Jaki Jest Najłatwiejszy Język Programowania?

Status
Zamknięty.

kubakrajewski

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
Potrzebuję bardzo szybkiej pomocy z waszej strony , więc dlatego zgłosiłem się tutaj.
Może znacie jakiś łatwy język programowania?
Jestem w 3 klasie gimnazjum i chciałbym stworzyć jakiś program.
Myślę że mi pomorzecie.

P.S. Znak HTML-a na poziomie eksperta , ale to nic mi nie da w programowaniu.
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Tak na dobry początek to Pascal albo C. Ja bym stawiał raczej na C, ale to jest moja osobista opinia. Niektórzy wolą Pascala.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
najwiecej bedziesz mial z nauki C/C++ sa najbardziej multiplatformowe i najcześciej używane, a jezeli juz poświecic czas to na coś poważnego
 

kubakrajewski

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wielkie dzięki za poradę bo wiem już jaki język wybrać (Pascal).
Ale w dalszym ciągu nie wiem jak ściągnąć jakiś kompilator tego języka.
Nie znam żadnych stron z tym związanym , a jak wpisze to wyrażenie w Googlach to wyświetlają mi się oferty kupna książek o tym języku.

Pomóżcie!!!

P.S. Dziękuję Tuxowi oraz Yetiemu - dzięki waszej szybkiej odpowiedzi nie tracę już czasu.
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
Kompilatory pascala to np. :
Turbo pascal
free pascal

JEżeli chcesz tworzyć programy okienkowe to możesz posłużyć się pakietem Delphi.Po rejestracj ina stronie producenta można go używać za darmo do celów niekomercyjnych.
 

kubakrajewski

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
Golem dzięki za wskazanie mi programów Pascala , a tak nawiasem mówiąc to nie za bardzo wiem co to są programy okienkowe.
Ale i tak wielkie dzięki za wskazanie mi kompilatorów.

P.S. Jakby ktoś mógł to niech mi napisze co to są programy okienkowe.
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
Oględnie mówiąc programy okienkowe to programy na winde.Są one 32 bitowe.Możesz je tworzyć delphi za pomocą języka "object pascal".Najczęściej do ich tworzenia używa się jednak języków "c++" i "visual basic".

Za pomocą "czystego" pascala stworzysz jedynie programy 16 bitowe, które jednak powinny otworzyć się w windzie dzięki temu że ma ona 16 bitowy podsystem.Czyli cmd.Chyba tyle.Jeśli coś namieszałem niech ktoś mnie poprawi. :D
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
C/C++ sa najbardziej multiplatformowe
Bzdura. W c++ rózne typy podstawowe zajmują rózną ilość pamięci na róznych typach komputerów, a to jest niebagtelny problem. Poza tym korzystniej jest nie mówić mulitiplatformowe, lecz przenośne - posty będą zrozumiałe dla większej liczby ludzi. Przenośnym językiem o niemałej popularności jest "C++--" czyli Java. Początkowo była projektowana do obsługi przystawek do TV, lecz teraz można odpalić programy w niej napisane na prawie wszystkim.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Wytlumacz mi dlaczego bzdura bo nie rozumiem. Dla mnie multiplatformowosc (x86, amd64, epic, ppc itp) oznacza ze w danym jezyku da sie pisac na roznych komputerach po roznymi systemami.
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Umieszczę tylko krótki cytat z Thinking in Java(wyd III s.78), a jak jesteś zainteresowany to w tej książce są jeszcze liczne porównania tych języków:

"Specyfikacja Javy określa dokładnie rozmiar każdego z typów podstawowych. Rozmiar ten jest niezmienny i niezależny od architektury sprzętowej,(w C++ jest - przypis mój) w przeciwieństwie do większości innych języków. Ta niezmienność rozmiaru jest jedną z przyczyn tego, że programy Javy są aż tak przenośne "

To, że da się pisać(chociaż to jest złe sformułowanie, raczej można wykonać) to za mało(pod tym względem java też jest lepsza niż c++). Chodzi o to że zdarza się że kod który działa na jednej maszynie nie działa na innej. W javie taki problem nie istnieje.

C++ jest najpopularniejszym językiem z innych względów - jest dużo szybszy. Nie ma tam czegoś takiego jak garbage collector, ale za to sam musisz się zająć zwalnianiem dynamicznie przydzileonej pamięci. Poza tym w c++ nie ma sprawdzania czy wykroczyło sioę poza obszar tablicy, w javie takie sprawdzenie jest. Poza tym w javie panuje porzą dek z nazwami, w c++ trzeba było wprowadzić przestrzenie nazw inaczej robienie dużych programów okazałoby się koszmarem. Ale java jest coraz szybsza i za jakiś czas gdy argument szybkości po prostu zniknie to właśnie java stanie się najpopularniejszym językiem.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
widze ze nie do konca sie zrozumielismy ale ok. nie chodzilo mi o to ze jeden program da sie uruchamiac na dowolnym systemie bez zmian w kodach zrodlowych i ponownej kompilacji, ale o to ze ten jezyk jest obecny na 90% platformach.
 

ZienQ

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Jak co 3 lata, to co 3 lata ;P

Polecam Pascala , jak na początek.
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Osobiście też radzę dać sobie spokój z pascalem i przejść do jeżyka w którym można coś już realnie zrobić.
Podstawy które poznaje się w tym języku można równie poznać w każdym innym.

Chyba ogólnie najprostszym językiem programowania jest python, ale mało osób z niego korzysta.
 

skadmin

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Miasto
Poznań, Łódź
Po co uczyć się Pascala, jest to przestażały język już praktycznie nieużywany. W dodatku nie działa w oparciu o klasy. Szkoda czasu.
Ja proponuję Jave EE, można też pobawić się PHP.
 
Status
Zamknięty.
Do góry