Jaki macie sposoby na upalne dni?

S

Sumik777

Guest
Witam jak sobie radzicie z upałami dni? Ja polecam zimną wodę z cytryną fanie odświeża i ochładza.



Pozdrawiam.
 

Andrea55

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
177
Punkty reakcji
0
Jak jest wielki upał to staram się nie wychodzić z domu. A zimny prysznic jest dla mnie w takie dni najlepszy.
 

piksel-2

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2008
Posty
86
Punkty reakcji
1
Najlepszym sposobem na ugaszenie pragnienia wywołanego upalnym dniem jest piwo. Piwo schładzamy do temperatury 8C i dodajemy do niego jeden bądź dwa plasterki cytryny, ilość wedle własnego smaku. Taki napój da nam sile i energie na przetrwanie upalnego dnia.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Zawiązuję na szyi apaszkę w której są kostki lodu. Powoli się topią a zimna woda spływa po karku :)
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
A ja mam zupelnie cos innego.Jedynym sposobem na upal,moim zdaniem,jest goraca herbata bez cukru.Pic sie nie bedzie chcialo,chociaz bedzie jeszcze cieplej,ale po chwili goraco przejdzie.Ewentualnie niegazowana woda mineralna,nie za bardzo schlodzona.
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Ja w upalne dni piję dużo wody. Czasami dorzucam jeszcze do wody cytrynę i lód dla orzeźwienia. Wiem jednak, że w wielu krajach podczas upałów pije się herbatę. Musze kiedyś spróbować :)
 

misiektygrysek

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
236
Punkty reakcji
8
Wiek
41
Ja w upalne dni piję dużo wody. Czasami dorzucam jeszcze do wody cytrynę i lód dla orzeźwienia. Wiem jednak, że w wielu krajach podczas upałów pije się herbatę. Musze kiedyś spróbować :)

Też właśnie muszę spróbować z tą herbatą :p Jak narazie to upałów nie ma :)
 

Zbys

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Też właśnie muszę spróbować z tą herbatą :p Jak narazie to upałów nie ma :)


Tak też o tym słyszałam, ponoć gorąca z listkami mięty gasi pragnienie. Ja jakoś tego nie widzę, zwłaszcza w upały. Więc preferuję stary sprawdzony sposób czyli – mrożona herbata (ostatnio na stronie klubu Dilmah widziałam strasznie fajne przepisy) :eek:k: nie tylko gasi pragnienie, jest niegazowana więc nie chce się po niej pić, a na dodatek chłodzi dzięki kostkom lodu :D
 

TonyHawk

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Tak też o tym słyszałam, ponoć gorąca z listkami mięty gasi pragnienie. Ja jakoś tego nie widzę, zwłaszcza w upały. Więc preferuję stary sprawdzony sposób czyli – mrożona herbata (ostatnio na stronie klubu Dilmah widziałam strasznie fajne przepisy) :eek:k: nie tylko gasi pragnienie, jest niegazowana więc nie chce się po niej pić, a na dodatek chłodzi dzięki kostkom lodu :D

O tak stanowczo mrożone herbaty to jest świetne rozwiązanie na upały :) Ja sięgnąłem ostatnio na moją ulubioną stronę klubu miłośników dobrej herbaty i znalazłem po prostu pyszne przepisy na mrożone herbaty :)
 

Zbys

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
O tak stanowczo mrożone herbaty to jest świetne rozwiązanie na upały :) Ja sięgnąłem ostatnio na moją ulubioną stronę klubu miłośników dobrej herbaty i znalazłem po prostu pyszne przepisy na mrożone herbaty :)


Pyszne to znaczy jakie? ;)Może zdradzisz jakiś ulubiony przepis? ;) Byłam na tej stronie i nie powiem znalazłam swoje ulubione smaki :D A bawiłeś się może komiksem Dilmah? Jak to Twoja ulubiona strona to musiałeś go znaleźć ;) Ja odkryłam go wczoraj i mam zajęcie w deszczowe dni :D
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Krem z filtrem, aby nie spalić skóry, i wyjść. Mamy darmową saunę. Da się przeżyć, ale koniecznie kapelusz na łeb, co by mózg się nie roztopił xD
 

TonyHawk

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Pyszne to znaczy jakie? ;)Może zdradzisz jakiś ulubiony przepis? ;) Byłam na tej stronie i nie powiem znalazłam swoje ulubione smaki :D A bawiłeś się może komiksem Dilmah? Jak to Twoja ulubiona strona to musiałeś go znaleźć ;) Ja odkryłam go wczoraj i mam zajęcie w deszczowe dni :D

Oczywiście że mam :) Poczytaj sobie ten wpis na blogu http://klub.dilmah.pl/blog/2011/07/11/dorota-smakuje-herbate/ jest tam herbata biała z dodatkiem owocu liczi :) no po prostu raj na ziemii :) A co do komiksu to oczywiście bawiłem się i nawet zgłosiłem swój do konkursu :)
 

AnnaMaryja

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
W upalne dni polecam nawilżającą mgiełką do twarzy(można ją kupić w drogerii lub aptece).Ja używam akurat aloesowej mgiełki z Laboratorium Natury, która bardzo dobrze się sprawdza nie tylko w gorące dni. Ponadto polecam do picia tak jak inni wodę z cytryną i miętą, którą zatapiam w kostkach lodu.
 

koyote

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Kilka razy dziennie prysznic z żelem chłodzącym (niestety zwykle mają nutkę męskiego zapachu - chyba że jestem ślepa i typowo kobiecego nie znalazłam ;) )
Woda z cytryną.
Wilgotny ręcznik albo chustka na ramionach.
Wiatraczek :)
 
Do góry