Jaka to broń?

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
A skąd wziąłeś ten środek ciężkości? Przecież nic takiego nie napisał.;) A co do celowania, to można np. celować powyżej celu. Jak ze strzałami.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
przyznam ze nie wiem skad wzialem srodek ciezkosci
cos mi sie przewidzialo :)
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
czechu napisał:
25 metrów. pamiętam jak mówiono, że to specyficzna broń- trzeba celować nie w środek by trafić w środek :)
musze zapytac :)
a w co trzeba celowac jak nie w srodek ciezkosci ?
i drugie pytanie, czemu w srodek ciezkosci ? i czego to ma byc srodek ciezkosci ?
środek ciężkości- taaaa...
akurat trzeba było celować w dolną 6 mniej więcej by trafić w 10. nie było w ogóle wiatru.
NIe jestem pewien czy w przyadku innych replik jest podobnie.

hyperfine napisał:
To całkiem nieźle ci poszło jak na początek. Miałbyś szanse w gwardii królewskiej. ;)
hobby i umiejętności trzeba szlifować. Myślę, że teraz nie miałbym już takiego cela ale chętnie spróbuje znowu. to było gdzieś w Niemczech na strzelnicy. takiej repliki nie widziałem nawet na militaria.pl
 

nutria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Słupsk
ale znajdziesz tam nawet lepsze :)


czechu napisał:
przyznam ze nie wiem skad wzialem srodek ciezkosci
cos mi sie przewidzialo :)

a ja myślałam że już coś źle czytam - 3 razy wracałam do posta :)
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
crypt napisał:
A skąd wziąłeś ten środek ciężkości? Przecież nic takiego nie napisał. ;) A co do celowania, to można np. celować powyżej celu. Jak ze strzałami.
Celować można na różne sposoby w zależności od kierunku wiatru, odleglości od celu itd.
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
Dikładnie, na dalsze odległości nie wystarczy luneta, potrzeba jeszcze kilka poprawek wziąć pod uwagę przy strzale.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Hłe, hłe, hłe, jest jeden sposób na "celowanie" przy użyciu przyrządów mechanicznych - zgrać je. :) Punkt celowania zależy od odległości, nastawy celownika. Poprawki na wiatr to przy strzelaniu na większe odległości - jeśli chce się osiągnąć dobre skupienie. Do tego dochodzi jakość amunicji, czy strzał został oddany z zimnej czy gorącej lufy itd. itp. Nigdy nie bawiłem się w precyzyjne strzelanie - ani z broni krótkiej ani z długiej. Trzeba mieć czas, pieniądze i warunki. ;)
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Każde hobby można rozwijać, nawet takie mimo że drogie to jednak fascynujace
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
D_K napisał:
Hłe, hłe, hłe, jest jeden sposób na "celowanie" przy użyciu przyrządów mechanicznych - zgrać je. :) Punkt celowania zależy od odległości, nastawy celownika. Poprawki na wiatr to przy strzelaniu na większe odległości - jeśli chce się osiągnąć dobre skupienie. Do tego dochodzi jakość amunicji, czy strzał został oddany z zimnej czy gorącej lufy itd. itp. Nigdy nie bawiłem się w precyzyjne strzelanie - ani z broni krótkiej ani z długiej. Trzeba mieć czas, pieniądze i warunki. ;)
a i tak na koniec drgnie ręka i wszystko na nic. doświadczenie niemal tak ważne jak sam spust.

Carbid napisał:
Dikładnie, na dalsze odległości nie wystarczy luneta, potrzeba jeszcze kilka poprawek wziąć pod uwagę przy strzale.
nawet ciężar śrutu :)
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
a i tak na koniec drgnie ręka i wszystko na nic. doświadczenie niemal tak ważne jak sam spust.
Zdecydowansie nie zabawa na dzień po jak się chce strzelać do pudełka zapałek.



golgi napisał:
nawet ciężar śrutu
To chyba nie sprzętem naśrut się precyzyjnie strzela.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Carbid napisał:
Dikładnie, na dalsze odległości nie wystarczy luneta, potrzeba jeszcze kilka poprawek wziąć pod uwagę przy strzale.
ale to juz jest strzelanie wyborowe, i zabawa w snajpera, calkiem inny temat



