Jaki olej do silnika?

LukaszM88

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2015
Posty
51
Punkty reakcji
0
W jaki sposób dobiera olej silnikowy do swoich samochodów?? Korzystacie z jakiś aplikacji czy wiedzy innych bardziej doświadczonych użytkowników?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
no ja mam taką darmową aplikację Lubematch która idealnie dobierze odpowiedni olej do modelu i marki auta,
 

LukaszM88

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2015
Posty
51
Punkty reakcji
0
dzięki za radę. Poszukałem sobie swojego auta. Byłem potwierdzić te zdobyte informacje u mechanika. Potwierdził i polecił mi olej z Shella Helix Ultra
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Wiesz, ze ten olej ma tehnologie pure plus, więc olej bazowy jest na bazie gazu ziemnego.
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
a zastanawia mnie równiez to czy tylko Shell stosuje ta technologię Shell PurePlus ?
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
LukaszM88 napisał:
a co ta technologia daje??
Olej bazowy na bazie gazu ziemnego sam w sobie ma niskopopiołową formułę, więc ze spalania tyle popiołu nie ma. Dobrze się sprawdza w silnikach aut z filtrem czastek stałych.

Aro38 napisał:
a zastanawia mnie równiez to czy tylko Shell stosuje ta technologię Shell PurePlus ?
Nie słyszałam, żeby inni producenci to mieli. Shell sam wydobywa zarówno gaz ziemny jak i ropę, więc nie muszą skupywać oleju bazowego, a sami go robią. Doskonale wiedzą co w nich jest jesli o skład chodzi.
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
nie no moim zdaniem najlepszy jest właśnie syntetyczny i taki kupuje Shell Helix Ultra 5 W-40
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
właśnie w moim nowym samochodzie poprzedni właściciel lał shella. Mówi że oczyszcza silnik. Jeszcze nie wymieniałem oleju więc nie wiem jak ten olej będzie wyglądał.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
A masz informację kiedy ten wcześniejszy wlaściciel wymieniał olej?
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
mówił że wymieniał jakieś 5-6 tysięcy temu. Zdecydowałem się wymienić nie patrząc że jeszcze mógłbym jeździć. Jak nie pamiętał dokładnie kiedy wymieniał to nie ufałem mu do końca. Znowu wlałem Shella.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
mazi07 napisał:
mówił że wymieniał jakieś 5-6 tysięcy temu. Zdecydowałem się wymienić nie patrząc że jeszcze mógłbym jeździć. Jak nie pamiętał dokładnie kiedy wymieniał to nie ufałem mu do końca. Znowu wlałem Shella.

A którym Shell zalałes?
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
mechanik zalał Shell Helix. Który dokładnie to musiałbym go zapytać bo nie sprawdzałem.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
mazi07 napisał:
mechanik zalał Shell Helix. Który dokładnie to musiałbym go zapytać bo nie sprawdzałem.
No tak z ciekawości pytam. Ale masz Shell syntetyk, półsyntetyk czy mineralny?
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
A może zapytać fachowców, mechaników samochodowych? Od biedy można przecież nawet zadzwonić i zapytać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Na pewno można i jest nawet szansa, że powie nie komercyjnie tylko realnie tak jak jest. Ale jakoś wole sama móc sprawdzić. Na LubeMatch wchodzisz i sama możesz sprawdzić bez wysiłku po kilku kliknięciach.
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Ja leje do swojego taki jaki jest rekomendowany jeśli chodzi o parametry. 5W40 a marki oleju to Motul, Shell Helix Ultra, Valvoline a obecnie Total 9000
 

nutellka

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
Ja serwisuję tylko w aso (jeśli ktoś ma BMW to polecam Bawarię Motors w Warszawie) więc wlewają mi olej oryginalny, tak, jak zaleca producent. Pewnie gdyby nie ten fakt, to pytałabym w salonie jaki jest oryginalny olej i taki też kupiła.
 
Do góry