Jaka wiatrówka na początek?

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
czechu napisał:
raczej to juz tylko fora i blogi
tu się zgadzam. ostatnio przeglądałem większość branżowych portali. z reguły testy są trochę stronnicze jakby sponsorowane. podobnie rankingi i blogi. Jdnak opinie ludzi i poradniki odnośnie kryteriów wyboru to coś na czym po części trzeba się opierać.
 
I

Infiner

Guest
Generalnie najlepiej na początku kupić sobie jakąś dobrą używaną wiatrówkę. Kiedyś posiadałem BMK 19 i sobie ją chwaliłem, dopóki dopóty jej nie sprzedałem. Nie jest to jakiś kiepski sprzęt chińskiej produkcji od którego nagle coś odpadnie lub będzie strzelał wg kaprysu. Jeżeli koniecznie musi być nowa, to godnym - to celuj w BMK51 - czyli coś takiego jak tutaj: http://www.bron.pl/wiatrowki-i-akcesoria/wiatrowki-karabinki/k-pn-bmk-51-british-mark-5-5-ekp-26j-pcp-w
Mocny sprzęt z celnikiem optycznym, tylko trzeba na tą przyjemność wydać 400 plndów.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
golgi napisał:
raczej to juz tylko fora i blogi
tu się zgadzam. ostatnio przeglądałem większość branżowych portali. z reguły testy są trochę stronnicze jakby sponsorowane. podobnie rankingi i blogi. Jdnak opinie ludzi i poradniki odnośnie kryteriów wyboru to coś na czym po części trzeba się opierać.
tez prawda
ale uzytkownicy glownie maja opinie o swoim tylko sprzecie bez porownania do innych modeli, to nie testerzy, nie maja dostepu do kilkunastu modeli zeby wiarygodnie porownac

Infiner napisał:
Generalnie najlepiej na początku kupić sobie jakąś dobrą używaną wiatrówkę.
ale na uzywce juz nie masz gwarancji
a jako swieżak sie na tym nie znasz, i ciezko okreslic stan sprzetu
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
Żadnych używek, tańszy sprzęt a swój i z serwisem. W militaria.pl od groma promocji.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
z ostatnich zakupow to mialem chywile crosman remington,
a Ty co masz ?
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
czechu napisał:
z ostatnich zakupow to mialem chywile crosman remington,
a Ty co masz ?
tak całkiem szczerze to czym się różni Crosman od Crosman-Remington...

Papiernik napisał:
Żadnych używek, tańszy sprzęt a swój i z serwisem. W militaria.pl od groma promocji.
dokładnie. jeżeli ktoś sprzedaje używaną wiatrówkę to tylko dlatego, że coś jest z nią nie tak. nie ma możliwości by sprzedawał bo zamienia na lepszą czy mu się znudziło.


nutria napisał:
to tak w sumie jakie wiatrówki posiadacie?
ja posiadam w planach niemal każdą dobrą :)
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
golgi napisał:
tak całkiem szczerze to czym się różni Crosman od Crosman-Remington...
wspolpraca dwoch firm, i produkt pod wspolna nazwa
remington to znany producent broni



golgi napisał:
ja posiadam w planach niemal każdą dobrą
slodkie marzenia
a nie chcesz nam tych planow zdradzic ?
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
hehem nie mam żadnej wybranej jeszcze ale chciałbym kiedyś sobie w końcu kupić.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
mój dziadek miał świetną wiatrówkę z konkretną lunetą, standardowo polował na szkodniki (szpaki), aż w końcu policja mu ją zabrała bo zarejestrowana była i za mocna chyba czy coś takiego. tydzień na niebieskich psioczył.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Wiatrówka w cenie odpowiedniej fakt tylko dobra luneta jest droższa od samej wiatrówki a bez lunety to lipka troszke
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Fakt, całkiem niezly wybor i co ciekawsze za dodatkowe 20 zł jest jeszczez 500 sztuk śrutu i tarcze na których można celować.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
w ogole za niecala stowe wiecej masz caly komplet akcesoriow potrzebnych zeby sie pobawic
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
I tym tropem dojdziemy do tego ze można kupić czołg. Po 100 zł do góry. A tak na poważnie to zawsze trzeba poszukać jak jest najbardziej opłacalnie bo czasem zestaw nie wychodzi lepiej a czasem zdecydowanie lepiej.
 

Tagila

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Mnie strzelaniem kolega zajarał i w sumie kupiłam wiatrówkę Crosmana właśnie, bo tak mi doradził, model B2 - 4,5 mm - łamana, stwierdziłam, że na początek starczy, bo z moim słomianym zapałem to nigdy nic nie wiadomo;) cena na military-zone.sklep.pl 169 zł do tego akcesoria i skomponowałam zestaw za niecałe 300 zł, więc chyba przyzwoicie;)
 
Do góry