D_K napisał:
Trzeba mieć czas, pieniądze i warunki
to tez kwestia innego rodzaju broni, w naszym kraju nie latwo o dostep do takiej, wiec to po czesci sport zarezerwowany dla nielicznych



samoyed napisał:
To chyba nie sprzętem naśrut się precyzyjnie strzela.
czemu nie ?
sportowe strzelanie tez jest na srut, np biatlon
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Co jest "niełatwe" w dostępie do broni?
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
ale to juz jest strzelanie wyborowe, i zabawa w snajpera, calkiem inny temat
Inny czy nie to warto i taki temat poruszyć , do celnego stzrelania z wiatrówki też trzeba wiatr pod uwagę brać.
czechu napisał:
czemu nie ? sportowe strzelanie tez jest na srut, np biatlon
Bardziej chodziło mi o celne strzelanie na duże odległości. W biathlonie ta odległość ile wynosi bo nie wiem?? Chyba 150m nie przekracza.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
D_K napisał:
Co jest "niełatwe" w dostępie do broni?
hmm, pozwolenie, cena ?



samoyed napisał:
Bardziej chodziło mi o celne strzelanie na duże odległości. W biathlonie ta odległość ile wynosi bo nie wiem?? Chyba 150m nie przekracza.
dalej uwazam ze jak chcesz strzelac jak snajper, np na 1km, to nie z wiatrowki
 

ZwiadLu

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mi podoba się za to XDM, bo oferuje więcej niż glock za te same pieniądze.
W dodatku wypiera glocka ze stanów no i fajnie się z niego strzela.
Polecam go jeżeli szukacie dobrego pistoletu.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
czechu napisał:
hmm, pozwolenie, cena ?
Jak się uprzesz to zdobędziesz. Chociaż bardzo fajną repliką ostatnio strzelałem i wygląda tak https://www.militaria.pl/cybergun/pistolet_gbb_cybergun_colt_mk_iv_series_70_co2_180529_p75154.xml. Kumpel kupił pare tygodni temu i wczoraj miałem okazję nią postrzelać. Waży faktycznie sporo, blow back działa wyśmienicie. Dla mnie wrażenia ze strzelania podobne jak z prawdziwego colta na strzelnicy.


czechu napisał:
dalej uwazam ze jak chcesz strzelac jak snajper, np na 1km, to nie z wiatrowki
ASG już szybciej nie?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
ASG już szybciej nie?
też chyba nie. Zawodowy snajper bierze pod uwagę nawet prędkość obrotu ziemi itp. Przynajmniej tak słyszałam. No a w asg kule są chyba zbyt lekkie aby poleciały na taką odległość. Ale mogę się mylić!


Volian napisał:
Jak się uprzesz to zdobędziesz. Chociaż bardzo fajną repliką ostatnio strzelałem i wygląda tak https://www.militari...0529_p75154.xml. Kumpel kupił pare tygodni temu i wczoraj miałem okazję nią postrzelać. Waży faktycznie sporo, blow back działa wyśmienicie. Dla mnie wrażenia ze strzelania podobne jak z prawdziwego colta na strzelnicy.
nie mam pojęcia dlaczego ale wygląda mi trochę na plastikowy po tych zdjęciach. Rozumiem, że cały jest z zewnątrz metalowy? A co do pozwolenia - nie trzeba się nawet upierać. Zdobycie sportowego pozwolenia jest banalnie proste
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
też chyba nie. Zawodowy snajper bierze pod uwagę nawet prędkość obrotu ziemi itp. Przynajmniej tak słyszałam. No a w asg kule są chyba zbyt lekkie aby poleciały na taką odległość. Ale mogę się mylić!
nie no jasne,zawodowy snajpier ma na pewno duzo wytycznych,ktorych musi sie trzymac,ale jak chodzi o hobbystyczne strzelanie ze"snajperek" do celu to asg bardziej sie wpisuje w klimat niz paintballi chyba jest tez wiecej sprzetu w tym temacie,nie?


corka napisał:
nie mam pojęcia dlaczego ale wygląda mi trochę na plastikowy po tych zdjęciach. Rozumiem, że cały jest z zewnątrz metalowy? A co do pozwolenia - nie trzeba się nawet upierać. Zdobycie sportowego pozwolenia jest banalnie proste
jest metalowy, sama waga na to wskazuje,bo 895g to dość sporo jak na taka replike:D
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
nie no jasne,zawodowy snajpier ma na pewno duzo wytycznych,ktorych musi sie trzymac,ale jak chodzi o hobbystyczne strzelanie ze"snajperek" do celu to asg bardziej sie wpisuje w klimat niz paintballi chyba jest tez wiecej sprzetu w tym temacie,nie?
Masz już jakiś swój sprzęt do ASG ?



Volian napisał:
jest metalowy, sama waga na to wskazuje,bo 895g to dość sporo jak na taka replike:D
Według mnie prezentuje się całkiem nieźle. No i jest przeceniony teraz na militariach :D
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Do góry