Jaki szampon?

V

victoria_k

Guest
wiesz co mnie strasznie wypadały włosy i co nic jak zwykle nie pomagało. Kupiłam sobie kiedyś HEAD&SHOULDERSprzeciw wypadaniu włosów. poszukaj może znjadziesz cos z tej firmy tylko serię na przetłuszczające się włosy. Te szampony jak dla mnie są idealne może i Tobie pomogą.
 

Agnieszka7777

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Na wypadanie włosów pomagają szampony lecznice np. Dermena. Do włosów przetłuszczających się ja używam takie, które wzmacniają i dodają objętości włosom Loreala czy Pat&Rub, bez żadnych odżywek. Ten drugi (Pat&Rub) lepiej mi służy, włosów nie muszę już teraz myć tak często. A kiedyś myłam co drugi dzień, teraz dwa raz w tygodniu, a mam włosy cienkie i z problemami.
 
B

blondyneczka83

Guest
Dziewczyno nawet nie wiesz jak ja Ci zazdroszczę, że myjesz włosy tylko 2 razy w tygodniu. Ja muszę myć codziennie - niestety :bag:

Mam tłuste włosy, bo przetłuszczające to chyba za mało powiedziane :bag: Na chwilę obecną myję szamponem Z Joanny - A apteczki babuni + taka sama odżywka. Po każdym myciu płuczę włosy skrzypem i pokrzywą. Fakt, włosy mi nie wypadają i mam ich bardzo dużo, no, ale na drugi dzień muszę znowu je myć <_<

Czy ten szampony pat&rub są dobre? Ile kosztują i czy są wydajne?
 

arpka

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Dziewczyno nawet nie wiesz jak ja Ci zazdroszczę, że myjesz włosy tylko 2 razy w tygodniu. Ja muszę myć codziennie - niestety :bag:

Mam tłuste włosy, bo przetłuszczające to chyba za mało powiedziane :bag: Na chwilę obecną myję szamponem Z Joanny - A apteczki babuni + taka sama odżywka. Po każdym myciu płuczę włosy skrzypem i pokrzywą. Fakt, włosy mi nie wypadają i mam ich bardzo dużo, no, ale na drugi dzień muszę znowu je myć <_<

Czy ten szampony pat&rub są dobre? Ile kosztują i czy są wydajne?


Ja stosuje serię regeneracyjna pat&rub, mam szampon i maseczkę - ceny możesz sprawdzic na ich stronce (nie pamiętam już ile kosztowały) www.patandrub.pl.
Miałam bardzo zniszczone włosy po farbowaniu i widzę, że po zastrzyku naturalnych składników powoli wracają do normy... widac to już chociażby w tym że lepiej się układają
 
B

blondyneczka83

Guest
A ja z kolei po szamponach head&shoulders, czy jak tam się to pisze, dostałam łupieżu <_< Spotkałam się już z wypowiedziami wielu osób, które miały podobne doświadczenia z tym szamponem i doprawdy nie mam zielonego pojęcia czemu tak się dzieje.
A co do szamponów pat&rub, to zastanawiam się nad ich kupnem. Muszę mieć 100% pewność, że są one skuteczne, bo cena ich niska nie jest, a jak wiadomo sporo osób patrzy na cenę danego produktu. Niemniej jeżeli są one skuteczne, to chyba warto zainwestować.
 

pycia21

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2009
Posty
179
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lubuskie
a co myślicie o szamponie Head&Shoulders - Zimowa Pielęgnacja??? używał ktoś?? :)
bo cos mi się intensywnie włosy elektryzują i to właśnie zimą ;/ to może pomoże bo chyba ma takie działanie ;)
 
B

blondyneczka83

Guest
W kwestii szamponów H&S to ja wypowiedziałam moje zdanie już wcześniej, także nie mogę pomóc, chociażbym chciała - może ktoś inny Ci pomoże :)

A właśnie - zakupiłam ten szampon pat&rub, kolor pomarańczowy. Na chwilę obecną to niewiele mogę powiedzieć, bo myłam nim włosy dopiero raz - fakt są milutkie w dotyku i fajnie się rozczesują, no, ale na obiecywane efekty przyjdzie mi poczekać co najmniej do zakończenia opakowania :p


ps. co do elektryzujących się włosów, mogę jedynie doradzić Ci porzucenie plastikowych szczotek i grzebieni i zainwestowanie w droższe, ale naturalne , np. szczotka z włosia. Stosuj także kosmetyki do włosów puszących się, ogranicz używanie prostownicy i suszarki.
 

