Jaki gatunek lubicie najbardziej ?

A

Anitkaa

Guest
Ja czytam różne rodzaje książek.
Jedyne, za czym nie przepadam to fantastyka w stylu Lema...
 

innapani

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Muszę przyznać, że chyba najbardziej lubię biografie. Trudno mi to wytłumaczyć. Ostatnio przeczytałam biografie Coco Chanel i historię kobiety, której mąż dokonał ataku na Hitlera, jak wiadomo nieudanego. Lubię książki, w których tle czuć powiew historii, ludzi uwikłanych, którym los namieszał w życiu, których bohaterowie są niepokorni i trudno ich zaszufladkować... A może macie jakąś ulubioną książkę biograficzną godną polecenia ????
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Ogólnie każdy rodzaj oprócz bajek dla dzieci i na jakiś czas typu biografia :p
A najbardziej kryminały :)
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
przede wszystkim fantasy. oprocz tego moga byc jeszcze horrory, thrillery i cos o teoriach spiskowych. a w miedzyczasie czytam jeszcze jakies popularnonaukowe
 
P

Pałka

Guest
Glownie psychologiczno-filozoficzne :)
Nie strawie fantasy ani harlequinow :p
 

TheBestPL

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
zeby nie spamowac na forum to sie spytam tutaj:)
czym sie rozni fantasy od fantastyki? czy to jedno i to samo, tylko nazwa z ang.?
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
fantasy to utwory, w ktorych wystepuja elfy, krasnoludy, czarodzieje itp., czyli np. Tolkien albo Sapkowski.
a fantastyka to szersze pojecie zawierajace fantasy, ale jeszcze dodatkowo UFO, potwory, duchy, nadprzyrodzone zdolnosci (telekineza, przewidywanie przyszlosci itp.)
tak mi sie przynajmniej wydaje ;P
 

Gwynbleidd

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Fantasy przede wszystkim. Ostatnio zainteresowałem się też kryminałem, ale z braku czasu je "odstawiłem".
 

Ginewra_

Muchacha negri.
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
764
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Gdzie nikt mnie nie znajdzie.
Właściwie to wszystkie lubię, z wyjątkiem fantasy, sf i przygodowych. Do moich ukochanych gatunków zaliczam thrillery psychologiczne i książki nt. II wojny światowej.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
fantasy przede wszystkim. poza tym wszystkie gatunki ;) nie przebieram, a książki wchłaniam jak gąbka.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
u mnie to zależy od humoru..bardo lubie przygodowe [Cejrowskiego, Halika], jestem też fanką całej Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz [mimo, że już swoje lata mam], a czasami horrory [Koontz, Masterton]..także ogólnie czytam wszystko co w ręce mi wpadnie ;)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
ostatnio jestem fanką basni braci Grimm, bo dziecku czytam na dobranoc :D
 

Adela

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
88
Punkty reakcji
0
Fantastyka oczywiście. Szczególny sentyment mam do urban fantasy, ale ciężko w Polsce cokolwiek dostać z tego rodzaju - osobiście posiadam tylko trzy takie książki ("Danina", "Waleczna", "Wojna o Dąb"). Oprócz tego ogólnie lubię czytać o wampirach. :)
 
Do góry