Jakie nowoczesne rozwiązania do kuchni?

Znajomyx

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ale śliczne zdjęcia wstawiliście. Te elementy w szufladach można jakoś dokupić? Czy to jest jakiś panent i trzeba zainstalować w razem z tamtymi szafkami itp.? Rozwiązania naprawdę genialne. Ile zmieniło się w ciągu kilku lat. Ciekawe co nas czeka za kilka kolejnych:)
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Znajomyx napisał:
Te elementy w szufladach można jakoś dokupić? Czy to jest jakiś panent i trzeba zainstalować w razem z tamtymi szafkami itp.?
Musisz znać dokładne wymiary szafek i większość wkładów możesz dokupić. Istnieje również możliwość samodzielnego projektowania kuchni, ale trzeba znać kilka chociaż podstawowych zasad - najważniejszą jest trójkąt roboczy.
Organizery do szuflad bardzo ułatwiaja prace w kuchni i utrzymanie porządku.

515_0.jpg


z8249242Q.jpg


kuchnia-nowoczesna-9.jpg
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Świetne te organizery. Co śmieszne- mało ludzi zawraca sobie nimi głowę, a również i w tym wypadku sówj wybór warto przemyśleć.
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Ja mam identyczny do tego z ostatniego zdjęcia. Wydaje mi się, że w każdym domu jest podobny organizer - w końcu trzeba gdzieś trzymać wszystkie sztućce
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Widzę, że temat cieszy się zainteresowaniem, a więc wstawię jeszcze kilka ciekawych rozwiązań. Zakup organizerów można rozłożyć w czasie, co nie obciąży tak gwałtownie naszego budżetu. :)

pol_pl_Organizer-wklad-do-szuflady-Blum-Tandembox-Plus-L500-340_2.jpg


tandembox.jpg


ad_pkt13_full.jpg


Bardzo praktycznym rozwiązeniem jest system koszy cargo.

kosz-cargo-slim-peka-.jpg


med__ARE5784.jpg
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
Ja mam pomieszczenie kuchenne 3m x 3,5m i całość muszę wymienić. Chcę też, aby było tam miejsce jadalniane, nie duże, dla trzech osób. Może to być jakaś wysuwana propozycja. Nie wiem jeszcze za bardzo w jakim tonie tę kuchnię zrobię, na razie orientuję się w tym co modne, jednak chciałabym się dowiedzieć ile może kosztować taka nowoczesna kuchnia przy moich wymiarach? Biorąc pod uwagę te wszystkie rozwiązania co wymieniliście. Taka cena orientacyjna, na podstawie tego ile Wy płaciliście
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
siwka napisał:
Ja mam pomieszczenie kuchenne 3m x 3,5m i całość muszę wymienić. Chcę też, aby było tam miejsce jadalniane, nie duże, dla trzech osób. Może to być jakaś wysuwana propozycja. Nie wiem jeszcze za bardzo w jakim tonie tę kuchnię zrobię, na razie orientuję się w tym co modne, jednak chciałabym się dowiedzieć ile może kosztować taka nowoczesna kuchnia przy moich wymiarach? Biorąc pod uwagę te wszystkie rozwiązania co wymieniliście. Taka cena orientacyjna, na podstawie tego ile Wy płaciliście
Wycena na podstawie wymiarów nie jest łatwa, ponieważ bardzo istotny jest materiał z którego wykonane będą meble oraz zastosowane systemy. Nie pisałam jeszcze o tym, ale dobrze jest zamontowac szuflady wyhamowujące.
Ja mam dużą kuchnię i razem z wyposażeniem czyli kuchenka, piekarnik, płyta, i okap, zlewozmywak, bateria. Kosztowało mnie około 10 tys.
Trzeba uwzględnić jeszcze koszty płytek na ścianę i podłogę, bo jak juz zmieniac to kompleksowo.
Zanim podjęłam decyzję chodziłam po sklepach i prownywałam ceny i wykonanie mebli.
W niektorych sklepach zrobia Ci za darmo wizualizacje i wycenę Twojej kuchni, to bardzo pomaga w podjęci decyzji.
 

