Jaki język wybrać?

Ala908

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, jestem studentką 2 roku ekonomii, znam bardzo dobrze język angielski, mam kilka certfikatów, zastanawiam się nad wyborem nauki drugiego języka obcego... jaki język warto znać? Dodam, że probowalam naukę niemieckiego, ale język tak średnio mi się spodobał. Specjalizuję się w branży ekonomiczno-prawniczej. Pozdrawiam!
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
skoro masz już w jakiś stopniu opanowany język angielki to warto jest wybrać jakiś inny język. Skoro nie podoba ci się niemiecki to może francuski, włoski, albo hiszpański,
ale myślę, że fajnie by było tez wybrać, jakiś nietypowy język, może faktycznie jakiś duński, albo czeski??
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
W cenie jest język chiński (ale baaardzo trudny - znajomy się uczył i czasami mówił, że już nie daje rady, ale się uparł) i suomi, ale podobno teraz warto też uczyć się języka rosyjskiego (wraca do łask). Na pewno jakiś oryginalny język, którego znajomością nie wszyscy mogą się pochwalić. To dodatkowy plus. Ja chętnie pouczyłbym się hiszpańskiego.
 

avava

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Miasto
Łomża
powiem tak angileski to zarabisty jesyk tez go lubie ;) niemiec- nie lubie szwabskiego ;) tak jak Ty ;) :sexy: wg mnie hiszpanski albo rosyjski ;) warto ich sie uczyc pozdrawiam :sexy: :bag: :eek:k:
 

Cox_

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Dobrą inwestycją jest portugalski, węgierski, francuski, języki skandynawskie i orientalne, ale na dobrą sprawę każdy kolejny język obcy opanowany w dobrym stopniu jest świetnym atutem ;)
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Holenderski/norweski.
i tu się zgodzę na temat opłacalności tych języków, ale jednak nie w branży prawniczej czy ekonomicznej, bardziej jakieś inżynieryjne zajęcia ; ]
Dlaczego ? Ponieważ na arenie międzynaradowej zazwyczaj gadają po angielsku, albo za pomocą zawodoych tłumaczy.

Wszystko zależy czy autorka tematu chce jechać za granicę, czy nie. Jeżeli tak - to język kraju w którym chce mieszkać, bądź jak już go umie - kraju z którym ten ma dobre kontakty gospodarcze. Natomiast w Polsce to teoretycznie niemiecki albo rosyjski, ale to ogólnie nie ma znaczenia.

A angielski ssie, okropny język ;p , ale jednak jest potrzebny i trzeba się go możliwie najlepiej nauczyć...
 

b.rutka

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
i tu się zgodzę na temat opłacalności tych języków, ale jednak nie w branży prawniczej czy ekonomicznej, bardziej jakieś inżynieryjne zajęcia ; ]
Dlaczego ? Ponieważ na arenie międzynaradowej zazwyczaj gadają po angielsku, albo za pomocą zawodoych tłumaczy.

Wszystko zależy czy autorka tematu chce jechać za granicę, czy nie. Jeżeli tak - to język kraju w którym chce , bądź jak już go umie - kraju z którym ten ma dobre kontakty gospodarcze. Natomiast w Polsce to teoretycznie niemiecki albo rosyjski, ale to ogólnie nie ma znaczenia.

A angielski ssie, okropny język ;p , ale jednak jest potrzebny i trzeba się go możliwie najlepiej nauczyć...
Angielski jest ok, ale nie wiem, czy wybrać angielski czy niemiecki. Na Ogrodowej, do której się wybieram, są 2 języki. Nie wiecie przypadkiem, który wykładany jest na lepszym poziomie? Bo może zamiast marnować czas na powtórki, lepiej wybrać jako drugi język hiszpański?
 
K

kinga_sc

Guest
Hiszpan jest teraz w cenie głównie jeżeli chodzi o firmy produkcyjne, tak samo włoski czy francuski.
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Wiesz wydaje mi się, że wszytko zależy od tego z jakiego kraju pochodzi klient albo partner biznesowy. Oczywiście język angielski to podstawa, oprócz tego warto znać jeszcze dobrze niemiecki i francuski. warto dobrze zastanowić się sposobem uczenia się języka, według mnie skoro Twoja dziedzina to głównie ekonomia i prawo - to najlepszym rozwianiem będzie jakiś biznesowy kurs. Może coś takiego:http://www.francuski.com.pl/kursy-specjalizacyjne
 
R

rusalka_lesna

Guest
Jeżeli zna się dobrze angielski, to owszem, warto pozwolić sobie na naukę innego języka. Ja, co prawda stawiam na wysoki poziom w znajomości jednego języka, dlatego gdybym brała drugi, to nie porzuciłabym całkowicie nauki angielskiego. Warto go szlifować, tym bardziej, że szkoły językowe np. Axon oferują bardzo ciekawe oferty.
 

.Szyszka.

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hmm ja bym wybrała włoski podobno jest bardzo łatwym jezykiem i łatwo sie go nauczyc :)
 
Do góry