Jaki aparat? ;c

Kimberlly

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
Trzecie pudło od lewa.
Cena do 890 zł. xd Powiem tak;
` Chodzi mi by był taki, że fajne foty wychodzą i w ogóle, taki dopasowany do ręki i ten, z obiektywem rozsuwanym. xD
No to więc? :D
Nie zależy mi na profesjonalnej fotografii, kiedyś chciałam mieć lustrzanke ale doszłam do wniosku że teraz kasy mi szkoda. BB)
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Weź sobie przeczytaj na początek:
http://www.aparaty.webstrefa.pl/aparat1.php (zwróć szczególną uwagę na działy 'kompakt czy lustrzanka', 'kompakt kontra lustrzanka', bo mam wrażenie że chyba wcale nie wiesz, co to jest ta lustrzanka... )
http://www.daktik.rubikon.pl/Pfc_kupujemy_aparat.htm

Może po tym nie będziesz już tak ślepo przyjmowała naszych propozycji ;)
Bo to ma być taki aparat "do cioci na imieniny" tak? Tylko żeby zdjęcia były już w miarę dobre?
A "rozsuwany obiektyw" to chyba każdy aparat ma... :p Tzn. każdy kompakt, lustrzanki mają przykręcany ;)


Ja jestem amatorem i nie chcę się wielce wypowiadać, ale od siebie polecałabym któryś z Canonów Poweshotów z serii A. Ale o tym za chwilę ;p
 

Kimberlly

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
Trzecie pudło od lewa.
Kochanie to Ty nie wiesz o co mi chodzi. xd Miałam lustrzanke, była świetna fakt. Ale teraz żałowałabym kasy, bo mam ochote przeznaczyć ją na coś innego . Kiedyś zajmowałam się fotografiką na poważnie, ale teraz nie mam czasu. I na ' urodziny ciotki' szkoda mi przeznaczyć tyle kasy. Nie czułabym się zadowolona. xd A teraz nie robie tyle zdjęć jak kiedyś.. Cóż, mylisz się. Nie każdy. x] Coś w tym stylu. Na wakacje. ;c
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Kimberlly, jeśli się pomyliłam to przepraszam, nie chciałam urazić Twojej dumy ;)
Zmylił mnie Twój opis: "` Chodzi mi by był taki, że fajne foty wychodzą i w ogóle, taki dopasowany do ręki i ten, z obiektywem rozsuwanym."
Pomyślałam, że w taki sposób może napisać tylko osoba, która ma kompletne 0 pojęcia o aparatach - nie mówiąc już o lustrzankach (bo są tacy, co od razu chcieli by sobie lustrzanke kupić "bo to taki dobry aparat" a później szloch) i czeka tylko na propozycje, które ślepo przyjmuje i nie dopasowuje ich w ogóle pod siebie. Dużo tu takich tematów. Z reguły je tylko czytam, ale teraz myląc Cię z takim "typem" pomyślałam, że trzeba najpierw podsunąć coś, co sprawi, że można będzie jakkolwiek dyskutować. Sama dopiero się w to zagłębiam, ale swój aparat wybierałam przez ponad miesiąc, powoli rozszyfrowując specyfikację i czytając wiele recenzji a dopiero potem pytając i teraz mnie wkurza jak ktoś chce żeby mu podsuwać jakiś "dobry model" pod nos, ktoś rzuci jakimś jednym i ten już szczęśliwy biegnie do sklepu. Ehhh.

Nie chcę faworyzować swojego modelu - Canon Powershot A720 IS: http://allegro.pl/item372148354_canon_powe..._4xaa_2950.html, ale może być to chyba ciekawa opcja dla tych, którzy lubią sobie sami trochę poustawiać, ale w razie potrzeby jest i automatyka, może by Cię zainteresował. Wg mnie jest bardzo dobry jak na swoją cenę. O innych nie będę się wypowiadać, bo nie używałam, większość znajomych ma Canony ale prostsze, np 550 lub 580 i są z nich zadowoleni, albo 470, ale to już totalny "debil". W moim jakość zdjęć jest przeważnie zadowalająca, oprócz tego, że w automatyce dość łatwo o przepalenia w słonecznej pogodzie, nie mówiąc o zdjęciach z malpą, ale w Manualu można sobie wszystko ładnie i szybko ustawić. Chyba że chcesz debilka po całości, żeby zmieścił sie w każdej najmniejszej kieszeni, ale to już nie wiem co polecić i czy jest wśród nich coś, co robi jakkolwiek "dobre" zdjęcia.
 
M

Malina..xD

Guest
Kimberlly, jeśli się pomyliłam to przepraszam, nie chciałam urazić Twojej dumy ;)
pfff . a co ma duma do tego wszystkiego ? :mruga:


a co do tematu to mnie się podoba np. ten :
Panasonic Lumix DMC-FZ8
Canon PowerShot S5 IS
Nikona P80 [ ale ten to chyba troszke droższy ]
 
M

Malina..xD

Guest
no właśnie .. możesz nas poinformowac ? : D

bo jak by się dobrze sprawował to może też sobie taki sprawię :D
 

Kimberlly

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
Trzecie pudło od lewa.
j/w.
Sory że tak późno. (; Panasonic Lumix TZ3. <333 Wielbię, czczę i kocham, ołtarze buduję i w ogóle. xD Teraz się z nim już nie rozstaje. ^^ Wszędzie z nim chodze. ;p Wszędzie pomijając kibel. (;
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
canon powershot a720, mialem ten sam dylemat co ty i trochę latałem po różnych forach (a odpowiedz dostałem tutaj). kupiłem, wypróbowałem, nie żałuję. jedyne minusy które jak narazie odczułem to: brak sekwencji zdjęć (Albo jeszcze nie odkryłem:)) i duży pobór energii. więc od razu zaopatrz się w akumulatorki ;p
 
Do góry