Studencik

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2008
Posty
183
Punkty reakcji
2
Wiek
38
a co myślicie o szamponie Head&Shoulders - Zimowa Pielęgnacja??? używał ktoś?? :)

TEgo konkretnego nie używałem, ale przez lata używałem H&S miętowego - fryzjerka 2-3 miesiące temu doradziła mi zmianę na szampon z Nivea i rzeczywiście - włos nie jest tak suchy jak po H&S. okazuj się, że H&S strasznie wysusza włosy.
 

WoJ+Ek

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2009
Posty
261
Punkty reakcji
6
Wiek
30
a ja używam head&shoulders :p łupieżu nie ma , a wczesniej mialem z tym problem ,ale wydaje mi sie wlasnie ze wysusza wlosy
 
B

blondyneczka83

Guest
a ja używam head&shoulders :p upieżu nie ma , a wczesniej mialem z tym problem ,ale wydaje mi sie wlasnie ze wysusza wlosy


A co to UPIEŻ ? :D :D :D
Wiem, wiem czepiam się, ale ja tak lubię :D H&S naprawdę wysusza włosy i jest to jeden z tych produktów, które nie są polecane przez profesjonalistów. Wrzućcie nazwę tego szamponu w google i poczytajcie opinie innych osób oraz wyniki wielu badań, jakie wykonali naukowcy, a dowiecie się, że dużo mu do doskonałości. Niemniej jednak jeżeli ktoś ma wybitnie zdrowe, mocne i gęste włosy, temu pewnie H&S nie zaszkodzi - no, ale z drugiej strony osoba o takich włosach nie bedzie szukać szamponu przeciwłupieżowego :D
Może zainwestujcie w inne kosmetyki, np. te ekologiczne, w 100% naturalne. Są droższe, ale i lepsze.
 

Agnieszka7777

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Ja właśnie na ironie losu po H&S dostałam łupieżu i go wyrzuciłam, kupiłam go tylko tak profilaktycznie. Bardzo lubię szampony Loreal i Pat&Rub. Włosy są po nich gęste, łatwo się rozczesują i się tak szybko włosy nie przetłuszczają.
 

stryju2566

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
A ja mam takie pytanie związane zarówno z szamponem jak i odżywką.

Kiedyś miałem łupież, więc zacząłem myć codziennie włosy Head & Shoulders. Używam go już nie cały rok i łupieżu zero - natomiast włosy mam suche jak słoma <_<

I teraz nie wiem co zrobić:
a) używać dalej tego szamponu ale potem też użyć jakiejś odżywki,
b) czasem (kilka razy w tygodniu) używać łagodniejszego szamponu.

Którą opcję wy byście wybrali ? Dodam, że nigdy nie używałem odżywki, więc nie wiem nic na ich temat. Je się wciera we włosy po umyciu, czy też są niektóre, które się spłukuje w czasie mycia ? I mam nadzieję, że efekt z tych odżywek zostaje na następny dzień (bo mycie rano u mnie odpada)...

Polećcie jakieś dobre odżywki i ew. ten szampon łagodniejszy.

Z góry będę bardzo, ale to bardzo wdzięczny za pomoc :)
 

Studencik

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2008
Posty
183
Punkty reakcji
2
Wiek
38
A ja mam takie pytanie związane zarówno z szamponem jak i odżywką.

Próbowałeś odstawić H&S i przez jakiś czas używać innego (nawilżającego) szamponu? Może nie będziesz miał nawrotu łupieżu? Co do odżywek - nie używałem, jeszcze, choć fryzjerka mi polecała, jak się wezmę za to to podzielę się spostrzeżeniami ;)
 

stryju2566

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Próbowałeś odstawić H&S i przez jakiś czas używać innego (nawilżającego) szamponu?

No nie, bo właśnie pytam się was jaki mi na początku polecicie... Chyba, że odżywka wszystko załatwi (też mi jakąś polećcie).
 
B

blondyneczka83

Guest
A ja mam takie pytanie związane zarówno z szamponem jak i odżywką.

Kiedyś miałem łupież, więc zacząłem myć codziennie włosy Head & Shoulders. Używam go już nie cały rok i łupieżu zero - natomiast włosy mam suche jak słoma <_<

I teraz nie wiem co zrobić:
a) używać dalej tego szamponu ale potem też użyć jakiejś odżywki,
b) czasem (kilka razy w tygodniu) używać łagodniejszego szamponu.

Którą opcję wy byście wybrali ? Dodam, że nigdy nie używałem odżywki, więc nie wiem nic na ich temat. Je się wciera we włosy po umyciu, czy też są niektóre, które się spłukuje w czasie mycia ? I mam nadzieję, że efekt z tych odżywek zostaje na następny dzień (bo mycie rano u mnie odpada)...

Polećcie jakieś dobre odżywki i ew. ten szampon łagodniejszy.

