Jaki zawód wybrac ?

zuberet

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Witam . Mam obecnie 17 lat . Zaraz po wakacjach będę uczęszczał do II klasy LO .Przedmioty rozszerzone to biologia i geografia . Przyznam się szczerze , że nie nie ciepię się uczyc ,Średnia 3.6 , więc dobrze nie jest . Nie interesują mnie przedmioty szkolne , no chyba że w-f( ale też dobry nie jestem ) i historia ( 4 jest ). Z przedmiotów ścisłych jest u mnie cieniutko . Jestem dobry z z rosyjskiego . Nie wiem jakie przedmioty zdawac na maturze i co dalej robic ? Jakie zawody są przyszłościowe i opłacalne ? . Zacząłbym się uczyc z bioli i gegry i co dalej ?
Interesuję się motoryzacją , jednak nie wiem i nie słyszałem o takich studiach . NO na na polibudę nie pójdę , bo jestem słaby z fizy i matmy . Dziennikarstwa motoryzacyjnego nie można studiowac , a ja jakieś studia chciałbym skończyc , potem zrobic sobie jakiś kurs na mechanika ( to by było takie hobby ) Słyszałem , że w policji mają bardzo dobrze ? Skończyc AWF i do policji ? , co zdawac na maturze ? Co robic ? Pomóżcie
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Może Szkoła Główna Służby Pożarniczej i potem do straży? Studia z tego co wiem są w miarę przyjemne, a zawód bardzo ciekawy, pożyteczny, jak się dobrze zakręcisz, to może nawet intratny. Plus duży szacunek i zaufanie społeczeństwa, no i które dziewczę by nie chciało strażaka :sexy:

Policja to wątpię czy ma dobrze... Zarówno pod względem zarobków jak i samej pracy.

A w ogóle to czemu chcesz koniecznie na jakieś studia, skoro nie lubisz się uczyć? Ten mechanik to nie jest głupi pomysł, pracę powinieneś znaleźć łatwo (na pewno łatwiej niż po jakimś dziennikarstwie). Z zarobkami też nie powinno być problemu - auta ciągle się psują. Jeśli Cię to w dodatku interesuje, to chyba byłoby to najlepsze wyjście.

Ja bym celował w strażaka albo mechanika :D
 

zuberet

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Studia jakieś muszę skonczyc , trzeba się zacząc uczyc jakoś zdac maturę i skończyc studia i miec spokój . Ale co studiowac ?
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Studia Ci zapewnią spokój w życiu? Może w jakimś bardziej cywilizowanym kraju wyższe wykształcenie jest kluczem do sukcesu, ale tu być nasza Polsza kochana...
 

zuberet

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Studia muszą byc to dla mnie bardzo ważne , jak się nie uda to trudno , później nie będę miał pretensji do siebie że nie mam pracy , bo nie mam odpowiednich kwalifikacji :) Jakieś fajne Studia by mi się przydały , no i potem ,żeby był z nich jakiś dobry pienądz .
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Jesteś chyba ostatnim człowiekiem w Polsce, który ma tak wyidealizowany pogląd na temat studiów...

Studia, po którym "jest dobry pieniądz" to prawo, farmacja, medycyna (ale po wielu latach pracy od zrobienia specjalizacji oczywiście...) i niektóre (tylko) kierunki inż. Dobrze potrafią się też ustawić studenci SGH. Na żaden z tych kierunków nie dostaniesz się z samą biologią i geografią. Albo się douczasz w chemii i idziesz w zawody medyczne, albo w wosie, historii i językach i startujesz na te inne. Polibuda odpada, skoro kiepsko u Ciebie z matmą i fizą. Inne opcje są bez sensu, jeśli zależy Ci na pewnej pracy po studiach. Te też są średnio rozsądne, bo nie będzie Cię interesowało to, co studiujesz.
 

zuberet

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Mam jeszcze trochę czasu może coś się jeszcze urodzi

Wos historia , polski to przedmioty które trochę mnie interesują , chyba będzie warto bardziej przykładac się w tym kierunku , nie zapominając o biolii , gegrze no i matmie :]
 
Do góry