mgdz

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Primawera napisał:
Ja mam pomieszczenie kuchenne 3m x 3,5m i całość muszę wymienić. Chcę też, aby było tam miejsce jadalniane, nie duże, dla trzech osób. Może to być jakaś wysuwana propozycja. Nie wiem jeszcze za bardzo w jakim tonie tę kuchnię zrobię, na razie orientuję się w tym co modne, jednak chciałabym się dowiedzieć ile może kosztować taka nowoczesna kuchnia przy moich wymiarach? Biorąc pod uwagę te wszystkie rozwiązania co wymieniliście. Taka cena orientacyjna, na podstawie tego ile Wy płaciliście
Wycena na podstawie wymiarów nie jest łatwa, ponieważ bardzo istotny jest materiał z którego wykonane będą meble oraz zastosowane systemy. Nie pisałam jeszcze o tym, ale dobrze jest zamontowac szuflady wyhamowujące.
Ja mam dużą kuchnię i razem z wyposażeniem czyli kuchenka, piekarnik, płyta, i okap, zlewozmywak, bateria. Kosztowało mnie około 10 tys.
Trzeba uwzględnić jeszcze koszty płytek na ścianę i podłogę, bo jak juz zmieniac to kompleksowo.
Zanim podjęłam decyzję chodziłam po sklepach i prownywałam ceny i wykonanie mebli.
W niektorych sklepach zrobia Ci za darmo wizualizacje i wycenę Twojej kuchni, to bardzo pomaga w podjęci decyzji.
Fajne te wszystkie rozwiązania, co tu proponujecie .. myslę, co wybrać, bo robię teraz kuchnię nową i załapałam się na promocję w firmie Fawre, robią kuchnie. W promocji za meble moge dostać kasę na akcesoria, albo agd i zastanawiam się jak tu poszaleć :)
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
mgdz napisał:
. W promocji za meble moge dostać kasę na akcesoria, albo agd i zastanawiam się jak tu poszaleć
Trzeba ostroznie podejmowac decyzję. Nie kupować byle czego, bo zaraz sie popsuje, ale omijac równiez propozycje z najwyzszej półki. Proponowano mi meble za 25 tys. z drewnianym blatem, konserwowanym olejem. Ale nie jest praktyczny bo drzewo wchłonie każda plamę z wina czy buraków. To były meble reprezentacyjne , a ja lubie gotować wiec bałaganu sie nie uniknie. Mam tanszy blat, ktory wycieram i nie ma problemu. :)
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
mgdz napisał:
Ja mam pomieszczenie kuchenne 3m x 3,5m i całość muszę wymienić. Chcę też, aby było tam miejsce jadalniane, nie duże, dla trzech osób. Może to być jakaś wysuwana propozycja. Nie wiem jeszcze za bardzo w jakim tonie tę kuchnię zrobię, na razie orientuję się w tym co modne, jednak chciałabym się dowiedzieć ile może kosztować taka nowoczesna kuchnia przy moich wymiarach? Biorąc pod uwagę te wszystkie rozwiązania co wymieniliście. Taka cena orientacyjna, na podstawie tego ile Wy płaciliście
Wycena na podstawie wymiarów nie jest łatwa, ponieważ bardzo istotny jest materiał z którego wykonane będą meble oraz zastosowane systemy. Nie pisałam jeszcze o tym, ale dobrze jest zamontowac szuflady wyhamowujące.
Ja mam dużą kuchnię i razem z wyposażeniem czyli kuchenka, piekarnik, płyta, i okap, zlewozmywak, bateria. Kosztowało mnie około 10 tys.
Trzeba uwzględnić jeszcze koszty płytek na ścianę i podłogę, bo jak juz zmieniac to kompleksowo.
Zanim podjęłam decyzję chodziłam po sklepach i prownywałam ceny i wykonanie mebli.
W niektorych sklepach zrobia Ci za darmo wizualizacje i wycenę Twojej kuchni, to bardzo pomaga w podjęci decyzji.
Fajne te wszystkie rozwiązania, co tu proponujecie .. myslę, co wybrać, bo robię teraz kuchnię nową i załapałam się na promocję w firmie Fawre, robią kuchnie. W promocji za meble moge dostać kasę na akcesoria, albo agd i zastanawiam się jak tu poszaleć :)




Przemyśl co najbardziej Ci się przyda. Czy lepiej np. jedną rzecz a z tych droższych (AGD), czy jakies akcesoria, których na pewno dostaniesz więcej.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Mi te kosze cargo bardzo się podobają. Z tego co wiem niestety to bardzo drogi interes.
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
10 tysięcy wraz ze sprzętem to wcale nie tak dużo, ucieszyłaś mnie :) Chciałabym się także dowiedzieć czego tyczy się ta promocja wyżej wymieniona, bo nie doszukałam się szczegółów
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Z tego co piszą to aby dowiedzieć się szczegółów musisz skontaktować się z konsultantem firmy.
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
Ciekawe czy przez telefon udzielają takich informacji, czy jest już wymagane zamówienie konsultanta... nikt przypadkiem nie korzystał z tej promocji? :)
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Zawsze można zadzwonić i się zapytać- najwyżej nie odpowiedzą o co chodzi z tą promocją. Może w poniedziałek zadzwonię i z ciekawości zapytam.
 

