat Franklin University na WSB w Poznaniu
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
ale czy na administracje nie trzeba miec matury z historii lub wosu ?

Trzeba, jeszcze nie słyszałam o uczelni która przyjmowałaby bez. Warunki przyjęcia i znaczna część przedmiotów są takie same jak na prawie, tylko chętnych trochę mniej. Ale czy naprawdę potrzebujesz internautów, żeby zdecydować na co chcesz iść? Chyba masz jakieś zainteresowania? Jakiś zawód Ci się podoba?
 

Quantum1993

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam
Jestem w maturalnej klasie o profilu matematycznym.Mam dylemat co do wyboru kierunku studiów. Na maturze będę zdawał matematykę i angielski na poz. rozszerzonym, do tego infa i/lub fiza raczej na podstawie.Interesuje się głównie matematyką ,nie męczę się jak robię zadania, więc najlepiej coś w tym kierunku.Z fizyką nie jest już tak kolorowo, niby podobna do matmy ale ciężej mi "wchodzi" . Nie lubię wkuwać żadnych definicji na blachę więc kierunki humanistyczne/biol-chem odpadają.Najchętniej udałbym się na Politechnikę Gdańską albo coś innego w trójmieście, mógłby ktoś polecić jakiś przyszłościowy kierunek powiązany głównie z matmą ewentualnie informatyką?
 
E

emilianov

Guest
Witam
Zastanawiam się nad wyborem kierunku studiów. Właściwie biorę pod uwagę 3 możliwości: budownictwo na PG, geologia na W. Wiertwnictwa, Nafty i Gazu (AGH) bądź też zwykłą geologię na jednym z uniwersytetów.
Która opcja według was jest najkorzystniejsza?
Najbardziej interesuje się geologią, jednak boje się, że po skończonych studiach na renomowanym uniwersytecie, mimo wszystko będę miał problemy ze znalezieniem pracy na godnych warunkach.
Chętnie przeczytam każdą opinię.
 
Do góry