jakie ogrzewanie domu dla mnie najlepsze?

Włodek90

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja też radziłbym zastanowić się nad pelletem. Trzeba mieć do niego specjalny piec, ale zdecydowanie warto w niego zainwestować. Pellet ostatnio zyskuje na popularności. Sam od 2 lat używam pelletu Olimp i nie narzekam.
 
S

stefan1123

Guest
Ja mam turbokominek z płaszcze wodnym z Makrotermu, razem z Integratorem. Działa dobrze. Elektroniczne sterowanie jest wygodą
 
M

Mitsuoka

Guest
Włodek nieźle kombinuje, i nawet pellet używa prawie taki sam jak ja ;) Bardzo fajne paliwo, dość tanie a przede wszystkim ceny są stabilne i przewidywalne. Ja co prawda używam Lava, nie Olimp, ale oba są w porządku. Solidna polska produkcja.
 

NoChumpLoveSucker

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jakie to są właściwe te różnice między jednym a drugim rodzajem pelletu? Po za ceną rzecz jasna, która wyraża zbyt mało...
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
Witam

Mogę z czystym sumieniem polecić pellet OLIMP firmy STELMET. Ogrzewam nim swój dom i powiem wam że to czysta przyjemność. Kotłownia czyściutka zero brudu a nie tak jak do tej pory miałem przy węglu. Gorąco polecam
 

Włodek90

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jakie to są właściwe te różnice między jednym a drugim rodzajem pelletu? Po za ceną rzecz jasna, która wyraża zbyt mało...

Z pelletu Lava zostaje trochę więcej popiołu. Z mojego Olimpu mam ok. 2,4 kg popiołu ze spalonej tony, a z Lavy zostaje chyba 3,5 kg.

A jeśli chodzi o ceny, to z tego co pamiętam ostatnio za tonę zapłaciłem 869 zł.
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
to prawda te pellety Stelmetu maja mało popiołu i są suche nie zapychają się w podajniku
 

NoChumpLoveSucker

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
To chyba i tak niewiele tego popiołu zostaje... Gdzieś widziałem, że z ekogroszku na przyklad zostaje nawet 90 kg popiołu z tony opału :wow:
 
S

szyszana

Guest
O choćby takie - http://thesslagreen.com/index.php/Ale generalnie zawsze chodzi przecież o ekonomiczne rozwiązania - jak jest tutaj?
Akurat pozyskiwanie ciepła na takich zasadach powinno być zdecydowanie opłacalne, pytanie do jakiego stopnia to rzeczywiście ma sens, ile to musi kosztować, aby wychodzić na plus i po jakim czasie inwestycja się zwraca.
 
B

boczer

Guest
Ja się ostatnio zastanawiałem nad grzejnikami. Co sądzicie może o ogrzewaniu podłogowym? Czy się sprawdza?
 
J

jagnam

Guest
Ogrzewanie takie jest trochę droższe ale bez wątpienia przyjemne. Czy wiesz, że nowoczesne instalacje mogą zimą grzać a latem zapewniać przyjemny chłód? Możęsz sobie o tym tutaj poczytać:
http://purmosfera.pl/2015/03/ogrzewanie-podlogowe-czy-grzejniki-kanalowe-co-wybrac/

My zdecydowaliśmy sie na ogrzewanie podlogowe z uwagi na to,że mamy niewielka łązienkę. Nie bylo tam miejsca zarówno na szafkę jak i na grzejnik tak wiec zdecydowaliśmy sie na szafkę :) Szczególnie miłe jest to zimą. Na dworze minusowe temperatury a Ty stajesz sobie noga na cieplutkiej podłodze w łazience.
 

LahmaSPAVision

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Podłogówka w realizacji nie jest droższa niż grzejniki. Trochę rurek alupex, trochę klipsów do styropianu, ewentualnie trochę folii w kratkę bo wygodnie wyznacza nam wymiary i wolny weekend wystarczą, by 2 osoby rozłożyły p. w całym domu.
W eksploatacji jest teoretycznie tańsza, praktycznie te różnice wielkie nie są.
Wbrew temu co piszą wyżej nie ma żadnych przeciwskazań do stosowania p. na drewnie, w sypialniach czy z dywanami...
Wygoda? Prócz momentów, gdy z uwagi na bezwładność p. nie jesteśmy w stanie szybko ogrzać pomieszczenia, np. po wyjeździe albo gdy nam się okno w zimie zapomni zamknąć na parę godzin, to grzejniki w niczym chyba nie górują nad podłogówką.
 
I

ItaliaAmore

Guest
ja ogrzewam gazem LPG, jestem zadowolona, bo mnie nic nie interesuje, wszystko zapewnia firma. Moim zdaniem póki nie masz ocieplonego domu, każde rozwiązanie będzie drogie, bo jak sam piszesz ciepło szybko ucieka
 
M

malgorzatakonik

Guest
ItaliaAmore napisał:
ja ogrzewam gazem LPG, jestem zadowolona, bo mnie nic nie interesuje, wszystko zapewnia firma. Moim zdaniem póki nie masz ocieplonego domu, każde rozwiązanie będzie drogie, bo jak sam piszesz ciepło szybko ucieka
od jakiej firmy macie gaz LPG? szukamy dobrego dostawcy, który nie zawodzi i sam dba o uzupełnienie gazu w zbiorniku.
 
A

annabela

Guest
spróbuj tego co u nas, amerigas, odsyłam na stronę najlepiej, tam jest najwiecej informacji. Po pierwsze gaz bardzo dobrej jakości i kaloryczności, obsługa zbiornika po stronie firmy, w tym dostawy gazu, bardzo wygodne rozwiązanie
 
I

ItaliaAmore

Guest
mam tego samego, co annabella, miał najlepsza ofertę pod nas stąd decyzja, rozwazalismy tez gazpol, ale bylo drogo
 

LukaszM88

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2015
Posty
51
Punkty reakcji
0
fakt z pelletu dobrej jakości zostaje mało popiołu. Niektórzy producenci dają certyfikat jakości na swój pellet więc mamy gwarancje jakości.
 

fokus32

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
annabela napisał:
spróbuj tego co u nas, amerigas, odsyłam na stronę najlepiej, tam jest najwiecej informacji. Po pierwsze gaz bardzo dobrej jakości i kaloryczności, obsługa zbiornika po stronie firmy, w tym dostawy gazu, bardzo wygodne rozwiązanie
my głównie kontaktowaliśmy się telefonicznie, przez co ofertę mamy dobraną pod siebie :)
 

modzi

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
LukaszM88 napisał:
fakt z pelletu dobrej jakości zostaje mało popiołu. Niektórzy producenci dają certyfikat jakości na swój pellet więc mamy gwarancje jakości.
Gdzie można kupić ten pellet?
 
Do góry