Jakie soczewki kontaktowe?

netman

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Czy są tu użytkownicy soczewek kontaktowych?
Jeśli tak, to jakich używacie?
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
Ja rzadko stosuję soczewki bo mam bardzo wrażliwe oczy, ale polecam raczej te dzienne czy tygodniowe niż jakieś półroczne czy roczne - nawet mimo regularnego czyszczenia jakieś drobnoustroje tam siedzą i szkoda oczu
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Johnson&Johnson Oasis, dla mnie najlepsze, stosowałam też inne, ale do tych wróciłam, nie narzekam. Plus krople nawilżające zawsze, gdy masz soczewki.
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
ja noszę air optix i wymieniam co miesiąc.Znaczy na noc się zdejmuje. Nie korzystałam z innych bo takie mi zalecił okulista, jestem zadowolona, Czasem jak mi się wieczorem zmęczą oczy to czuję, że muszę je już zdjąć. ALe noszę je na codzień.
 

kupidynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ja używam takich na dwa tygodnie. Zasadniczo soczewki wybrał mi mój okulista z CM na Narutowicza w Szczecinie (zresztą bardzo sobie chwalę) dostosowując się do moich preferencji, to znaczy pytał o przedział cenowy itp. Polecił też odpoczynek od soczewek na jakiś czas i przynajmniej popołudniami nosić okulary lub nawet wybrać jakiś dzień w tygodniu, kiedy to oczy odpoczywają. No i koniecznie trzeba chodzić na wizyty kontrolne, ajkby nie było soczewki są bardzo wygodne i mają dużo plusów jednak to ciało obce w oku.
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Ja noszę Johnson & Johnson Acuvue Oasys - miesięczne. Takie soczewki od początku poleciła mi okulistka i na razie nie stosowałam innych, jakoś się obawiam ;) . Jeśli chodzi o soczewki to jest to bardzo wygodne jak już nauczysz się je dobrze zakładać :) , z tym, że trzeba już poświęcać chwilę na ich pielęgnację, rano i wieczorem.
 

renia007

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
A jak sobie radzicie w słoneczną pogodę, kiedy słońce mocno świeci?
 

brokers

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Jak każdy człowiek zakładam okulary przeciwsłoneczne...
Dużym plusem kontaktów są filtry UV, wtedy nawet okulary, których nie jesteśmy pewni na 100% że posiadają filtry, jakie opisał producent, nie są tak szkodliwe, bo mamy filtry w kontaktach.
 

renia007

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Jak każdy człowiek zakładam okulary przeciwsłoneczne...
Dużym plusem kontaktów są filtry UV, wtedy nawet okulary, których nie jesteśmy pewni na 100% że posiadają filtry, jakie opisał producent, nie są tak szkodliwe, bo mamy filtry w kontaktach.

Hmm, ja podobnie jak Słoneczna 123 rzadko zakładam soczewki, dlatego muszę chronić oczy przed UV w inny sposób – mam okulary z soczewkami barwionymi. Dzięki temu mam ochronę przed UV i korekcję w jednym. Fajne ;)
 

CancerMan

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Lubartów
W życiu bym sobie kontaktów do oczu nie wsadził. Mam taki odruch, że po prostu nie mogę niczego wkładać do oczu. A te okulary, to dobre są>?
 

renia007

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja jestem zadowolona:) Szczególnie, ze tez nie prepadam za wkładaniem sobie czegokolwiek w oczy. To wygodne, bo nie trzeba cały czas w słoneczne dni nosić kontaktów ani zmieniać co chwilę okularów korekcyjnych na przeciwsłoneczne. No i przynajmniej mam pewność, że to rzeczywiście jakoś chroni przed UV:p
 

inez25

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
polecam soczewki Clariti są świetne. Wcześniej nosiłam Johnson ale nie do końca mi odpowiay i moja okulistka zmieniła mi na Clariti. Jestem bardzo z nich zadowolona a do tego niska cena i dobry płyn polecam wszystkim!!!
 

Lietome

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
A ja polecam Eyeye Bioxy Daily, przede wszystkim dlatego, że łatwo się je zakłada, co u mnie jednak jest nielada problemem. Poza tym sa wygodne i dobrze nawilzone.
Soczewki posiadaja co prawda UV, ale nie polecam rezygnowania z okularów przeciwsłonecznych - ostatecznie od słońca robią się także zmarszczki wokół oczu ;)
 

livren

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
105
Punkty reakcji
0
Mnie one akurat ucuzlają. Także dobrze jest przetestować kilka różnych firm.
 
Do góry