Jaki płyn chłodniczy na zimę?

kimono777

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Cześć
mam pytanie - po jakim czasie trzeba wymienic płyn w chłodnicy? To zalezy od kilometrażu czy może co jakiś okreslony czas się go zmienia? Ja już od 4 lat nie zaglądałem do chłodnicy, więc chyba najwyższa pora(?).

Swoją drogą jakich płynów/koncentratów używacie i co byście polecili?

Pozdrawiam,
Kimono777
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
płyny o przedłużonej ważności to do 5 lat nawet, ale jak się kupuje auto to dobrze spuścić płyn i zalać od nowa.

sam używam czegoś co mi mechanik polecił a dolewam prestone bo jest uniwersalny i pasuje do każdego innego płynu
 

markos.77

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Cześć
mam pytanie - po jakim czasie trzeba wymienic płyn w chłodnicy? To zalezy od kilometrażu czy może co jakiś okreslony czas się go zmienia? Ja już od 4 lat nie zaglądałem do chłodnicy, więc chyba najwyższa pora(?).

Swoją drogą jakich płynów/koncentratów używacie i co byście polecili?

Pozdrawiam,
Kimono777

Hejka,
z tego co wiem to 3 lata to zalecany okres wymiany. Jeśli stosujesz jakiś lepszy płyn i jezdzisz niewiele to możesz ewentualnie wytrzymać 4 sezony, ale nie zalecałbym tego rozwiązania. Tzn oczwyiście zalecam kupno dobrego płynu, zwłaszcza jeśli jak 3/4 Polaków (w tym ja ) jeździsz kilkuletnią używką, to przyda się płyn z dobrymi parametrami, który zadba o kondycję sfatygowanej już chłodnicy.

Osobiście używam Maxmastera yellowcool i nie mam powódów do narzekania. Nawet cenowo jest w porządku bo butla kosztuje 24 zł, czyli 8 zł rocznie. No chyba ze jednak bedziesz jezdzil 4 lata na nim to wychodzi 6 zł

Pozdr.
Markos
 

regaciarz

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
39
Punkty reakcji
1
w Saabie miałem chyba Topdrive z Tesco( 20zł za 5 litrów, taki w czerwonej bańce) i dwa lata temu odpalałem rano samochód przy -38,5*C i nic nie zamarzło. Teraz w Volvo mam Prestone bo takiego w warsztacie używamy ;)
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
ja również do Volvo używałęm Prestone, ale teraz wymieniłem na nasze Borygo Alu Formuła ... do tych tanich supermarketowych płynów nie mam zaufania (szkoda chłodnicy)
 
Do góry