Jaki telefon wybrać Klawiatura QWERTY

wojti911

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam Was :)

mam duży problem, ponieważ chciałbym kupić telefon, spełniający w miare moje oczekiwania i nie za drogi.

Otóż to moje "wymagania":
- klawiatura QWERTY
- w miare dobry aparat
- GPS z dostepnymi darmowymi mapami (dlatego blackberry NIESTETY raczej odpada)
- cena do 600 zł

Telefony które biorę pod uwage to:
- Nokia E5 / E72 / C3
- SAMSUNG GT-B7510 GALAXY PRO / Omnia Pro
- HTC Cha Cha

Prosił bym o jakieś podpowiedzi :)
Jeśli ktoś używa jednego z tych telefonów, to prosze o krótką recenzje.

Jeśli macie inne propozycje telefonów, to też prosze. :)
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
Szkoda, że dodałeś, bo chciałam Ci polecić HTC Wildfire S w mixie Heyah ;) Na wolnym rynku jest on jednak ciut droższy. Tego Cha Cha nie znam niestety, ale HTC generalnie ma raczej dobre fony, więc ja bym się skłaniała ku temu.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Niektórzy mają chyba problem z poprawnym czytaniem. Jak mi pokażesz NOWEGO HTC Wildfire S w wolnej sprzedaży w cenie do 600 zł, to winszuję. W tej cenie to w zasadzie tylko Nokia, np. wspomniana E5, czy E72 (o ile znajdziesz nową do 600 zł, w co wątpię). Tam masz darmowe mapy z pełną nawigacją.
 

Bamboocha

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
904
Punkty reakcji
0
Cyr4x no akurat powiem Ci, że jak się ktoś uprze to da się znaleźć (oczywiście nie w sklepie, tylko na allegro). Niemniej ja napisałam o mixie, bo wojti nie podkreślił, że ma być to telefon w wolnej sprzedaży, a w mixie kosztuje jeszcze mniej.
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Najalepszą oraz najwygodniejszą klawiaturą qwerty jaką miałem okazję macać była ta BB boldzie 9000
 

grzesiek48783

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2011
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Kalisz
Nokia C3 nie ma Symbiana czyli średnio z bajerami. Nokia E72 jest zaje... Ma symbiana ma full bajerów. Monja siostra ją ma i chwali. GPS szybko łapie FIXA nie wiesza się jest super
 

mr_x

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
Ja polecam Samsunga Omnia Pro ,sam mam taki telefon i jest z niego bardzo zadowolony :)
 

Kukła

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
37
Punkty reakcji
0
ja uważam, że warto zastanowić się nad Nokią, to jest jednak dobry i sprawdzony telefon, który będzie dobrze się sprawdzał, ma wiele ciekawych funcji, jest prosty w obsłudze, do tego ma wytrzymała baterie, więc jak potrzebujesz do pracy to jak znalazłam, także warto poszperać w sklepach internetowych bo tam jest najtaniej jeśli chodzi o zakup elektroniki, jednym z najlepszych sklepów jest magiczna planeta
 
E

ekspert_nokaut.pl

Guest
Witam,
Nokia jest ok, ale jako "zwykły" telefon... jeśli chcesz qwerty tylko po to, żeby wygodniej pisało się sms'y to śmiało. Ale do "zabawy" lepiej coś z Andoidem :023:. Miałem wcześniej Nokie C6, ale była za duża i przy przeglądaniu netu potrafiła rozłączyć wifi... Wspomniany HTC Cha Cha jest w porządku, ale jak ktoś może dorzucić jeszcze trochę $$ to warto zainteresować się Desire Z
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Nie wiem co dla Ciebie znaczy nie za drogi, ale jeśli bierzesz pod uwagę nokię E72, czyli ok 950 - 1000 na wolnym runku, porównując oferty sklepów internetowych i allegro to na pewno powinieneś ją wybrać. Przez ostatnie 3 lata korzystałem z tego telefonu i byłe bardzo zadowolony. Ma wszystko to, o czym piszesz i na prawdę dobrze i komfortowo się z niego korzysta.
 

dzoker

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
QWERTY chcesz mieć w pionie czy w poziomie? Bo w poziomie musisz pisać obiema rękami, na HTC Cha Cha jestem w stanie pisać jedną ręką, a właściwie jednym palcem ;) W poziomie niestety dwie dłonie są potrzebne, więc jeśli przypuszczasz że będziesz pisał jedną ręką to pójdź do salonu i sprawdź sobie jak Ci się pisze na Cha Cha - tyle ode mnie a propos klawiatury :) Mi Cha Cha pod tym względem się spodobał, bo po prawie trzech latach mam dość pisania na QWERTY obiema rękami ;)
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Jeżeli nie zależy Ci na systemie operacyjnym, to ewentualnie może być Sony Ericsson CK13i Txt. Miałem telefon w ręce i szczerze to jest jedna z najlepszych klawiatur QWERTY w tego typu telefonie.
 

Revengex33

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Białystok
A ja ci jednak polecam blackberry 9300( trochę więcej niż 600 zł) lub model wyższy ... ja mam 9800 (8520 chyba gps nie ma). Mapy masz google i te od blackberry i są inne z tego co pamiętam).
TYLKO
Musisz mieć bis. Bez bis to coś jak mercedes bez silnika... niby jest ale nie pojedziesz nim. Nie będę pisać co to jest bis....bo jeśli rozglądałeś się za blackberry to powinieneś to wiedzieć. Play ma za 10 zł - cena rewelacyjna.
9300 ma mało ramu, więc za dużo na niej aplikacji nie poinstalujesz... niestety.

Klawiatury w bb to jest magia... mam torcha mojego od tygodnia i piszę na nim bardzo szybko, bez błędów i nie miałam potrzeby przyzwyczajania się do niego.
 
Do góry