Jaki film ostatnio zobaczyliście?

A

Aulelia

Guest
Ja oglądałam w nocy ten horror na TVN, w którym facet chciał wymordować całą rodzinę. Bałam się na tym jak jasna cholera.
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Ja oglądałam w nocy ten horror na TVN, w którym facet chciał wymordować całą rodzinę. Bałam się na tym jak jasna cholera.
pewnie chodzi ci o amityvile ten film jest na faktach jak by ktoś z was nie wiedział...
właśnie teraz go oglądam bo wczoraj przy nim usnełam i go nagrałam
 
A

Aulelia

Guest
pewnie chodzi ci o amityvile ten film jest na faktach jak by ktoś z was nie wiedział...
właśnie teraz go oglądam bo wczoraj przy nim usnełam i go nagrałam
Ja potem musiałam iść do łazienki i bardzo się bałam, że mnie jakiś duch przestraszy, heh. No tak, chodzi mi o ten film. Niby dużo osób nie zgięło, łącznie z początkiem {dobrze, że nic się nie stało tej drugiej rodzinie}, ale w sumie to nie chodziło producentom aby tak jak np. w "Pile" uśmiercić jak najwięcej ilość osób, tylko aby pokazać jakąś historię i takie filmy to ja bardzo lubię! Na faktach? Nie wierzę. Choć w sumie, to te duchy mogą być alegorią do codziennych zmagań z własnymi słabościami, a więc są to wytwory naszej wyobraźni. Pewnie takie same rzeczy dzieją się w głowach morderców, gwałcicieli i innych drani.
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Ja potem musiałam iść do łazienki i bardzo się bałam, że mnie jakiś duch przestraszy, heh. No tak, chodzi mi o ten film. Niby dużo osób nie zgięło, łącznie z początkiem {dobrze, że nic się nie stało tej drugiej rodzinie}, ale w sumie to nie chodziło producentom aby tak jak np. w "Pile" uśmiercić jak najwięcej ilość osób, tylko aby pokazać jakąś historię i takie filmy to ja bardzo lubię! Na faktach? Nie wierzę. Choć w sumie, to te duchy mogą być alegorią do codziennych zmagań z własnymi słabościami, a więc są to wytwory naszej wyobraźni. Pewnie takie same rzeczy dzieją się w głowach morderców, gwałcicieli i innych drani.
też bardzo lubię piłę,piątek 13,koszmar z ulicy wiązłów,lubię klasykę horroru i filmy właśnie na faktach takie jak Exorcyzmy Emily Rose która tak naprawdę nazywała się Anneliese Michel,Amityville,Teksańska masakra piłą mechaniczną,Nieznajomi który jest bardzo podobny to klimatu amitywille,PRZEPOWIEDNIA,Egzorcysta,oni nakręcili te filmy bo kiedyś coś takiego się stało dawno temu na pewno byśmy gdzieś w gazetach znaleśli że te filmy są na te podstawie...wiesz ludzie wieżą i nie wieżą w takie rzeczy ale ja jestem otwarta na takie rzeczy bo wiele jest na tym świecie rzeczy których nie widzieliśmy stygmaty wierze w nie,demony też w nie wierze ludzie którzy widzą duchy też wierze bo już nie raz oglądałam dokumenty na ten temat zawsze takie rzeczy klimaty mnie interesowały zawsze chciałam zostać na nocy w domu w którym podobno straszy
 
A

Aulelia

Guest
Co do "Piły" i horrorów tego typu- nie przypadła mi do gustu, bo fabuła kręci się wokół bezsensownej rzezi i to w zasadzie tyle.
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Co do "Piły" i horrorów tego typu- nie przypadła mi do gustu, bo fabuła kręci się wokół bezsensownej rzezi i to w zasadzie tyle.
wiesz ja mam tylko 4 filmy z horrorów które lubię oglądać piłę ale to dla tego że myślę że gdzieś na świecie może być taki człowiek albo będzie który może wpaść na coś takiego taką grę...
piątek 13 ale stare nie nowe...
koszmar z ulicy też stare bo już dawno nie oglądałam dobrego horroru...
i lubie halloween ale też stare...
teraz w horrorach jest za dużo krwi i krzyków i przez to one na mnie nie działają
 

