Jaki kolor łazienki?

Janek1234

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
zależy jaki styl preferujesz, jak masz np. wc retro :p to musisz raczej trzymać się bardziej tradycyjnych kolorów i nie eksperymentować z jakimiś jaskrawymi barwami, jeżeli natomiast łazienkę chcesz bardziej nowoczesną to możesz szaleć, aczkolwiek preferowanymi kolorami byłyby chyba jakieś odcienie jasne, które ocieplą trochę wnętrze i sprawią, że łazienka bez okna będzie jaśniejsza
 

margaretkaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Jeśli łazienka nie ma okna - to rzeczywiście, wypadałoby zastosować jaśniejsze kolory. Nie jest to jednak konieczność bo bardzo ładnie prezentują się beże i brązy lub w ogóle kolory, które lubisz - z umiarem oczywiście dobrane ;) Dobre rozwiązanie to też płytki mozaikowe albo ogromne lustro i przeszkolona kabina prysznicowa. Można też np. zastosować jakieś oryginalne oświetlenie jednej ze ścian ;) Sama przymierzam się do remontu łazienki więc powoli szukam inspiracji ;)
 

Gosia31

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Do "ciemnej" i małej łazienki najlepiej chyba wstawić jasne kolory, duże lustra i jak najwięcej oświetlenia (ledy, halogeny).
A prawda jest taka, że ile osób, tyle koncepcji. Zawsze możesz skontaktować się z architektem wnętrz i wspólnie wybrać na podstawie
wizualizacji to, co Ci odpowiada.
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
Zgadzam się z margaretka11 sam niedawno robiłem remont łazienki i powiem Wam, nie było lekko.... szukałem dużo przykładów aranżacji łazienek, żeby wybrać coś odpowiedniego, znaleźć jakąś inspirację i udało się. W sumie to znalazła go moja narzeczona a oto inspiracja http://ap77.gourl.org i jak Wam się podoba?
 

marekkat3

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
mi się podoba ale dorzuciłbym trochę oświetlenia bo lubię mieć jasno w łazience a ta aranżacja trochę ciemna jak dla mnie, zakup dobrej świetlówki o dużej mocy powinien rozwiązać ten problem i tą aranżację z chęcią bym wprowadził do swojej łazienki
 

Malta85

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
@Dragon85 strasznie ładna aranzacja. wlasnie dokladnei czegos w tym stylu szukam i taki dekor mi sie podoba:) Jak sie sprawdza u Was ta lazienka? Ja bym chyba ty;ko zrezygnowala z jednej umywalki, bo nie jest nam potrzebna :) ale projekt sliczny, zaraz przegladne inne propozycje na stronie tej glazury krolewskiej.
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
@Dragon85 strasznie ładna aranzacja. wlasnie dokladnei czegos w tym stylu szukam i taki dekor mi sie podoba:) Jak sie sprawdza u Was ta lazienka? Ja bym chyba ty;ko zrezygnowala z jednej umywalki, bo nie jest nam potrzebna :) ale projekt sliczny, zaraz przegladne inne propozycje na stronie tej glazury krolewskiej.
łazienka, którą Ci pokazałem sprawdza się idealnie :) nie ma z nią żadnych większych problemów, oprócz dbania o czystość - ale tu króluje moja Pani :) myślę, że spokojnie możesz zastosować podobne rozwiązanie. A spodobało Ci się coś na tej stronie?
 

Ale_To_Było_Dobre

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
fajnym rozwiązaniem dla niezdecydowanych jest połączenie kafelków ze ścianami pomalowanymi farbami...teraz na rynku mozna dostac bardzo dobre farby do pomieszczen wilgotnych i mokrych, także mozliwości eksperymentowania jest mnóstwo;)
 
Z

zypek84

Guest
Dla mnie bardziej istotna od koloru płytek jest umywalka. Zobaczcie jakie teraz cudeńka można kupić:
http://www.e-inclusive.pl/Umywalki-%C5%82azienkowe/Umywalki-nablatowe/Umywalka-Ravak-Classic-600-XJD01160000.html
Ma ktoś w domu coś podobnego? Czy to jest użyteczne?
 

Nina36

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
hm ważniejsza od koloru jest umywalka? dla mnie jednak kolor płytek i w ogóle ;) przede wszystkim to kolor będzie decydował o charakterze mojej łazienki. Do małej łazienki bez okna, to ja bym jednak polecala jasne kolory. pastele są ok, bo intensywne kolory tylko zmniejszają wizualnie. ja osobiście preferuję beże. albo coś jak tutaj http://www.terrano.com.pl/oferta/ceramika-sanitarna/keramag.html te niebieskawe zdjęcia wyglądają bardzo przyjemnie, choć niby niebieski to zimny kolor... Pozdrawiam :)
 
C

compton_style

Guest
Tu jest całkiem ciekawy artykuł o urządzaniu małej łazienki. Niestety fakt, budownictwo prlowskie zostawiło sporo maciupeńkich łazienek, z którymi ciężko cokolwiek zrobić.
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Szczególnie w blokach z wielkiej płyty były malutkie łazienko-ubikacje z mnóstwem wystających rur...

Co do koloru łazienki, to raczej jakiś błękitno-seledynowy, spokojny kolor :)
 

janek727

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Oczywistym rozwiązaniem są jasne kolory, które optycznie powiększą wnętrze. Dobrym rozwiązaniem jest też duże lustro! Będzie jaśniej i przestrzenniej!
 

michalkurek

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
podoba mi się ta propozycja, ale ja jednak bym stawiał na coś bardziej żywego... ten niebieski to jednak bardzo zimny kolor. przykładowo, moja łazienka to połączenie brązu, bieli i różnobarwnych dekorów i wygląda to całkiem dobrze ;))
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Osobiście podoba mi się takie połączenie kolorów w łazience: http://n-design.pl/#/pl/galeria/dom_pod_warszaw%C4%85?p=947 Z jednej strony wygląda klasycznie, ale też bardzo elegancko. W takiej łazience na pewno spędzałabym wiele godzin ;)
 

ramsay

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
19
Punkty reakcji
1
Oprócz jasnych kolorów, ważne jest też, żeby takiego małego wnętrza niepotrzebnie nie przytłaczać. Warto dobrać odpowiednie sprzęty - np. jeśli kabina prysznicowa będzie przejrzysta, narożna, z rozsuwanymi drzwiami, np. taka jak ta http://www.sanplast.pl/produkty/produkt/3139/ - zyskamy więcej przestrzeni.
 

Żona

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Myślę, że dzięki zastosowaniu dużej ilości bieli, bedziesz miala mozliwo s c polaczenia jej z roznymi innymi mocnymi odcieniami, nawet czerwonym!
 
Do góry