Jakie studia wybrać aby zostać...?

sarcia

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Jaworzno
Witam :)
Chciałabym się dowiedzieć na jakie studia powinnam się wybrać aby zostać konsultantem odpowiadający za dobre samopoczucie seniorów lub kimś podobnym :)
Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Pozdrawiam, Sara W.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
To takie coś wgl istnieje?
Moim zdaniem to jest bez sensu. Nie lepiej wybierać jakieś normalne studia?
Wiadomo, że nie zawsze znajdzie się pracę w swoim zawodzie, ale może coś będzie spokrewnione w mniejszym lub większym stopniu z tym. Wybierz coś, co Cię interesuje, ale też coś, co ma jakąś przyszłość..
 

sarcia

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Jaworzno
sewanna napisał:
To takie coś wgl istnieje?
Właśnie-może wyjaśnij.Chcesz pracować z ludżmi starszymi ?
Ogólnie chciałabym studiować psychologię, ale coś, dzięki czemu znajdę pracę. Przeczytałam, że ktoś taki będzie potrzebny. Ale to nie musi być dokładnie ten zawód.
 
M

mwieczorek81

Guest
sarcia95 napisał:
To takie coś wgl istnieje?
Właśnie-może wyjaśnij.Chcesz pracować z ludżmi starszymi ?
Ogólnie chciałabym studiować psychologię, ale coś, dzięki czemu znajdę pracę. Przeczytałam, że ktoś taki będzie potrzebny. Ale to nie musi być dokładnie ten zawód.




Zapraszam do zapoznania się z kierunkiem studiów podyplomowych "Studium Pomocy Psychologicznej" w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy lub Toruniu. Kierunek ten przygotowuje do wspierania w pokonywaniu trudności, stymulowania rozwoju i osiąganiu lepszej jakości życia. Pomoc taka użyteczna jest wtedy, gdy nasi klienci doświadczają trudnych sytuacji i potrzebna jest szybka interwencja, gdyż jej brak może skutkować zaburzeniem systemu i rozwojem kryzysu. Po szczegóły zapraszam na strony internetowe WSB.
Chciałam także zaznaczyć, że do 16 września trwa promocja na studia podyplomowe w ramach której za studia płaci się o 595 zł mniej.

Pozdrawiam,
Małgorzata Wieczorek
___________________________
Online Ekspert WSB
 

magnolia714

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
sarcia95 napisał:
To takie coś wgl istnieje?
Właśnie-może wyjaśnij.Chcesz pracować z ludżmi starszymi ?
Ogólnie chciałabym studiować psychologię, ale coś, dzięki czemu znajdę pracę. Przeczytałam, że ktoś taki będzie potrzebny. Ale to nie musi być dokładnie ten zawód.


No to może faktycznie zdecyduj się na tę psychologię.
 

stubborn_sheep

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Myślę, że po psychologii mogłabyś się zajmować starszymi ludźmi, jeśli tylko znajdziesz pracę w odpowiednim miejscu. To znaczy chodzi mi o to, że może powinnaś trochę sprawdzić, czy w Polsce są takie posady? A może myślałaś o fizjoterapii? To mi się skojażyło z pomocą starszym ludziom, chociaż pewnie nie tylko... I coś słyszałam, że fizjoterapeuci raczej znajdują pracę :) .
 
M

MacaN

Guest
Matko... już do opieki nad starszymi studia są potrzebne ? Niedługo będziecie chodzić na studia zamiatania ulicy.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
stubborn_sheep napisał:
A może myślałaś o fizjoterapii? To mi się skojażyło z pomocą starszym ludziom, chociaż pewnie nie tylko... I coś słyszałam, że fizjoterapeuci raczej znajdują pracę :) .
Raczej jej nie znajdują. Chyba, że po znajomości. Wybierając się na ten kierunek musisz mieć na myśli, że jest to zawód strasznie niewdzięczny i nieopłacalny, dodatkowo trzeba wyłożyć ładną kanapkę pieniędzy na kilka modułów kursu z jednej metody. Jeden moduł = kilka (w niektórych przypadkach kilkadziesiąt) tysięcy. Jedyne co dobrego czeka Cię w tej pracy to poczucie, że komuś pomagasz (jeśli faktycznie Ci na tym zależy), czasem nie słysząc nawet słowa "dziękuję" a wręcz przeciwnie.
Jednak można pracować z osobami starszymi, podtrzymując ich sprawność w domach pomocy społecznej, gdy masz "dobre plecy".

9macan5 napisał:
Matko... już do opieki nad starszymi studia są potrzebne ? Niedługo będziecie chodzić na studia zamiatania ulicy.
Nic nowego.
 
Do góry