Jaki film ostatnio zobaczyliście?

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Wczoraj na HBO leciał zeszłoroczny przegray Oscarów "Aż poleje się krew"...i chyba słusznie, bo "To nie kraj..." był lepszy. Film ciężki w odbiorze, z dziwnym zakończeniem. Nie ma tragedii ale spodziewałem się więcej!
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
'Wladca Pierscieni: Druzyna Pierścienia'
na swiezo po przeczytaniu ksiazki utwierdzilem sie tylko w przekonaniu, ze ta ekranizacja to wielki gniot.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
"Pieniądz" - Bresson po raz pierwszy. Niezły, ale nie zachwycił mnie.

"Kobiety czekają" - bardzo dobry.
 

bisban

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2008
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Z Tamtąd
Zmierzch i Krwawe Walentynki 3D


Ten 1 był lepszy (chociaż też gniot).KW 3D to jakiś po***** horror z mnóstwem krwi (a takich najbardziej nie lubie)

Kocham Psychodeliczne filmy!
 

ephitapf

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Włodowice
Właśnie jestem świeżo po obejrzeniu "Pulsu" - amerykańskiego thrillera, a właściwie remake'u japońskiego (A jakże! Ile tego już było?) horroru. Nie wiem jak wyglądał pierwowzór, aczkolwiek amerykańska wersja może rozczarować kogoś, kto oczekuje porządnego horroru, skłaniającego również do jakichś przemyśleń. Ogólnie z kawałkiem pizzy w ręku i po kilku szklankach coli film można obejrzeć, nawet z niewypartą przyjemnością. Jednak do końca czuć zmarnowany potencjał, a maszkary poza typowymi bladymi twarzami i zepsutymi zębami, niczym szczególnym nie straszą. Podobało mi się apokaliptyczne, nie do końca wyjaśnione zakończenie (Furtka do sequela?) zmuszające nawet do skromnego intelektualnego wysiłku. Ogólnie całkiem niezły film, na uprzyjemnienie każdego szarego wieczoru.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Ja oglądałem Walkirie z Tomem Cruisem w skrócie:
1)gniot - mierna gra aktorska (najlepiej zagrał aktor grający Goebbelsa, szkoda że pojawił się w dwóch scenach tylko)
2)Próba wybielenia Niemców
3)Nieścisłości historyczne
4)Tom Cruise jakoś mi nie pasuje do roli niemieckiego oficera
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
'Perfect Score', czyli po naszemu 'egzamin dojrzalosci' :)
brawo dla tlumacza :D
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
"Drobne cwaniaczki" Woodego Allena - niezła komedia, ale bez rewelacji.
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
"Piękny umysł" - pomysł ciekawy (choć nienowy), ale wykonanie marne. Co chwile jesteśmy bombardowani pretensjonalnymi scenami, infantylnymi dialogami oraz tanimi hollywoodzkimi chwytami. Są dużo lepsze filmy o schizofrenii.


Ale ten jest na podstawie faktów, biografii autentycznie żyjącego człowieka, więc chyba wtórność bądź nowatorstwo pomysłu/fabuły są raczej bez znaczenia ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
,,Zabójczy umysł" - niezłe kino kryminalne z Freemanem (on chyba nie ma złych ról) i Willis'em. Potrafi zaskoczyć, jest trochę humoru, a przede wszystkim fabuła sensownie skonstruowana. Dla lubiących nieco pokombinować.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ale ten jest na podstawie faktów, biografii autentycznie żyjącego człowieka, więc chyba wtórność bądź nowatorstwo pomysłu/fabuły są raczej bez znaczenia
Dobry reżyser z biografii szarego człowieka zrobi świetny film. Przeciętny reżyser z ciekawej biografii znanej osoby zrobi przeciętny film naszpikowany infantylnymi scenami.

Ostatnio widziałem:
"Kwaidan, czyli historie niezwykłe" Kobayashi po raz 4. Bardzo dobry film. Sfilmowane są 4 tradycyjne japońskie legendy/historyjki o duchach (Kwaidany właśnie). Główny atut to forma filmu (niech schowają się komputerowe efekty przy np ręcznie malowanych i odpowiednio oświetlonych tłach z tego filmu).

"Kola" - dobry czeski film. Temat wielokrotnie wałkowany, wielokrotnie rodzący filmy-potwory, ale tutaj wyszło bez cienia pretensjonalizmu.
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Ja wczoraj "Siedem Dusz" z Willem Smithem! Bardzo dobry, wzryszający, z niezłą grą aktorską, świetnym zakończeniem...przechodziły mnie ciarki na koniec! Serdecznie polecam!
 
Do góry