Jaki film Science Fiction / Fantasy Polecacie ?

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Z fantasy to polecam "Grę o tron". Dla mnie to teraz kultowy serial. A z sf to polecam "Inwazja: bitwa o Los Angeles". Rewelacyjny film, zrobiony z niesamowitym rozmachem o inwazji obcych na Ziemię.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Miasto Cienia, Złoty kompas, Constantine, Dogma. Nieustraszeni bracia Grimm, Władcy umysłów, Dystrykt 9, 12 małp, Pandorum
 

konwalka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
a ogladal ktos starcie tytanow? ostatnio troche glosno bylo o tym filmie…
 

michaelz82

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Siedlce
18:45 jest na hbo wiec jeszcze masz chwilkę żeby zdążyć i sama się przekonać ;)
pozdrawiam, Michał
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Bradzo trudne pytanie, mam takich filmów sporo ale pomyślmy, hmm... Cała seria Underworld jest wspaniała, chociaż ostatnia część torchę podupadła, ale tylko ciut. Następnie ciekawym filmem jest ekranizacja książki, Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000. Z ostatnich filmów tego typu oglądałem Johna Cartera, przyjemny film warty obejrzenia.
 

Czciciel Kawy

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2012
Posty
25
Punkty reakcji
2
Szeroki temat. Opierając się na filmwebowych klasyfikacjach sc-fi jest zarówno Mechaniczna Pomarańcza (IMO świetna, ale nie każdemu się podoba) jak i Awatar (o którym w sumie mogę powiedzieć to samo :p ). Gdybym miał podać trzy, wybrałbym: Diunę, Watchmenów oraz Odyseje kosmiczne (obie).
Jeżeli mówimy o serialach (ktoś wspomniał Grę o tron) to Babilon 5, Firefly i chyba nowy BSG.
Z fantasy przykładowo Władca pierścieni, Gwiezdny pył, Jak wytresować (oswoić?) smoka.
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Firefly - Serial widziałem tylko wyrywkowo, niektóre odcinki. Ale za to kilka razy widziałem film powstały na bazie serialu. Powiem tak jest to jeden z lepszych filmów science-fiction jakie widziałem, akcja, fabuła, koncepcja kosmicznych kowboi robi swoje :D
 

Czciciel Kawy

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2012
Posty
25
Punkty reakcji
2
Serenity wyjaśnia wiele rzeczy z serialu, ale mi nie przypadł do gustu, może dlatego, że byłem obrażony na brak drugiego sezonu i odebrałem to trochę jak rzucenie czegoś fanom, żeby się nie burzyli. Klimat jest zupełnie inny, mniej space-westernu, więcej czystego sf, ale sam w sobie film nie jest zły. Co nie zmienia faktu, że uprzedni fani serialu oceniają go niżej niż ci, którzy zaczynali od filmu.

Inny serial, też trochę sf (właściwie post apokalipsa w wersji soft), który spotkał podobny los to Jericho. I sezon świetny, II, siedmioodcinkowy zrobiony po różnych petycjach itp, wyjaśnia wszystko i rujnuje klimat, a gwieździsty sztandar dziarsko powiewa.

Dla mnie najlepszym serialem pod względem scenariusza był babilon5 (z wolnym startem i pewnymi problemami z piątym sezonem, ale i tak najlepszy).
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Ogólnie Hamerykańca mają taką przypadłość że ciągle anulują jakieś dobre seriale np. Finder, Awake, Alcatraz, Ehh nie można z nimi A ciągną jakięs obyczajowe gnioty w których nic się nie dzieje i są nudne jak flaki z olejem
 

Czciciel Kawy

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2012
Posty
25
Punkty reakcji
2
Ale i tak ich obyczajówki są o niebo lepsze od rodzimych Klanów itp. Np Nip/tuck czy Desperate Housewives to dobre produkcje.
 
Do góry