robaczek9

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Czesc,
bardzo mnie zainteresowala ta dyskusja o kuchniach. Swietne rozwiazania proponujecie:) A Primavera preferuje dokladnie taka kolorystyke jak sobie wymarzylam :)
Stoje wlasnie przed trudnym zadaniem urzadzenia swojego pierwszego M, deweloper lada dzien odda mieszkanie a ja mam niezly problem z kuchnia.... Mieszkanie ma nietypowy kształt, kuchnia jest otwarta na salon i dodatkowo ma wejscie z przedpokoju, i nie jest ani klasycznym kwadratem ani prostokatem... niestety, chociaz ma niby 8m2 to nie jest za bardzo ustawna i wydaje mi sie, ze braknie tam miejsca na szafki na gary, talerze i blat roboczy, a poza tym okno w kuchni jest wyzej niz w pozostalych pokojach. Zachodze w glowe jak urzadzic to wnetrze, zeby bylo jasno, domowo, przytulnie - moja rodzina ja, maz i synek:) Primavera, moze znajdziesz chwile, zeby zerknac na plan, ktora zalaczam? Jeden rzut to uklad proponowany przez dewelopera, a drugi z dokladnymi wymiarami. Prosze o pomoc, moze uda sie wymyslec jakies rozwiazanie zeby wszystkie sprzety sie pomiescily.
pozdrawiam, Marta
 

Attachments

  • OKUL 5-M nr 19-parter-kl2-rzut zwym.pdf
    182,3 KB · Wyświetleń: 3
  • ul-okulickiego-0-19.pdf
    1,9 MB · Wyświetleń: 6

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
robaczek9 napisał:
Primavera, moze znajdziesz chwile, zeby zerknac na plan, ktora zalaczam? Jeden rzut to uklad proponowany przez dewelopera, a drugi z dokladnymi wymiarami. Prosze o pomoc, moze uda sie wymyslec jakies rozwiazanie zeby wszystkie sprzety sie pomiescily.
Marto nie jestem architektem, ale zaangażowałam sie w aranzację własnej kuchni, stąd mam troche doświadczenia. :)
Twoja kuchnia jak wynika z planu ma około 2,80 na dłuzszej ścianie i można zaryzykować zabudowę narożną aż pod okno.
Na takiej długości spokojnie zmieścisz piekarnik, płytę indukcyjną, zlewozmywak (ja mam 60) zmywarkę (tez 60) wysuwany kosz na śmieci i szafkę z szufladami. ewentualnie w dalszej kolejności szafka narożna, która z odpowiednim wysuwanym wkladem, bedzie doskonałym miejscem na garnki ( na fotce) Mozliwosci jest dużo.
Jedna z fotek przedstawia ciekawe rozwiazanie przy wyzej osadzonym oknie, a wiec nie jest to problem.
Nie wiem czy rozważałaś zamontowanie wyspy. Ja z niej zrezygnowałam ponieważ bardzo zmniejszyłaby mi kuchnię, a ja lubię przestrzen. :)
Zabudowując ścianę pod sam sufit zyskujesz na pojemności mebli, jednak traca one na wysublimowanym wyglądzie. Postaram sie wrzucic kilka fotek ktorymi możesz się zainspirować. Ale pamietaj, że mozna zyskac powieszchnie roboczą kosztem szerokości zlewozmywaka.

Nowoczesne-wyposa%C5%BCenie-kuchni-576x1024.jpg



13.jpg


aran%C5%BCacje-kuchni-ma%C5%82a-kuchnia.jpg


kuchnienowoczesne6.jpg


c3_aranzacja_malej_kuchni.jpg


projekt-ma%C5%82ej-kuchni-w-bloku.jpg


okno-w-kuchni.jpg



szafka-narozna.jpg


8.jpg


z9900691Q.jpg



Tu jest ciekawe przejście z kuchni do salonu.

big_09cde83edccbc35c834378be6f965c8abf46035c.jpg


117.jpg


biala_kuchnia_1165971.jpg



Tu masz zabudowę do sufitu, ale mnie srednio sie to podoba.

nowoczesne_kuchnie_aranzacje_kuchni_z_16246.jpg



biala_kuchnia_1158710.jpg


7.jpg
 
Do góry