lucas86

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
Skawina
wiesz ja mam tylko 4 filmy z horrorów które lubię oglądać piłę ale to dla tego że myślę że gdzieś na świecie może być taki człowiek albo będzie który może wpaść na coś takiego taką grę...
piątek 13 ale stare nie nowe...
koszmar z ulicy też stare bo już dawno nie oglądałam dobrego horroru...
i lubie halloween ale też stare...
teraz w horrorach jest za dużo krwi i krzyków i przez to one na mnie nie działają


Są też horrory, gdzie straszyć ma coś innego niż tylko krew, ale zgadzam się, że o dobry horror ostatnio bardzo trudno. Wkurzające jest, że scenarzystom chyba kończą się pomysły bo powstaje co raz więcej remake'ów klasy horroru, wspomne tutaj tylko o Piątku 13 czy Koszmarze z ulicy Wiązów, który niedługo pojawi się w kinach. Dlatego też ostatnio wole sobie oglądnąć jakiś thriller, bo tam o wiele łatwiej trafić na coś dobrego :)
 
A

Aulelia

Guest
Niektóre horrory i thrillery to aż śmieszą a nie straszą! Ja lubię filmy, w których tajemnica przeważa nad krwią, bo jeśli jest na odwrót to mamy do czynienia z chłamem. Oglądałam też "Teksańską masakrę" {a tak się składa, że producenci "Amityville" stworzyli "Piątek trzynastego" i właśnie "Teksańską masakrę piłą mechaniczną"}, choć to jest thriller, bo nie dostrzegłam żadnych zjawisk nadprzyrodzonych. W sumie to z moich obserwacji wynika, że w horrorze nie ma wylewu krwi, prócz powiedzmy początku, ale może się mylę. Horror ma wprowadzić w napięcie, zaś thriller wywołać wymioty u widza - tak ja do tego podchodzę. Oglądałam też "Egzorcyzmy Emily Rose" i wiem, że to jest na faktach, patrzyłam na niektóre dokumenty o Annalise na Youtube. Ale zgadzam się z Wami- mało jest teraz dobrych horrorów, pomijając klasykę. Nie miałam przyjemności obejrzenia właśnie tej klasyki, nie jestem zwolenniczką starych filmów, ale może się kiedyś skuszę.
 

lucas86

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
Skawina
Oglądałam też "Teksańską masakrę" {a tak się składa, że producenci "Amityville" stworzyli "Piątek trzynastego" i właśnie "Teksańską masakrę piłą mechaniczną"}, choć to jest thriller, bo nie dostrzegłam żadnych zjawisk nadprzyrodzonych. W sumie to z moich obserwacji wynika, że w horrorze nie ma wylewu krwi, prócz powiedzmy początku, ale może się mylę. Horror ma wprowadzić w napięcie, zaś thriller wywołać wymioty u widza - tak ja do tego podchodzę.

Nie do końca masz rację bo to właśnie głównym "zadaniem" thrillera jest trzymanie widza w napięciu i niepewności, niekoniecznie przy tym strasząc. Horror natomiast ma straszyć. Tylko, że niektóre straszą bezkrwawo a inne krwawą jatką. Ja akurat jestem zwolennikiem tego pierwszego rodzaju. Chociaż bardzo lubię np Krzyk, który przez wielu uważany jest za film brutalny, dla jak dla mnie taka brutalność jest dopuszczalna, bo nie jest ona w nadmiernych ilościach.
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Nie do końca masz rację bo to właśnie głównym "zadaniem" thrillera jest trzymanie widza w napięciu i niepewności, niekoniecznie przy tym strasząc. Horror natomiast ma straszyć. Tylko, że niektóre straszą bezkrwawo a inne krwawą jatką. Ja akurat jestem zwolennikiem tego pierwszego rodzaju. Chociaż bardzo lubię np Krzyk, który przez wielu uważany jest za film brutalny, dla jak dla mnie taka brutalność jest dopuszczalna, bo nie jest ona w nadmiernych ilościach.
tez bardzo podoba mi się krzyk długo szukałam 2 części bo 1 i 3 mam na dvd a nie mogłam znajść 2 części ale po długim szukaniu znalazłam i już obejrzałam
 