Z góry będę bardzo, ale to bardzo wdzięczny za pomoc :)


Ja osobiście mogę Ci dać kilka rad odnośnie szamponów i odżywek. Po pierwsze, jeżeli decydujesz się już coś kupić, to kupuj całą serię kosmetyków - szampon + odżywka z tej samej firmy, bo wtedy kosmetyki te się uzupełniają. Jeżeli nie masz łupieżu, to całkiem niepotrzebnie myjesz włosy szamponem Head&Shoulders, ponieważ nie dość, że jest on do kitu, wysusza włosy, to może nawet spowodowac łupież. A teraz co by Ci tutaj doradzić? Hmmmmm... jeżeli masz bardzo przesuszone włosy powinieneś postawić na jakąś serię professional, najlepiej kosmetyki, które dostaniesz w gabinetach fryzjerskich np. marki Goldwell lub Matrix. Jeżeli masz dłuższe włosy, to możesz dodatkowo zakupić serum do zniszczonych i przesuszonych końcówek.
Jeżeli masz suche włosy, ale nie do przesady, to wybierz coś ogólnodostępnego, np. szampon + odżywka Pat&Rub, Vichy

W ostateczności pozostaje Ci fryzjer i podcięcie końcówek, a dopiero później intensywna regeneracja. Tak, czy inaczej mam nadzieję, ze coś pomogłam :)

.......aha i nie używaj suszarki, bo ona jeszcze bardziej wysusza włosy :) I jeszcze jedno: możesz sobie zrobić na noc maskę (kilka łyżek olejku rycynowego, 1 żółtko, kilka łyżek nafty kosmetycznej i sok wyciśnięty z 1/2 cytryny). Mieszasz wszystko i dajesz na głowe. Owijasz folią i jakimś ręcznikiem i trzymasz jakieś kilka godzin. Efekt natychmiastowy ;)
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
No faktycznie jak masz suche włosy to odżywka jest konieczna. Spróbuj odstawić H&S może łupież już nie wróci. Niestety szampony przeciwłupieżowe strasznie wysuszają włosy, coś za coś.
Ja osobiście mam włosy przetłuszczające się dlatego nie używam żadnych odżywek ani masek, bo jeszcze bardziej ten włos jest obciążony.
O matko jak można spać w takiej masce o której piszesz blonydeczko. Moja siostra na suche włosy nakładała na parę minut naftę kosmetyczną samą i spłukiwała ją dokładnie.
Koleżanka wspomniała o szamponie Pat&Rub, stosuję kosmetyki do pielęgnacji tej firmy i są fajne to może na szampon się skuszę, najlepszy byłby jakiś zwiększający objętość.
 

Agnieszka7777

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Ja także nie mam suchych włosów, jednak używam maski do włosów, ze względu na wypadanie ich. Stosuje maski Wax są super. Nakłada się je na włosy na 20-30 minut i potem spłukuje, nie wyobrażam sobie spać z maską na włosach. Poza tym, ponieważ stosuje szampon Pat&Rub , to też na zmianę z Wax (Wax raz w tygodniu) stosuje odżywkę do włosów z tej samej firmy. Kup może odżywkę i szampon do włosów suchych.
 
B

blondyneczka83

Guest
Ja także nie mam suchych włosów, jednak używam maski do włosów, ze względu na wypadanie ich. Stosuje maski Wax są super. Nakłada się je na włosy na 20-30 minut i potem spłukuje, nie wyobrażam sobie spać z maską na włosach. Poza tym, ponieważ stosuje szampon Pat&Rub , to też na zmianę z Wax (Wax raz w tygodniu) stosuje odżywkę do włosów z tej samej firmy. Kup może odżywkę i szampon do włosów suchych.



Ta maska, o której pisałam - ta na bazie olejku rycynowego była już stosowana kilkadziesiąt lat temu, dodam, że była i jest stosowana z powodzeniem. To nie jest żaden mój wymysł, a potwierdzony skutecznie sposób, jak w przeciągu kilku godzin intensywnie zregenerowac włosy. Dodam, że taką maskę nie robi się po czy przed każdym myciem włosów, ale od czasu do czasu, a samo spanie w jakimś foliowym czepku nie jest uciążliwe - przeciez ta maska nie kapie z włosów, bo jest gesta jak diabli i dogłębnie wnika z strukturę włosa...

Co do walki z łupieżem, to przypomniał mi się jeszcze inny stary sposób, który może nie jest swoistym remedium, aczkolwiek z pewnością nie zaszkodzi w przypadku włosów problematycznych (łupież, łojotok)... tuż po umyciu i spłukaniu letnią, wręcz chłodną wodą włosów, należy je raz jeszcze spłukać 1 litrem wody do którego wciskamy sok z całej cytryny. Wykonujemy przy tym delikatny masaż i pozostawiamy włosy do wyschnięcia. Metoda ta regularnie stosowana również działa :sexy:
 
Do góry