jaki kierunek studiów wybrać

pablo199

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Zdawałem maturę 2 lata temu : polski podstawy - 65%,ang. podst.-88%,biol. roszrz. 56% oraz chemia rozszrz. 82 % . Cały czas się jaki kierunek studiów wybrać - nie chcę abym po 5 latach nauki pracował w hipermarkiecie albo coś tego typu i jednocześnie aby to nie były studia ekstremalnie trudne .Ma ktoś jakiś pomysł ?
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
Moim zdaniem nie ktoś obcy powinien ci wybierać na jakie studia masz iść... ale ty sam to powinieneś

Co cie interesuje? wybierz takie studia które cie zainteresują i rozwijaj się w tym kierunku ;)
 

pablo199

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
problem jest taki , że ja już studiuje drugi kierunek (pierwszy był nietrafiony) i raczej ten też sobie odpuszcze . Nie chce iść na nić humanistycznego , ale też dobrze by było jakby nie było za dużo fizyki .
 

ludzikowa91

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2009
Posty
77
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk :)
A jakie to te dwa kierunki, które okazały się nietrafione?

Bo skoro na maturze z całkiem niezlym wynikiem była rozszerzona biologia i chemia to może jakieś biologiczne lub medyczne kierunki?
 

pablo199

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
studiowałem fizykę na politechnice warszawskiej , a teraz biologię na uniwersytecie
 

wojtas032k

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2010
Posty
91
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Miasto
Brooklyn NY
Hmm jak tak dobrze idzie ci z Biologi i Chemii to może idzie na kierunek Botaniki albo Zoologii
Jak idę na Ratownictwo Medyczne później na pewno czeka mnie ciekawa praca :D
 

pablo199

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
rozwarzałem ratownictwo medyczne (pewnie dostałbym się) ale pracując jako ratownik medyczny zarabiasz tyle , że nie idzie rodziny utrzymać . Chociaż zdawałem biologię to raczej jej nie lubie i nie przychodzi mi łatwo uczenie się tego .
 

kawusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
nie podobała Ci się fizyka? za trudna czy za nudna?
dlaczego nie pasował Ci ten kierunek?
 

pablo199

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
jednak nie dla mnie, nie była aż tak trudna , ale jakoś jednak zrozumiałem , że na inżyniera się nie nadaje
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Cały czas się jaki kierunek studiów wybrać - nie chcę abym po 5 latach nauki pracował w hipermarkiecie albo coś tego typu i jednocześnie aby to nie były studia ekstremalnie trudne .Ma ktoś jakiś pomysł ?
Niestety, już jesteś na to skazany ; (

Moje opcje : kominiarz (ponoć nawet spoko robota, w sumie rozważałem kiedyś, po procentach ^^), pedagogika (bo laski), ewent. szukać w życiu właściwej drogi (w sumie to polecam ;) )
 
Z

zypek84

Guest
Podsyłam linki do tych kierunków, które są szczególnie popularne:
http://szukajeksperta.com/blogs/view/598/popularnosc_kierunkow_studiow
Który ci najbardziej odpowiada?
 

lukaszenko88

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ochrona środowiska? albo trochę w innym kierunku Automatyka i Robotyka (wybieram się w tym roku) http://www.wskiz.edu/index.php?option=com_content&task=view&id=2988&Itemid=1to jest artykułna podstawie Szacunków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jest w nim mowao trendach na rynku pracy (era inżyniera) oraz co ważne średnie zarobki inżynierów u nas w kraju. Myślę, że warto się wybrać na coś technicznego jak potem nie chce się trafić na zmywak:)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Wiecie co u Dziewulskich otwiera sie fajnie brzmiący kierunek Efekty Specjalne FX i Protetyka. Generalnie chodzi tutaj o rany, obrażenia , robienie odlewów itd...W sumie jesli ktoś ma już podstawy wizażu i charakteryzacji powinien pomyśleć nad tym kierunkiem.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Dokładnie, nie wiadomo co doradzic, jesli nie znamy Twoich zainteresowań. Ale mysle ze trzeba na pewno sie nimi kierować, ale równiez i tym zeby po zakończeniu nauki nie było problemów ze znalezieniem pracy.
 
Do góry