A

Aulelia

Guest
Ogólnie przyjęło sie, że jedyną różnicą między thrillerem a horrorem jest kreowanie świata NA WZÓR rzeczywistości - w przypadku horroru- a nie zapominajmy, że jest to odmiana fantastyki, więc również wydarzenia i postaci są fantastyczne, natomiast w thrillerze wszystkie zdarzenia są realne. Mi się thriller kojarzy z przelewem krwi, więc dlatego napisałam, że pierwotnie budzi to u mnie obrzydzenie - nie wliczając wyjątków np. "Zgromadzenia", jednak jest to thriller psychologiczny, trochę inna bajka- natomiast horror kojarzy mi się z tajemniczością, mrocznością z uwagi na postaci- wilkołaki, wampiry, zjawy, topielce, gnomy, itd. Oczywiście, w obu tych gatunkach jest jakaś tajemnica do rozwiązania {tym bardziej, że thriller jest odmianą filmu sensacyjnego} i samo to tworzy atmosferę grozy i mistycyzmu, jednak w horrorze jest to dodatkowo spotęgowane. Częściej spotykam porządne horrory, niż porządne thrillery.
 

oczko23

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ostatnio oglądałam Infiltrację i starą dobrą seksmisję, heh.
A teraz czekam na „Piksele”, nową świetnie zapowiadającą się polską komedię mającą premierę pod koniec maja, ma świetną obsadę i fabuła też wygląda nieźle, nie mogę się doczekać. :)
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Ciacho - komedia polska :bag: i to chyba wszystko wyjaśnia :lol: . Z braku laku można obejrzeć ;)
 

lejdis2607

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś tam w świecie :D
POWIEKSZENIE - film jak dla mnie to nuda, koles lata z obiektywem cyka foty zachowuje sie troche jak dziwak pozniej okazuje sie, ze odkryl jakas tam zbrodnieREQUIEM DLA SNU - o jaraniu
 

ozymandiusz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
39
Punkty reakcji
1
zbliża się czas sesji więc póki można to oglądam. tytuły:

prawo zemsty - dobry film, polecam go ludziom lubiącym filmy akcji z nutką ciągłej niewiedzy. zakończenie jednak mogłoby być lepsze :) mimo wszystko szczerze polecam.

repo men - średniak, jedynie zakończenie nadrabia, zaskakujące. jednak dotrwanie do końca może sprawić problem.

paranormal activity - dla mnie tandeta jakich mało. specjalnie przygotowałem się do tego filmu. zacząłem kiedy nie było nikogo w domu o godzinie 12 w nocy. ciemno wszędzie. nic to nie dało. nie poczułem żadnego dreszczyku emocji. chała. 4 sytuacje, w których widz powinien się przestraszyć to trochę za mało. POWINIEN się przestraszyć, z tym jest problem bo film tak usypia, że jest ciężko.

saga zmierzch księżyc w nowiu - oglądałem z dziewczyną. na końcu mnie obudziła.

2012 - full efektów. to wszystko. dla mnie tandeta.
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
dziś oglądałam plan B i Ciacho
plan b jest super filmem końcówka jest najlepsza w tym filmie...
a ciacho co mogę o nim powiedzieć dno dno dno film który robi z mózgu nie wiem co ten film jest debilny jednym słowem nie wiem kto go tak bardzo zachwalał
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Dzisiaj na polskim oglądaliśmy Titanica! xD
Moja ocena dla tego filmu zmienia się z każdym kolejnym seansem, aczkolwiek... muszę iść na dłuższe posiedzenie - przepraszam.
 
Do góry