Jaki Sens Jest Zycia ?

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
życie ma sens ale nie zawsze. czasami jest tak że nic nam sie nie udaje i mamy wielkiego doła a czasami jest ok i wszystko idzie po naszej myśli i wtedy nasze zycie nabiera sensu.

Ana moje to tylko takie przyslowie "MOje zycie nabralo sesnu"
A jak mamy dola to zycie ejst bardziej sensowne niz jak ejstesmy szczesliwi... bo wtedy mamy o co walczyc o co sie starac...
No ale pozlych chwilach przychodza dobre... potem znow zle i znow dobre... :D zycie <_<
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Nie pytajcie życia o sens, lecz mu je nadajcie.

Co do samobójstwa, nie martwcie się, to przechodzi z wiekiem. Zresztą zabijcie się droga wolna, ja płakał po was nie będe. Jesteście słabi i tyle.

Co do miłości, wiecie, w życiu nie zaznałem odrobiny miłości - dziewczyny nigdy nie miałem, miłości rodziców nie czułem, bo oni odkąd pamiętam ciąglę praca i praca byle by być najlepszym i mi to też wpajają. I jakoś dobrze mi się z tym żyje i nie czuje by moje życie było pozbawione sensu, morał - sens życia jako miłość jest bezsensu.

Mój sens życia? Żyć tak by mi było dobrze materialnie i umysłowo, bez ograniczeń bo tylko to życie mam, a po śmierci i tak nic nie będzie.
 

naruto93

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ludzie kurde wezcie sie do roboty a nie piepszcie o takich glupotach bo wam sie na serio cos stanie!!!!!!!!!(slowa mojej da-best mamy) co do mojego celu to wytrzymac do wakacji i ZOSTAC NAJLEPSZYM KARATEKA NA SWIECIE!!!!!! juz mam czarny pas ;)...........................gosciu przedemna mial racje w kilku punktach....ale po zyciu sa.... WAKACJE!!
 

Himmak

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2006
Posty
144
Punkty reakcji
0
Miasto
Ostrów Wlkp
Witam Wszystkich!
Każdy ma swój sens życia. Co tak naprawde jest sensenm, celem zycia. Pieniadze, kariera, wladza
Czy moze łza szczescia bliskiej osoby, usmiech obcej osoby na ulicy...
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Jamsen, czy to przypadkiem nie są publikacje Świadków Jehowy?
Jeśli tak to dziękuje i wysiadam.

I Vice Versa.
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
Sensem życia wg mnie jest spełnienie swojej Własnej Legendy:) dążyć do czegoś czego podświadomie się chce, ale nie bierze sie tego na pierwszy plan.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Człowiek ma wszczepioną chęć życia bez końca - nieumierania nigdy. Jakikolwiek więc sens życia bez uwzględnienia tej prostej prawdy jest bez sensu.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Skoro ma wszczepioną chęć życia bez końca, to dlaczego niektórzy popełniają samobójstwa, bądź jeżdzą po trybunałach praw człowieka aby zezwolili na eutanazję?
 

milenkaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2005
Posty
188
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
gdzieś tam...
świetość jest miarą życia chrześcijańskiego, więc jeżeli człowiek będzie do tego dążył to wszystko z pewnością będzie miało sens.... tak myślę..... ;)
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Skoro ma wszczepioną chęć życia bez końca, to dlaczego niektórzy popełniają samobójstwa, bądź jeżdzą po trybunałach praw człowieka aby zezwolili na eutanazję?
Dlatego, że są rozchwiani emocjonalnie, popadli w depresję, nie radzą sobie z problemami - to w przypadku samobójców.
na eutanazję decydują się ci, którzy mają przed sobą widmo powoilnej i bolesnej śmierci.
Człowiek zdrowy na ciele i umyśle nie chce umierać.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
To pewnie zabrzmi banalnie ale według mnie o sensie życia mozna mówić jak sie to życie przeżyje. Wszelkie wypowiedzi w tym temacie są autorstwa ludzi, którzy zaczynaja życie i jedynie domniemaja co ich czeka. To też jest ważne żeby wiedzieć czego od życia sie chce ale ocene można wystawiac dopiero po fakcie. Sens życia dla każdego jest inny. To właśnie przeżyte lata pozwalają na określenie czy miało to sens. Dla mnie życie miało sens bo cos dobrego po mnie zostanie. W pamieci ludzi i w realnym świecie. I może to jest właśnie ten sens życia, żeby cos po nas zostało. Żeby nie odejść tak bez śladu i wspomnienia....
 

sofinetka

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Sens życia. Temat diabelnie długi, poplątany niczym węzeł gordyjski i nie da się go ująć w kilka słów. Dla każdego sens życia oznacza zupełnie coś innego i jednej recepty nie ma.Zgadzam się że ciężko mówić sensie życia na starcie. O tym się mówi, kiedy już meta majaczy się na horyzoncie.
 

Mucha

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2006
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
mam wiedzieć??
aaa sens życia....eh..ja go nie mam... ciągle szukam:p, ale nie wiem jak to będzie tyle juz się przeszło, że już nie mam ochoty żyć :(
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Bez obrazy ale jeśli kilkunastoletnie albo dwódziestokilkuletnie osoby wypowiadją się o sensie życia to jest to .. zabawne.. Pozdrawiam:)
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Bez obrazy ale jeśli kilkunastoletnie albo dwódziestokilkuletnie osoby wypowiadją się o sensie życia to jest to .. zabawne.. Pozdrawiam:)

ohhh... ja uważam, że to dyskryminacja :D
tu ludzie dają swoje poglądy...
ale jak już uważasz to za śmieszne to może podasz swój?...
 
Do góry